Poradenstvo

Cestuj bez cestovky, zodpovedáme tvoje otázky

Ušetri čas, plán cesty a itinerár ti pripravíme na mieru

Zaži niečo výnimočné a navštív aj menej známe miesta

Osobné stretnutie zamerané na zodpovedanie tvojich otázok

Ako to funguje

1

Kontaktuj nás

2

Do 24 hodín sa ti ozveme ak niesme na cestách

3

Dohodneme si stretnutie alebo dáme Skype

4

Stretneme sa

Čo ponúkame

Moje meno je Martin Navrátil a cestujem po svete už 16 rokov, počas ktorých som navštívil 160 krajín všetkých kontinentov sveta. 13 rokov som pracoval ako turistický sprievodca a zorganizoval som viacero slovenských prvoexpedícií. V každej krajine idem najmä po zážitkoch.

Rád by som ľuďom odovzdal svoje praktické skúsenosti v oblasti cestovania, od vybavovania víz, cez hľadanie dopravy, zaujímavostí a rôznych druhov ubytovania v jednotlivých destináciách.

Ako prebieha konzultácia?

Najprv vyplníš online formulár, kde sa dozviem o tvojich predstavách. Následne sa s tebou spojím telefonicky alebo e-mailom a dohodneme si termín stretnutia – osobne v Bratislave alebo cez skype. Formulár prosím vyplň čo najpodrobnejšie. Čím viac napíšeš, tým lepšie ti budem môcť pomôcť. Na stretnutie tak prídem pripravený, s vypracovaným itinerárom, radami, kontaktmi a odpoveďami na tvoje otázky.

Napríklad: Chcem ísť na dovolenku do juhovýchodnej Ázie a mám na to 14 dní. Rozmýšľam, či mám ostať iba v Thajsku alebo mám navštíviť aj iné krajiny ako Kambodžu, Laos a Vietnam. Sme dvaja – ja a moja frajerka. Máme radi pláže a aktivity, chceme toho čo najviac vidieť a zažiť. Mám budget do …. eur.

Na stretnutí v Bratislave alebo cez Skype ak bývaš mimo, ti ponúknem rôzne alternatívy a je len na tebe, ktorú si vyberieš. Poviem ti plusy a mínusy podľa mojej vlastnej skúsenosti. Dám ti odporúčania, kontakty, ktoré by sa ti mohli hodiť, vypracujem návrh itineráru, navrhnem zážitkové aktivity. A hlavne ušetrím ti čas hľadaním informácií.

Referencie

Děkujeme za praktické rady ohledně naší cesty. Tipy na opravdu zajímavá místa z první ruky. Super konzultace z Mozambiku 🙂 Šárka a Mišo

Šárka Abíková

Skvelá stránka plná info o tom kam, ako, za koľko cestovať, aj na čo pri tom nezabudnúť a dať si pozor a čoho sa nebát..vždy zaujímavé čítanie od úžasnej dvojice, ktorá cestovaním doslova žije 🙂

Veronika Sivová

Písal som Martinovi s prosbou o pomoc a za pár minút prišla správa s jeho telefónnym číslom a cez telefón mi poradil a objasnil mnoho veci, ktoré som potreboval vedieť o Ukrajine. Skutočne super chalan!

Dalibor Cvopa

Martin je skvelý človek, vždy mi ochotne a veľmi rýchlo odpovedal na všetky moje otázky ohľadom Nepálu, aj napriek tomu, že bol v tom čase na cestách, za čo mu ďakujem a jeho pomoc si nesmierne vázim. Na stránke je veľa užitočných informácií, môžem len odporučať.

Mir Ka

Travelistan som doteraz sledovala skor pasivne, no tento tyzden som mala tu cest hovorit s Martinom osobne. Prosila som ho totiz o par praktickych info a hned som dostala telefonne cislo 🙂
Martin mi absolutne vyrazil dych tak ako svojou ochotou a bezprostrednostou, tak aj nadsenim, ktore z neho srsi – nieco podobne som uz davno nezazila. Nielen, ze mi kompetentne poradil, je to tak neuveritelne prijemny a mily clovek, ze som sa musela usmievat este dve hodiny po telefonate! 🙂

Lea Petrášová

Mala som tú česť zažiť dve Martinove prednášky (Čína a Japonsko) a hoci táto časť Ázie ma dovtedy vôbec nelákala, minimálne nad tým Japonskom začínam vážne uvažovať.

Zuzana Sedláková

Úžasný ľudia 🙂 ….všetko čo som sa spýtala mi do pol hodinky vedeli zodpovedať a poradiť mi a dokonca som sa dozvedela veci o ktorých som ani netušila 🙂 ich príspevky sledujem a je to super

Sisuška Hirjaková

Mali sme tú česť mať u nás na škole ZŠ Pavla Horova v Michalovciach Martina Navrátila, ktorý našim deviatakom porozprával o svojich cestách, o tom ako sú si kultúry krajín z rôznych kútov podobné a v čom sú uplne iné. Povedal nám aj o tom, že sa oplatí ísť za svojimi snami a s trpezlivosťou a tvrdou prácou sa k nim aj dopracujeme.
Ďakujeme ešte raz, že si meral cestu až k nám na ďaleký východ a priniesol si vlnu inšpirácie a pozitívnej energie. Decká sa ma už deň nato pýtali, kedy znova prídeš

Angelika Fogašová

Podľa môjho názoru by mali zaradiť túto stránku do osnov vyučovania geografie na školách.:) Človek sa tu dozvie veľké množstvo nových vecí, ktoré sú bežným čitateľom a sledovateľom podané zaujímavým spôsobom, keďže si to aj ľahko zapamätajú prostredníctvom fotiek a videi. Za mňa palec hore, len tak ďalej!!

Domči Ka

Aj touto cestou by som sa chcela poďakovať Martinovi za skvelé 4 vyučovacie hodiny strávené v ZŠ Hradná Liptovský Hrádok, za dve neskutočne skvelé prednášky, za kopec informácií, ktoré deti v učebniciach nenájdu, za jeho bezprostredný a ľudský prístup a super atmosféru. Držíme palce v ďalšej práci.

Drahoslava Puškárová