Z Bukurešti cez Moldavsko do Podnesterska

Jeden región, dve krajiny a jeden neuznaný štát alebo okruh oblasťou, ktorá patrí medzi najmenej navštevované v Európe

Let do Rumunska - Historická Bukurešť

Odlet do hlavného mesta Rumunska – Bukurešti. Po prílete prehliadka mesta, ktorá vás prekvapí európskym nádychom. Nielen staré historické námestia, skryté ortodoxné kostolíky, ale aj miesta spojené s vládou neobmedzeného vládcu Nicolaea Ceaušesca. Na ktorom mieste mal posledný prejav pred národom? Odkiaľ utekal? Večer sa zatúlame aj do najstaršej reštaurácie v Bukurešti, kde si dáme nielen tradičné bravčové koleno, ale aj najlepšie rumunské pivo.

Dominanta mesta - Ceausescuov palác

Pokračujeme v prehliadke mesta. Začneme návštevou Ceaušescovho paláca. Viete, že je to druhá najväčšia administratívna budova na svete? Koľko mramoru sa tu použilo a koľko času by sme potrebovali, ak by sme ju chceli vidieť celú? Pre jeho výstavbu sa zničila väčšia časť historického centra. Poobede si pozrieme historické centrum mesta. Lôžkovým vlakom sa vyberieme sa do Kišiňova – hlavného mesta Moldavska.

Kišiňov - hlavné mesto Moldavska

Poldenná prehliadka hlavného mesta. Hlavné námestie, bazár, katedrála… Poobede návšteva vinárskej oblasti Cricova. Presunieme sa aj do podzemia a ochutnáme vraj najlepšie vína v krajine.

Z Moldavska do Podnesterska

Odchod do neuznanej a poslednej komunistickej krajiny menom Podnestersko. Prejdeme hranicou, ktorú Moldavsko neuznáva a ocitneme sa v inom svete. Najprv zamierime do mesta Bender, k jeho pevnosti a na trhy. Následne sa presunieme do hlavného mesta Tiraspol. Palác sovietov, bazár, budova železnice… Na jednej strane brutalistická socialistická architektúra a na druhej živé múzeum.

Na 5. deň odchod späť do Kišineva.

Rumunské Jasy

Krátky presun do druhého najväčšieho mesta Rumunska Jasy a prehliadka mesta.

Návrat domov

Odlet domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

  • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
  • Prehliadku miest podľa programu
  • Lôžkový vlak na trase Bukurešť – Kišiňov
  • Návštevu Cricova
  • Návštevu Ceaušescovho paláca
  • Slovenského Travelistan sprievodcu
  • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • Medzinárodnú letenku
  • Poistenie

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
01.05.2024 - 08.05.2024 Vypredané 890 €
04.08.2024 - 10.08.2024 Dostupné 890 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.