Najväčší nevestinec na svete, ktorý nájdete v Bangladéši + video

Najväčší nevestinec na svete, ktorý nájdete v Bangladéši

Vykričané miesto Daulatdia sa nachádza medzi prístavom trajektov a tranzitnou cestou v Bangladéši asi 80 kilometrov od hlavného mesta Dháka.  Bordel denne navštevuje až 3 500 klientov, väčšinou vodičov nákladných áut. V bordeli je až 2 500 prostitútok a približne polovica z nich je maloletá. Väčšina z nich je obeťou obchodovania s ľuďmi a otroctva.

Hoci je Bangladéš jednou z mála moslimských krajín, v ktorých bola prostitúcia legalizovaná, táto prax je extrémne neregulovaná. Zainteresované osoby majú veľmi slabú ochranu, miestne orgány stíhajú obchodovanie s maloletými a sex s maloletými len zriedka. Okrem toho je v Bangladéši nezákonné požívanie alkoholu a drog, no sex, drogy a alkohol sú v Daulatdii ľahko dostupné.

Najväčší nevestinec na svete, ktorý nájdete v Bangladéši

V dôsledku toho sú miestne prostitútky, ako aj ich deti marginalizované, stigmatizované a vylúčené zo spoločnosti. Často ich rodiny zapierajú a  odchod odtiaľ je veľmi ťažký. Len čo vstúpite do Daulatdie, zostanete tu už väzňom na celý život.

Málokto prichádza do Daulatdie dobrovoľne. Podľa štúdie Spoločnosti pre životné prostredie a ľudský rozvoj z roku 2018 bolo 80 % zo 135 opýtaných sexuálnych pracovníčok predaných alebo nalákaných do verejných domov pod falošnou zámienkou (zdroj CNN). Obchodníci ich často prepadnú pred šijacími závodmi a sľubujú im lepšiu prácu s vyšším platom a budovaním dôvery pod falošnými zámienkami. V mnohých prípadoch mladé ženy predávajú známi, napríklad susedia alebo dokonca rodinní príslušníci. Väčšina obetí pochádza z násilníckych rodín a chudobného prostredia. Okrem toho je veľký počet dievčat negramotný s veľmi nízkou úrovňou vzdelania, čo im značne sťažuje odchod z prostitúcie. Po obchodovaní sú dievčatá predané takzvaným „madam“ za 200 až 385  eur v závislosti od ich veku a atraktívnosti. Týmto „madam“ alebo starším ženám, ktoré vedú verejné domy, musia predajné dievčatá platiť nájom a splácať dlh, ktorým je ich kúpna cena. To vedie k zložitým, pochmúrnym špirálam závislosti, ktoré takmer znemožňujú dostať sa von. Dievčatá a ženy teda denne bojujú o ekonomické prežitie. Sú obeťami sexuálneho otroctva a trpia psychickými a fyzickými následkami svojej práce.

Najväčší nevestinec na svete, ktorý nájdete v Bangladéši

Daulatdijské prostitútky často hlásia násilných klientov, ktorí ich hryzú, tlčú a udierajú. Mnoho klientov je navyše pod vplyvom alkoholu alebo drog, čo zvyšuje ich sklon k násiliu. Konzumácia sa často deje spolu s prostitútkami, najmä na takzvaných „mačiatkových večierkoch“. Okrem toho mnohé prostitútky v dôsledku ekonomických ťažkostí zabúdajú na antikoncepciu, čím sa medzi nimi ľahšie šíria pohlavne prenosné choroby a mnohé otehotnejú. Počas pandémie COVID-19 mala väčšina matiek značné ťažkosti s výživou svojich detí. Ďalším problémom je často nútená konzumácia steroidov ako Oradexone a Ventolin. Najmä mladé dievčatá dostávajú od svojich madam steroidy, ktoré sa v skutočnosti používajú na budovanie svalovej hmoty u dobytka, takže vyzerajú staršie a zodpovedajú krivkám ideálu krásy Bangladéša. Steroidy, ktoré sa dajú kúpiť kdekoľvek v Daulatdii za veľmi málo peňazí a bez lekárskeho predpisu, sa rýchlo stanú návykovými a vedú k cukrovke, epileptickým záchvatom, poškodeniu pečene, zlyhaniu obličiek a v najhorších prípadoch aj k smrti. Priemerná dĺžka života žien v Daulatdii je veľmi nízka.

Najväčší nevestinec na svete, ktorý nájdete v Bangladéši

Najmä mladé dievčatá trpia vážnymi psychickými následkami, pretože mnohé strácajú svoje panenstvo bolestivým, traumatickým spôsobom a denne prijmú 10 až 12 klientov. Odhaduje sa, že asi polovica všetkých prostitútok je maloletá. Je to preto, že najžiadanejšie sú dievčatá vo veku 12 – 14 rokov  a za sex s pannami sa platí 20-krát viac. Ale netrpia len mladé dievčatá. Mnoho žien uvádza depresie a samovražedné myšlienky. Odmietané spoločnosťou a ich rodinami sa cítia osamelé a nemilované. Mnohé túžia po normálnom živote, milujúcom manželovi a rodine. Je smutné, že tieto ženy prijali stigmu, ktorú im dala spoločnosť a osvojili si odsúdenie ostatných. Hanbia sa za svoju prácu a svoj život a želajú si, aby ich deti vyrastali ďaleko od nich, aby sa z nich stali dobrí ľudia.

O tom, ako to tu vyzerá, si môžete pozrieť náš amatérsky dokument.

Video priamo z miesta

Máte otázky na článok „Najväčší nevestinec na svete, ktorý nájdete v Bangladéši“? Dajte do komentu a radi odpovieme

O svojich cestách píšem aj knihy. Moju poslednú knižku si viete kúpiť aj s podpisom

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.
Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.

Váš komentár čaká na schválenie.

After going over a number of the articles on your web site, I truly appreciate your technique of writing a blog.
I bookmarked it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Please visit my website too and tell me
your opinion.

Pán Navrátil, ďakujem Vám, že ste tak trochu mojim oknom do sveta. Nie, že by som vôbec necestovala, ale mám pocit, že Vy dokážete ísť viac pod povrch navštívených miest a rozprávať o nich zaujímavé príbehy, Tento je z tých smutnejších, cítim pri ňom podobnú zúfalú bezmocnosť ako keď som sa dozvedela o maloletých rómskych dievčatách zneužívaných na prostitúciu na východe Slovenska…Táto naša Zem dokáče byť niekedy pekne chmúrnym miestom na život. Je mi ľúto tých zneužívaných dievčat a smutno mi je aj z toho, že neviem, ako im pomôcť. V závere svojej reportáže dávate tak trochu aj radu turistom, aby nepodporovali takéto praktiky, ale stačí to? Je to všetko, čo môžeme urobiť? Tieto otázky nekladiem iba Vám, ale nám všetkým, ktorí sme tento Váš príspevok videli a čítali a prostredníctvom Vás túto smutnú skutočnosť prežili…

Opäť silný príbeh, až ma mrazí, že toto sa beztrestne deje. Martin veľká vďaka za Tvoje príbehy, ktoré nám pomáhajú nahliadnuť do smutných , ale aj krásnych zákutí našej planéty .