Ako si financujem svoje cesty po svete

Väčšinu z vás zaujíma ako dokážem financovať svoje cesty po celom svete a ešte si niečo odložiť, aby som mal nejakú finančnú rezervu. Zdedil som majetok? Mám bohatého strýka v Amerike, alebo som vykradol banku? Ako si financujem svoje cesty po svete? V tomto článku vám poviem všetko o svojich finančných príjmoch ako to robím a koľko zarábam.

Kto vlastne som?

Moje meno je Martin Navrátil a mám 37 rokov.  Narodil som sa v Ostrave a od 6 rokoch žijem v Bratislave, kde som aj vyštudoval históriu na FiFUK. Hneď ako som spravil štátnice, začal som sprevádzať pre BUBO, kde som bol 13 rokov ako sprievodca a sem tam som aj pripravil nejakú tú prvoexpedíciu ako napríklad do Afganistanu a Pakistanu. Ako sprievodca som zarábal približne 70 – 90 Eur na deň a za 13 rokov som si našetril nielen na byt, ale aj som si spravil želenú rezervu na ktorú nesiaham. Sprevádzal som cca 280 – 300 dní v roku.

Po krásnych 13 rokoch sprevádzania som sa vydal svojou vlastnou cestou. Ak máš pocit, že som si založil svoju vlastnú cestovku, tak to teda nie! Áno, mal som veľké ponuky za ešte zaujímavejšie peniaze, ale chcel som poskytovať cestovateľské poradenstvo, ktoré na Slovensku ešte nikto poriadne nerobí.

Ako si financujem svoje cesty po svete

Hlavný príjem

Ako živnostník poskytujem individuálne cestovateľské poradenstvo nielen jednotlivcom, ale aj skupinám ľudí. To znamená, že keď niekto nechce cestovať s cestovnou kanceláriou a nemá čas si pripraviť cestu, tak ja cestu pripravím. Keďže som prešiel 165 krajín zo 194, tak viem odporučiť nielen itinerár, ale aj zážitky, hotely či netradičné miesta. Toto je môj hlavný príjem, ktorý ma živí. Viac o konzultáciách nájdeš na http://travelistan.sk/konzultacie-s-travelistanom/

Vedľajšie príjmy

Voľakedy sa dalo slušne zarobiť písaním článkov do rôznych médií. Zlaté obdobie, kedy som za článok dostal aj 250 Eur, už bolo.  Dnes písanie do rôznych média beriem ako nástroj na propagáciu mojej stránky https://www.travelistan.sk/ , kde cestovatelia vedia nájsť rady do jednotlivých krajín, ktoré mne pomohli. Takto dosahujem čítanosť mojej stránky až 90 000 mesačne a tak Travelistan patrí medzi najčítanejšie blogy na Slovensku. Pred 3 rokmi som za písanie dostal aj 800 Eur za mesiac. Dnes je to v priemere okolo 100 – 150 Eur za mesiac.

Premietanie je tiež forma vedľajšieho zárobku. Niekde dostanem aj 250 Eur a sem tam premietam aj zadarmo ako napríklad na školách, kde chcem prebudiť záujem o cestovanie.

Ako si financujem svoje cesty po svete

Sprevádzanie i keď som bývalý sprievodca, raz do roka zoberiem jeden – dva zájazdy. Takto na prelome roka idem na cestu okolo Afriky privátnym lietadlom pre CK Leonardo. Takéto ponuky beriem, keď je cesta niečím zaujímavá.

Toto je môj hlavný príjem z ktorého žijem. Žiadne zázračné či tajné veci. Takto si financujem svoje cesty po svete. O tom koľko stoja moje cesty, píšem v jednotlivých článkoch na stránke https://www.travelistan.sk/ .Aj tam vzbudzujem podozrenie ako to tak viem spraviť za malý peniaz. Odpoveď je jednoduchá. Keď toľko cestuješ, už vieš, ako na to a svoje know – how odovzdávam aj tebe. Zas necestujem tak, aby som mal všetko čo najlacnejšie. Z toho som vyrástol. Cestujem tak, aby to bolo výhodné a mal som z toho ja príjemný pocit, že som si cestu užil.

A teda koľko zarábam? Je to rôzne, ale za posledný rok je môj priemerný mesačný príjem cca 1800 Eur. Môj najslabší mesiac mi zarobil cca 1000 Eur a najviac počas júla až 3800 Eur.

Potrebuješ pomôcť vypracovať osobný itinerár a nemáš čas? Nechce sa ti hľadať rôzne cestovateľské informácie? Potom je tu pre teba určená konzultácia s Martinom Navrátilom, ktorý prešiel 165 krajín sveta.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.

Martin, ste šikovný mladý muž, ktorý vie čo chce…. nech sa Vám darí, moc rada čítam Vase príspevky a už sa teším na ďalšie…..

Martin, ďakujem za Vaše články, cestovanie prežívam s Vami. Držím palce a prajem všetko dobré.

Ste šikovní človek, máte super stránku a držím vám palce.

Super článok. Veľmi inšpirujúce 🙂
Jedného dňa by sme sa stebou radi stretli.

Well done Martin!!! Si borec. Vyuzil som Martinove sluzby v juhovychodnej Azii a musim povedat ze bez Martinovych rad by som nenavstivil mnoho miest a zakuti ktore by mi v zivote nenapadli. Martin momentalne som v Kanade, ak si niekde pobliz daj vediet, skocime na pivo 😉

Ďakujem! U mňa nikdy nevieš, kedy sa objavím v Kanade:)

Martin ty si plníš moje sny

Super 🙂 Ocenujem a rad citam vsetky prispevky, okamzite sa „ocitam“ na vsetkych tych krásnych miestach 🙂 Presne o takomto zivote snivam, no kedze nemam nasetrene peniaze, neviem si zatial predstavit ako by som mohol zacat takto fungovat… 🙂 A to by ma fakt zaujimalo ako teda zacat.

Dobry den, drzim Vam palce.

Ďakujem!!!!

Tak přesně takto to vypadá ,když jde člověk za hlasem svého srdce,super,jen tak dál…:-)Všechno je možné..

Ďakujem!