Vietnam, Kambodža – Juhovýchodná Ázia intenzívne

SIlný zájazd, ktorý priblíži dve fascinujúce, no zároveň odlišné krajiny. Môžete sa tešiť na exotické kultúry, prírodné krásy, geniálne jedlo, pohnutú históriu, ale aj magické chrámy Angkoru a pár dní oddychu na nádhernom tropickom ostrove.

Let do Vietnamu

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Ázie.

Vysvietený a chutný Hanoj

Prílet do Hanoja a prvé kroky po najvietnamskejšom meste na svete. Dovolenka v juhovýchodnej Ázii začína.

Okolo nás len malé modré stoličky a tisíce motoriek. Do tohto virvaru sa vrhneme doslova strmhlav. So starým mestom Hoan Kiem sa zoznámime na cyklorikši, ale aj na pešo. Čakajú nás vysvietené uličky, plné bary a prvé pouličné jedlo.

Pohľadnicový Ninh Binh

Celodenná návšteva krásneho kraja Ninh Binh. Vďaka novej diaľnici sa šikovne presunieme na výlet do regiónu krasových skál a ryžových polí, ktoré poznáme u nás z pohľadníc. Prejdeme sa malými políčkami, uvidíme vodné byvoly a pozrieme si najkrajšie scenérie Vietnamu zo skalnej vyhliadky. Takto si u nás predstavujeme juhovýchodnú Áziu!

Večer návrat do Hanoja a nasávanie atmosféry starého mesta.

Potulky Hanojom

Prehliadka Hanoja.

Pozrieme si budhistické srdce mesta pagodu Tran Quoc. Pochopíme, že vietnamský komunizmus nie je až taký ateistický. Navštívime hlavné námestia Ba Dinh a aj slávnu hrobku prezidenta Ho Chi Minha, ale aj priľahlú pagodu na jednom pilieri. Tá sa považuje za najstarší chrám v meste. Navštívime dokonca aj najstaršiu univerzitu v chráme boha literatúry. Ak budeme mať šťastie, odfotíme sa so študentami, ktorí sem chodia pózovať pred skúškami. Poobede sa prenajatou dopravou presunieme do dračej zátoky – Halong Bay.

Bájna Dračia zátoka – Halong Bay

Skorý ranný odchod na loď do bájnej dračej zátoky – 5 hodinová plavba medzi stovkami vápencových hôr, vytŕčajúcich z pokojných vôd zátoky. Pozrieme si najväčšiu jaskyňu zátoky Sungo Cot a malý ostrovček Titov, na ktorom môžete zdolať 400 schodov na vrchol jednej z vápencových hôr. Odmenou budú najkrajšie výhľady na zátoku a na stovky „dračích zubov“  (miestni tak volajú malé ostrovčeky).

Poobede návrat do Hanoja a večer presun lôžkovým vlakom do bývalého hlavného mesta vietnamských cisárov – Hue.

Južný Vietnam na dlani a mesto Hue

Prehliadka historického mesta Hue. Sme v južnom Vietname. Je teplejšie, ale aj vlhkejšie. Cisárska dynastia Nguyen z mesta Hue vládla najmenej 150 rokov. Čaká nás bývalý palác cisárov (známy ako Purpurové zakázané mesto), najkrajšia hrobka cisára Kai Dinh, ale aj najtradičnejší budhistický chrám Vietnamu – Thien Mu. Deň plný histórie zavŕšime v  reštauráciách na mestskej barovej ulici.

Historické mesto Hoi An

Opúšťame Hue a presúvame sa do historického mestečka Hoi An. Cestou navštívime lanovku v horách Ba Na a odvezieme sa na ikonický „Zlatý most“ nad Danangom. Okolo nás je nádherná príroda stredného Vietnamu a pred nami sa zas otvára jeden z najznámejších výhľadov juhovýchodnej Ázie. Nie náhodne sú Zlatý most a Ba Na také populárne medzi influencermi.

Poobede prichádza na rad malebné mestečko Hoi An. Vietnamská architektúra sa v ňom mieša s tou čínskou a japonskou. Malé uličky lemujú obchodíky a ulice osvecujú lampióny – toto je Ázia, ktorú chcete zažiť.

Moderná tvár Vietnamu - Hočiminovo Mesto

Ranný presun na letisko Danang (45 minút) a odlet do Saigonu – Ho Chi Minhovho mesta. Čaká nás moderná metropola Vietnamu a úplne iná tvár najľudnatejšej krajiny juhovýchodnej Ázie.

Prejdeme sa koloniálnymi ulicami a na rad prichádza najznámejšia kapitola tamojších dejín –  vietnamská vojna. Večer buď nazrieme do najživšej štvrte Saigonu Bui Vien alebo si dáme čapované pivo a vyprážaný syr v česko-vietnamskej krčme.

Saigon a úskalia Vietnamskej vojny

Prehliadka Saigonu – ráno sa prevezieme 1,5 hodiny mimo mesta k tunelom Cu Chi, ktoré sú synonymom vojny vo Vietname. Zoznámime sa s pascami a vietnamskou dômyselnosťou tvárou v tvár technicky vyspelejším americkým oponentom. Poobede si pozrieme bývalý prezidentský palác a múzeum Vietnamskej vojny. Dokonale sa tak zoznámime s tragickým konfliktom a aj s tým, ako naň Vietnamci a Američania spomínajú. Večer nákup posledných suvenírov a záverečné vietnamské jedlo. Dovidenia Vietnam, prichádza Kambodža!

Z Vietnamu do Kambodže

Ranný prelet z najľudnatejšieho mesta Vietnamu na pobrežie Kambodže, do mesta Sihanoukville. Transfer trajektom na ostrov Koh Rong Sanloem a začiatok zaslúženého oddychu na najkrajších plážach Kambodže.  

Oddych na plážach v Kambodži

Mysleli ste si, že thajské pláže nič neprekoná? Omyl! Pláže Kambodže im pokojne môžu konkurovať.  Jednou z výhod je menej návštevníkov. Na ostrove Koh Rong Sanloem vás čaká tá pravá dovolenka. Dva dni oddychu: hlavnou starosťou je len to, aké jedlo si objednať v miestnych reštauráciách.

Oddych na plážach v Kambodži

Relax pokračuje. Ak vás hlavná pláž bude nudiť, dá sa prejsť cez tropický les na druhú stranu ostrova. Môžete si vyskúšať inú alebo  ležanie vymeniť za krátku túru na miestny maják s krásnym výhľadom.

Hlavné mesto Kambodže Phnom Pénh a Kméri

Opúšťame tropický ostrov a po novej diaľnici sa presunieme do hlavného mesta Kambodže – Phnom Pehnu. Mesto si dôkladne pozrieme na – čaká nás kráľovský palác, hlavný chrám Kambodže, strieborná pagoda, múzeum zločinov červených khmérov, ale aj malebné koloniálne nábrežie a výborné reštaurácie. Myslíte si, že región poznáte? Uvidíte, že Kambodža je úplne iná, ako jej východný sused.

Naprieč vidiekom do mesta Siem Reap

Presun vidiekom Kambodže prenajatým autobusom do mesta Siem Reap. Cestou sa zastavíme na ochutnávku vyprážaného hmyzu ale aj miestnom trhovisku kde my budeme kuriozitou. Táto cesta nám dovolí nahliadnuť Kambodži pod kožu. Poobede príchod do mesta Siem Reap, základne pri slávnom Angkor Wate. Prvé kroky turistickým mestom, nočné trhy a dobrá večera.

Fascinujúci div Angkór Vat

Veľké finále našej cesty – celý deň prežijeme v chrámoch Angkoru. Okrem slávneho Angkor Watu nás čaká aj chrám koreňov – Ta Phrom, známy z filmu Tomb Raider alebo mysteriózny chrám tvárí – Bayon. Až tu pochopíte, aká mocná a úspešná bola starobylá kultúra Khmérov a aké úchvatné dedičstvo skupina zanechala. Prví európski objavitelia si dokonca mysleli, že tieto chrámy sú pre ich monumentálnosť pozostatkami Rímskej ríše…

Návrat domov

Odlet domov a návrat do Európy. Náš zájazd sa končí.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Cestu v malej skupine do maximálne 12 osôb
 • Komplet prenajatú dopravu
 • Presun vlakom Hanoi-Hue v prvej triede (4 lôžkové kupé)
 • Prelet Danang-Saigon a Ho Chi Minhové mesto – Sihanoukville
 • Lanovku na Ba Na hills
 • Miestneho sprievodcu vo Vietname
 • Miestneho sprievodcu na chrámoch Angkoru a v Phnom Pehn
 • Ubytovanie v 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • Raňajky
 • 3x obed vo Vietname
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 1000 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy na atrakcie a do múzeí (100Eur)
 • Stravu, okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné (cca 30 eur)
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 390 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
02.03.2024 - 17.03.2024zájazd garantovaný Vypredané 2290 €
30.11.2024 - 15.12.2024 Dostupné 2290 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.