Veľký okruh Kazachstanom

Prejdite s nami 9.najväčšiu krajinu na svete a spoznajte nielen známe, ale aj tie neznáme miesta.

1.deň

Odlet do Semeja cez Nursultan

2.deň

Prílet do východnej časti Kazachstanu. Semej alebo Semipalatinsk je mesto, ktoré leží na rieke Irtyš a bolo vybudované za čias cára. Sme v meste, kam turisti nechodia, no prekvapí vás svojou pohostinnosťou. Chrámy, pevnosti, promenáda, trh. Hneď cítite, že toto bude úplne iná dovolenka.

3.deň

Odchod do mesta Kurčatov, ktoré bolo pred okolitým svetom zatvorené až do roku 1991. Viete, kde vyskúšali prvú sovietsku atómovú bombu? V Kurčatove žili najväčší odborníci na jadrové technológie Sovietskeho zväzu. Dnes je však mesto napoly opustené. S miestnymi obyvateľmi sa porozprávame o ich živote a ukážeme si miesta, o ktorých sa nesmelo hovoriť. Ak situácia dovolí, pozrieme si aj staré hangáre, kde boli umiestnené prototypy migov a iných stíhačiek. Uvidíte, že toto miesto budete považovať za vrchol našej cesty.

4.deň

Opúšťame zabudnuté miesta v stepi a spomienky na sovietsku minulosť. Presúvame sa do Pavlodaru, kde nastúpime do lôžkového vlaku. Odvezie nás do srdca moderného Kazachstanu, do hlavného mesta Astana.

5.-6.deň

Astana má symbolizovať nové zajtrajšky. Dôkladne si pozrieme toto novo vybudované mesto a zoznámime sa s obrazom moderného a dravého Kazachstanu, ktorý sa snaží otvoriť sa svetu. Veža Bayterek, Námestie nezávislosti, víťazný oblúk, ale aj historické centrum mesta. Na 6. deň odchod vlakom do Alma-aty

7.-8.deň

Je toto najkrajšie mesto Kazachstanu? Mnoho Kazachov miluje Alma-atu alebo Almati aj preto, že je to mesto parkov, hôr a príjemnej atmosféry. Symbolom mesta je jablko. Prečo? Dva dni sa budeme prechádzať po sovietskych bulvároch, parkoch a trhoch, ale odvezieme sa aj do okolitých hôr a navštívime aj najlepšie lyžiarske centrum Kazachstanu.

9.deň

Celodenný výlet do kaňonu Charyn, ktorý má dĺžku 154 kilometrov a hovorí sa, že môže konkurovať slávnemu Grand Canyonu. Návrat do Alma-aty a nočným vlakom sa presúvame do Turkistanu

10.deň

Turkistan je historické mestečko, ktoré kedysi ležalo na slávnej Hodvábnej ceste. Práve tu v Kazachstane možno najviac cítiť odkaz slávnej minulosti Strednej Ázie ako bájnej zastávky karaván. Pozrieme si stredoveké centrum oblasti a jeho odkaz z čias Timura Veľkého.

11.deň

Presun prenajatou dopravou do Šymkentu, kde sa nachádza jeden z najkrajších a najexotickejších bazárov v Kazachstane. Náš zájazd sa chýli ku koncu a posledný deň si poriadne užijeme.

12.deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Trikrát lôžkový klimatizovaný vlak, 2. trieda
 • Ubytovanie v troj- a štvorhviezdičkových hoteloch s raňajkami
 • Všetky transfery
 • Výlet do kaňonu Charyn
 • Všetky nutné povolenia
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Poistenie
 • Inú stravu

Doplňujúce informácie:

 • Doplatok za jednolôžkovú izbu je 290 eur
 • Cena platí pri minimálnom počte účastníkov 6

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
08.07.2023 - 19.07.2023 Dostupné 2290 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.