Zimbabwe, Botswana, Namíbia, J.A.R.

Zimbabwe, Botswana, Namíbia, J.A.R.

1.-2.deň

Odlet z Viedne/Budapešti. Prílet do Johannesburgu a prelet do Victoria Falls v Zimbabwe.

3.deň

Viktóriine vodopády  na rieke Zambezi patria k hlavným atrakciám afrického kontinentu. Vodopády sú široké 1 700 m a vysoké 108 metrov. Ich africké meno „Dym, ktorý hrmí“ vystihuje atmosféru pri ich návšteve. Domorodé trhovisko s krásnymi drevenými soškami zvierat. Záujemcovia tiež môžu prejsť na 3 hodiny do Zambie do mesta Livingstone. Víza sa kupujú priamo na hranici. Ďalšou aktivitou je rafting po rieke Zambezi  – cca 3 hodiny.

4.deň

Presun do Botsvany prenajatou dopravou. Príchod do lodge pri rieke Chobe a následne podvečerné safari. Dnes budeme pozorovať hlavne hrochy a slony.

5.deň

Ranné safari v národnom parku Chobe – veľké populácie slonov, hrochov, antilop, vtáctva a dravých zvierat. Poobede si prevezmeme naše expedičné autá.

6.-7.deň

Prechod cez Caprivi Strip angolským pohraničím Namíbiou. Hoba meteorit – je najväčší meteorit na svete s hmotnosťou 50 ton. Pokračovanie cez Caprivi Strip angolským pohraničím až na hranicu Botswany a prechod hranice. Celkovo sa prejde cca 620 km a spať sa bude v blízkosti Etoše.

8.-9.deň

Národný park Etoša sa zaraďuje medzi najlepšie národné parky Afriky a určite bude patriť k vrcholom celej cesty. Stáda divokých zvierat – zebry, žirafy, antilopy, levy. Nočné pozorovanie zvierat pri napájadlách.

10.-11.deň

Presun do Swakopmund, pôvodne nemeckého mesta na Pobreží kostier s európskou atmosférou. Pláže, večná hmla a chlad pobrežia kontrastujúce s horúcim a slnečným vnútrozemím. Cape cross colony – najväčšia kolónia uškatcov na svete dosahujúca až 210-tisíc exemplárov (podľa ročného obdobia), tu sa len zastavíme na chvíľu, na 20 minút. Celkovo sa prejde cca 500 km. Po ceste do Cape Cross uvidíme aj členov kmeňa Himbi.

12.-14.deň

Prechod divokými horami Namíbie do oázy Sesriem, kde je v blízkosti aj nocľah. Skoré vstávanie a odchod na východ slnka do púšte. Sosusvlei – najväčšie pieskové duny na svete, dosahujúce výšku až 320 m. Sú hlavnou atrakciou namíbijskej púšte. 13. deň odchod na juh Namíbie a 14. deň návšteva Fish River Canyon, ktorý je najväčším kaňonom Afriky – 160 km dlhý a 550 m hlboký. Presun autami do Juhoafrickej republiky.

15.deň

Príchod do Kapského Mesta. Celkovo sa prejde cca 680 km. V okolí Sesriem a Fish River Canyon asi budeme spať dve noci po sebe v našich expedičných autách. Tu ide o najväčšiu „divočinu”.

16.-17.deň

Kapské mesto – miesto s úžasnou scenériou a polohou na úpätí Stolovej hory, od roku 2011 jednej zo siedmich prírodných divov sveta. Prehliadka mesta, cesta lanovkou na Stolovú horu. Výlet na Mys Dobrej nádeje a návšteva kolónie tučniakov. Večer odlet do Európy.

18.deň

Prílet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v hoteloch,
 • Lodges a kempoch,
 • Prenájom terénnych áut,
 • Poistenie áut, pohonné hmoty, cestné a hraničné poplatky ,
 • Všetky transfery,
 • Plavba po rieke Chobe,
 • Poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Cestovné poistenie,
 • Víza,
 • Strava

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
02.09.2022 – 19.09.2022 Voľný 3450 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.