Vietnam

Poďte sa zoznámiť s našou najobľúbenejšou krajinou Juhovýchodnej Ázie nielen cez prizmu jedla, ale aj jej fascinujúcej kultúry, nádhernej prírody a mocného historického odkazu.

1. deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Ázie

2. deň

Prílet do Hanoja a presun autobusom do Dračej zátoky – Halong Bay. Okolo nás sú prvé ryžové polia a ľudia v slamených kužeľových klobúkoch. Vaša vysnívaná dovolenka v juhovýchodnej Ázii sa začína. Ak bude dobré počasie, už dnes sa nám ukážu skalné útvary preslávenej Dračej zátoky. Prvá prechádzka Vietnamom a ochutnávka miestnej kuchyne.

3. deň

Ráno skorý odchod na loď a plavba po bájnej Dračej zátoke – 5 hodín sa budeme plaviť medzi stovkami vápencových hôr vytŕčajúcich z pokojných vôd zátoky. Pozrieme si aj najväčšiu jaskyňu zátoky Sungo Cot a malý ostrovček Titov, na ktorom môžete zdolať 400 schodov na vrchol jednej z vápencových hôr. Odmenou vám budú najkrajšie výhľady na celú zátoku a stovky jej „dračích zubov“, ako miestni volajú malé ostrovčeky. Popoludní sa presunieme späť do Hanoja, večer si vychutnáme prvé pohľady na historické centrum mesta Hoan Kiem a pôvodné vietnamské pho v pouličných stánkoch.

4. deň

Prehliadka Hanoja, pozrieme si pagodu Tran Quoc, ktorá je budhistickým srdcom mesta a pochopíme, že vietnamský komunizmus nie je až taký ateistický. Navštívime hlavné námestia Ba Dinh, pozrieme si slávnu hrobku prezidenta Ho Či Mina a priľahlú pagodu na jednom pilieri, ktorá je považovaná za najstarší chrám v meste. Neobídeme ani najstaršiu univerzitu v Chráme boha literatúry alebo starosvetské predstavenie vodného bábkového divadla. Popoludní sa poprechádzame uličkami starého mesta a večer vyrazíme lôžkovým vlakom do vietnamského turistického centra Sapa.

5 -6. deň

Prebúdzate sa vo Vietname, o akom ste kedysi čítali. Okolo nás sú zelené hory, horské údolia a ryžové terasy. Cez deň sa budeme zoznamovať so životom miestnych etnických menšín, s ich bohatou a farebnou kultúrou. Absolvujeme krátky trek v zelených kopcoch medzi ryžovými políčkami a neobídeme ani lanovku na svahu najvyššej hory Vietnamu Fan Si Pan. Počas dvoch dní v Sape si vychutnáme prírodu a kultúru severného Vietnamu na maximum.

7. deň

Lúčime sa so zelenými horami a ryžovými poľami, presúvame sa späť na letisko do Hanoja (5 hodín). Odtiaľ nás čaká prelet do stredného Vietnamu, do cisárskeho hlavného mesta Hue.

8. deň

Prehliadka historického mesta Hue. Sme zrazu v južnom Vietname. Je teplejšie, ale aj vlhkejšie. Z mesta Hue vládla krajine 150 rokov cisárska dynastia Nguyen. Čaká nás bývalý palác cisárov známy ako Purpurové zakázané mesto, najkrajšie hrobky cisárov Tu Duc a Kai Dinh, ale aj najtradičnejší budhistický chrám celého Vietnamu Thien Mu. Deň plný histórie zavŕšime na dobrej večeri na ulici plnej reštaurácii a barov.

9. deň

Opúšťame Hue a presúvame sa do historického mestečka Hoi An (4 hodiny). Cestou si urobíme zastávku v horách nad Danangom na vyhliadku z presláveného Zlatého mosta. Popoludní sa prejdeme uličkami nádherného mestečka Hoi An, ktoré stelesňuje Vietnam, ako ho chce zažiť každý turista. Malé domčeky ukrývajú starobylé chrámy alebo malé obchodíky a večer sa mesto rozžiari svetlom stoviek lampiónov. Hoi An je skrátka vietnamská idylka.

10. deň

Presun na letisko Danang (45 minút) a odlet do Saigonu – Ho Či Minovho mesta. Cestou na letisko Mramorové hory, popoludní Saigon a prvé kroky najväčším mestom Vietnamu. Prejdeme sa koloniálnymi ulicami a začneme hovoriť o najznámejšej kapitole vietnamských dejín – o vietnamskej vojne. Večer môžeme nazrieť do Bui Vien, najživšej štvrte večne živého Saigonu.

11. deň

Prehliadka Saigonu, ráno sa prevezieme 1,5 hodiny mimo mesto k tunelom CuChi, ktoré sú synonymom vojny vo Vietname. Zoznámime sa s pascami a dômyselnosťou Vietnamcov tvárou v tvár technicky vyspelejším americkým oponentom. Popoludní si pozrieme bývalý prezidentský palác a múzeum Vietnamskej vojny, aby sme sa dokonale zoznámili s týmto tragickým konfliktom a tým, ako naň spomínajú Vietnamci aj Američania.

12. deň

Lúčime sa s krásnym Vietnamom a letíme domov. Pre záujemcov možnosť predĺžiť si zájazd a dopriať si oddych na plážach Vietnamu na ostrove Phuc Quoc.

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Nočný vlak na trase Hanoi – Sapa
 • Dva vnútroštátne prelety
 • Cestu v malej skupine maximálne 16 ľudí
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov 

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Sprepitné
 • Stravu okrem raňajok

Doplnkové služby

Jednolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu

Relax na záver: Možnosť predĺženia zájazdu o oddych na plážach ostrova Phuc Quoc – 550 eur. V cene je prelet na ostrov a späť a 4 noci v 4* rezorte.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
28.01.2023 - 08.02.2023 Už len 12 miest 1890 € Objednať
15.11.2023 - 26.11.2023 Už len 12 miest 1890 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.