Vietnam, Kambodža – Juhovýchodná Ázia intenzívne

SIlný zájazd, ktorý priblíži dve fascinujúce, no zároveň odlišné krajiny. Môžete sa tešiť na exotické kultúry, prírodné krásy, geniálne jedlo, pohnutú históriu, ale aj magické chrámy Angkoru a pár dní oddychu na nádhernom tropickom ostrove.

1. Deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Ázie.

2. Deň

Prílet do Hanoja a prvé kroky ulicami najvietnamskejšieho mesta na svete. Dovolenka v juhovýchodnej Ázii začína. Okolo nás len malé modré stoličky a tisíce motoriek. Do tohto virvaru sa vrhneme doslova strmhlav a zoznámime sa na cyklorikši, ale aj peši so starým mestom Hoan Kiem. Čakajú nás vysvietené uličky, plné bary a prvé pouličné jedlo.

3. Deň

Celodenná návšteva krásneho kraja Ninh Binh. Vďaka novej diaľnici sa šikovne presunieme na scénický výlet do regiónu krasových skál a ryžových polí, ktorý poznáme u nás z pohľadníc. Prejdeme sa malými políčkami, uvidíme vodné byvoly a pozrieme si najkrajšie scenérie Vietnamu zo skalnej vyhliadky. Takto si u nás predstavujeme juhovýchodnú Áziu! Večer návrat do Hanoja a pokračovanie v nasávaní atmosféry starého mesta.

4. Deň

Prehliadka Hanoja – pozrieme si budhistické srdce mesta pagodu Tran Quoc. Pochopíme, že vietnamský komunizmus nie je až taký ateistický. Navštívime hlavné námestia Ba Dinh a aj slávnu hrobku prezidenta Ho Chi Minha a priľahlú pagodu na jednom pilieri. Tá je považovaná za najstarší chrám v meste. Navštívime dokonca aj najstaršiu univerzitu v chráme boha literatúry. Ak budeme mať šťastie, odfotíme sa so študentami, ktorí sem chodia pózovať pred skúškami. Poobede sa prenajatou dopravou presunieme do dračej zátoky – Halong Bay.

5. Deň

Skorý ranný odchod na loď do bájnej dračej zátoky – 5 hodinová plavba medzi stovkami vápencových hôr vytŕčajúcich z pokojných vôd zátoky. Pozrieme si najväčšiu jaskyňu zátoky Sungo Cot a malý ostrovček Titov, na ktorom môžete zdolať 400 schodov na vrchol jednej z vápencových hôr. Odmenou budú najkrajšie výhľady na zátoku a na stovky „dračích zubov“  (miestni tak volajú malé ostrovčeky). Poobede návrat do Hanoja a večer presun lôžkovým vlakom do bývalého hlavného mesta vietnamských cisárov – Hue.

6. Deň

Prehliadka historického mesta Hue. Zrazu sme v južnom Vietname. Je teplejšie, ale aj vlhkejšie.  Cisárska dynastia Nguyen z mesta Hue vládla krajine najmenej 150 rokov. Čaká nás bývalý palác cisárov, známy ako Purpurové zakázané mesto, najkrajšia hrobka cisára Kai Dinh, ale aj najtradičnejší budhistický chrám Vietnamu – Thien Mu. Deň plný histórie zavŕšime v početných reštauráciách na mestskej barovej ulici.

7. Deň

Opúšťame Hue a presúvame sa do historického mestečka Hoi An. Cestou navštívime lanovku v horách Ba Na a odvezieme sa na ikonický „Zlatý most“ nad Danangom. Okolo nás je nádherná príroda stredného Vietnamu a pred nami sa zas otvára jeden z najznámejších výhľadov juhovýchodnej Ázie. Nie náhodne sú Zlatý most a Ba Na také populárne medzi influencermi. Poobede prichádza na rad malebné mestečko Hoi An. Vietnamská architektúra sa v ňom mieša s tou čínskou a japonskou. Malé uličky lemujú obchodíky a ulice osvecujú lampióny – toto je Ázia, ktorú chcete zažiť.

8. Deň

Ranný presun na letisko Danang (45 minút) a odlet do Saigonu – Ho Chi Minhovho mesta. Čaká nás moderná metropola Vietnamu a úplne iná tvár najľudnatejšej krajiny juhovýchodnej Ázie. Prejdeme sa koloniálnymi ulicami a na rad prichádza najznámejšia kapitola tamojších dejín –  vietnamská vojna. Večer buď nazrieme do najživšej štvrte Saigonu Bui Vien alebo si dáme čapované pivo a vyprážaný syr v česko-vietnamskej krčme.

9. Deň

Prehliadka Saigonu – ráno sa prevezieme 1,5 hodiny mimo mesta k tunelom Cu Chi, ktoré sú synonymom vojny vo Vietname. Zoznámime sa s pascami a vietnamskou dômyselnosťou tvárou v tvár technicky vyspelejším americkým oponentom. Poobede si pozrieme bývalý prezidentský palác a múzeum Vietnamskej vojny. Dokonale sa tak zoznámime s tragickým konfliktom a aj s tým, ako naň Vietnamci a Američania spomínajú. Večer nákup posledných suvenírov a záverečné vietnamské jedlo. Dovidenia Vietnam, prichádza Kambodža!

10. Deň

Skoro ráno linkovým autobusom vyrazíme cez hranice do hlavného mesta Kambodže – Phnom Pehnu. Mesto si dôkladne pozrieme na motorikšiach, ale aj pešo – čaká nás kráľovský palác, hlavný chrám Kambodže, strieborná pagoda, múzeum zločinov červených khmérov, ale aj malebné koloniálne nábrežie a výborné reštaurácie. Myslíte si, že región už poznáte? Uvidíte, že Kambodža je úplne iná, ako jej východný sused.

11. Deň

Presun po novej diaľnici do pobrežného mesta Sihanoukville a plavba loďou na exotický ostrov Koh Rong Sanloem. Po 9 dňoch intenzívnej poznávačky nás čaká zaslúžený oddych na pokojných plážach Kambodže.

12. Deň

Mysleli ste si, že thajské pláže nič neprekoná? Omyl! Pláže Kambodže im pokojne môžu konkurovať.  Jednou z výhod je minimálne menej návštevníkov. Na ostrove Koh Rong Sanloem Vás čaká tá pravá dovolenka. Dva dni oddychu: hlavnou starosťou je len to, aké jedlo si objednať v miestnych reštauráciách.

13. Deň

Relax pokračuje. Ak Vás hlavná pláž bude nudiť, dá sa prejsť cez tropický les na druhú stranu ostrova a vyskúšať si inú,  ležanie prípadne vymeniť za krátku túru na miestny maják s krásnym výhľadom.

14. Deň

Opúšťame ostrov a loďou sa vraciame späť na pevninu. Smerujeme priamo na letisko v Sihanoukville, odkiaľ letíme do mesta chrámov – Siem Reap.

15. Deň

Veľké finále našej cesty – celý deň prežijeme v chrámoch Angkoru. Okrem slávneho Angkor Watu nás čaká aj chrám koreňov – Ta Phrom, známy z filmu Tomb Raider alebo mysteriózny chrám tvárí -Bayon. Až tu pochopíte, aká mocná a úspešná bola starobylá kultúra Khmérov a aké úchvatné dedičstvo skupina zanechala. Prví európski objavitelia si dokonca mysleli, že tieto chrámy sú pre ich monumentálnosť pozostatkami Rímskej ríše…

16. Deň

Odlet domov a návrat do Európy. Náš zájazd sa končí.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Cestu v malej skupine do maximálne 16 osôb
 • Komplet prenajatú dopravu
 • Presun vlakom Hanoi-Hue
 • Prelet Danang-Saigon a Sihanoukville-Siem Reap
 • Linkový autobus na trase Ho Chi Minhové mesto – Phnom Pehn
 • Miestneho sprievodcu vo Vietname
 • Miestneho sprievodcu na chrámoch Angkoru
 • Ubytovanie v 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • Raňajky
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 1000 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy na atrakcie a do múzeí
 • Stravu okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné (cca 30 eur)
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 390 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
17.02.2023 - 04.03.2023 Dostupné 2290 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.