Zajačí ostrov v Japonsku

Predstav si, že prídeš na ostrov, kde sú samé zajace. Dalo by sa povedať, že zajace sú obyvateľmi ostrova. A pozor! Nie je to žiadna zoologická záhrada. Zajačiky si tu voľne pobehujú po celom okolí a život na ostrove sa musí prispôsobiť týmto huňatým stvoreniam.

História ostrova a ako sa sem tie zajace dostali

Ostrov Okunojima, kde sa zajace nachádzajú, má veľmi dlhú vojenskú históriu. V roku 1902 tu boli vybudované vojenské opevnenia v dôsledku Japonsko – čínskej vojny.  Najviac vojenských zariadení sa postavilo počas 2. svetovej vojny. Pevnosti, strážne veže, ale aj továreň na výrobu chemických zbraní ako bol hlavne yperit. Tento tajný vojenský plán bol držaný v tajnosti až do konca vojny. Práve s chemickými zbraňami sa spája aj príchod zajacov na ostrov. Slúžili v miestnych laboratóriách ako pokusné zvieratká. S koncom vojny však zajace boli vypustené s tým, že vo voľnej prírode dlho nevydržia. Avšak osud to chcel inak a zajacom sa tak začalo dariť, že sa stali skutočnými pánmi ostrova. Dnes ich tu je cez 1000 a stali sa hlavnou turistickou atrakciou. Všade, kam sa pohneš, ťa vždy ,,prepadne“ hopsajúci“ zajačik, ktorý očakáva nejakú pozornosť vo forme granúl či mrkvy.

Zajačí ostrov v Japonsku

Ako sa sem dostanem?

Je to veľmi jednoduché. Ostrov sa nachádza v blízkosti mesta Hirošimy. Z Hirošimy treba ísť do Mihari, následne lokálnym  vlakom do Tadanoumi, kde je prístav s trajektom na ostrov. Ak máš ,,Japan Rail Pass“ za celú cestu okrem trajektu už neplatíš. Viac o permanentke na japonské vlaky si vieš prečítať v blogovom článku tu. Ak nemáš ,,Japan Rail Pass“, obojsmerná cesta vyjde na cca 40 Eur. Obojsmerný lístok trajektom vyjde na cca 6 Eur.

Cesta z Hirošimy na ostrov trvá cca. 2 hodiny (viac času stráviš čakaním na spoje ako samotnou cestou). Treba počítať s tým, že to bude príjemný celodenný výlet.

Zajačí ostrov v Japonsku

Zajačí ostrov v Japonsku

Čo sa na ostrove dá ešte robiť?

Aj keby ťa zajace nebrali, tak je tu mnoho historických objektov spojených s 2. svetovou vojnou. Ide o stavby, ktoré mali najvyšší stupeň utajenia a ty sa takto vieš preniesť do nedávnej histórie. Plus okolo ostrova vedie chodník dlhý cca. 4,5 kilometrov. Je to veľmi príjemná prechádzka s peknými výhľadmi na okolité ostrovy. Pre mňa to bolo povedzme zaujímavejšie ako historické mesto Kamakura pri Tokiu.

Zajačí ostrov v Japonsku

Na čo si treba dať pozor?

Netreba sa obávať, že zajace majú nejaké choroby. Musíš si dať pozor kam šliapeš, lebo zajace ti pôjdu pod nohy. Ak ich budeš kŕmiť, daj pozor, aby ťa nepohrýzli?

Je ešte podobné miesto v Japonsku?

Japonsko je v niečom ,,bizarné“. Napríklad pri Nagane je dedina Yudanaka, kde sa opice makaky chodia kúpať do horúcich prameňov. Ale aj pri dedine Miyagi Fox village sú líšky, ktoré sa tu voľne pohybujú.

V Tokiu ešte nájdeš mačacie, sovie či psie bary, kde si týchto miláčikov pri pití kávy môžeš pohladiť. Ale o tom nabudúce.

Poznámka: Niektorí ma upozornili, že sú to vraj králiky, ale miestny turistický priemysel ich označuje za zajace. Takže držím sa japonskej litery. A vlastne nie je to jedno? Veď sú to krásne a nežné stvorenia, ktoré ,,okupujú“ ostrov.:)

Ak hľadáš ďalšie cestovateľské informácie ohľadom Japonska, nájdeš na stránke Travelistanu.

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.




Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.