Veľký okruh Pakistanom

Veľký okruh Pakistanom

1.deň

Odlet z Viedne/Budapešti do Karáči

2.-3.deň

Prílet do Pakistanu. Aký budete mať prvý pocit z takejto exotiky? Niekomu sa to bude páčiť a niekto bude zhrozený. Verte však, že zážitok bude veľmi silný J. Karáči je zmes britskej koloniálnej a súčasnej modernej architektúry. Do toho nepredstaviteľný chaos, ktorý sa vám vryje pod kožu. Trhy, bazáre, pláže, úzke uličky… Večer si dáme najlepšie biryani s krevetami. Čo to je? Uvidíte 🙂

4.deň

Odlet z Karáči do Lahore. Zatiaľ čo Karáči na vás pôsobilo ako modernejšie sídlo, Lahore je historické mesto. Stredoveké hradby, mešity, pevnosť… A do toho najfarebnejší bazár v Pakistane. Zamilujete sa do tohto mesta. Večer sa pôjdeme pozrieť na najbizarnejšiu hranicu na svete. Pakistan a India každý boží deň uzatvára hranice pred 10-tisíc ľuďmi.

5.deň

Dopoludnia dokončíme prehliadku Lahore a popoludní sa našou prenajatou dopravou presunieme po kvalitnej diaľnici do hlavného mesta Islamabad.

6.deň

Vydávame sa po slávnej Karakoram Highway na sever do Karimabadu. Karakoram Highway patrí medzi najkrajšie horské cesty. Hlboké údolia, výhľady na sedemtisícovky a tiež na osemtisícovku Nanga Parbat. Dlhý, ale krásny deň.

7.deň

Ráno sa zobudíte a z okna uvidíte jednu z najkrajších panorám na svete. Dnešný deň budeme spoznávať Karimabad a okolie.

8.deň

Presun po Karakoram Highway do Passu. Ďalší deň s krásnymi výhľadmi na majestátne hory. Dnes spravíme aj nenáročný trek k ľadovcu.

9.deň

Skoro ráno vyrazíme do Fairy Meadows. Najprv sa presunieme našou prenajatou dopravou k miestu, kde si presadneme do džípov. Prejdeme 10 kilometrov cez najstrmšiu roklinu a vy si poviete, že cesta smrti v Bolívii oproti tomuto nie je nič. Následne sa vydáme na 10-kilometrový trek do Fairy Meadows.

10.deň

Celodenný trek do base camp Nanga Parbat. Ide o najľahší trek k osemtisícovke. Celý trek má 15 kilometrov a prevýšenie 800 metrov. Tento trek zvládne každý, kto chodí do Tatier a turistika je mu blízka. Práve base camp pri Nanga Parbate patrí medzi najkrajšie miesta v Pakistane.

11.deň

Odchod do Islamabadu

12.deň

Odlet domov

Galéria

Poznámka

Pakistan sme prešli 10-krát a vieme, kam ideme a čo si môžeme dovoliť. Pakistan má vo svete veľmi zlé meno, ale sami uvidíte, že sa budete cítiť veľmi dobre. My chodíme len na miesta, ktoré sú bezpečné a naše kontakty nám vedia zaručiť bezpečnosť. Do oblastí, kde niečo hrozí, nikdy nechodíme a sú veľmi ďaleko od našej plánovanej trasy

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch (Karáči, Lahore, Islamabad, Karimabad) s raňajkami,
 • Ubytovanie v chatkách (Passu, Fairy Meadows) – ide o najlepšiu možnosť,
 • Sprievodcu z Travelistanu,
 • Všetku dopravu v rámci programu,
 • Vnútroštátnu letenku Karáči – Lahore,
 • Všetky povolenia počas cesty,
 • Návštevu hranice medzi Pakistanom a Indiou,
 • Víza
 • Poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Poistenie,
 • Vstupy

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
15.7.2022 – 26.7.2022 Už len 10 miest 2500 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.