Vanuatu, Šalamúnove ostrovy, Papua Nová Guinea – expedícia po tichomorských ostrovoch

V malej akčnej skupine sa dostaneme pod kožu jednotlivým miestam a uvidíme tri menej známe a tak rozdielne tichomorské ostrovy

1.-3. deň

Dlhý let do Tichomoria. Podľa ceny leteniek využijeme na prestup Singapur, Tchaj-pej, Brisbane alebo Soul a spravíme v jednom z týchto miest prehliadku mesta. Už samotný let je veľkým zážitkom. Pod oknami sa o našu pozornosť bije tyrkysová farba tichomorských ostrovov. Menej turistický ostrov, kde čas plynie pomaly. Prílet na Vanuatu – Port Vila a poobede prehliadka exotického mesta.

4. deň

Prenajatými autami prejdeme okolo celého ostrova. Zastavujeme na rôznych plážach s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Popritom sa zastavíme pri vodopádoch, prejdeme pralesom a… užívame krásny deň.

5. deň

Preletíme na ostrov Tanna, kde sa nachádza najaktívnejšia sopka Yasur. 361 metrov vysoký vulkán do dnešných dní chrlí lávu a vy ju môžete z bezpečnej vzdialenosti sledovať. Okolie sopky vyzerá úplne inak ako prostredie, ktoré sme videli doteraz. Sopečný popol zahalil krajinu do čierneho plášťa a vy sa pýtate, či tu niekto ešte žije. Dlhý, ale pekný deň.

6. deň

Poobedňajším letom preletíme na hlavný ostrov Vanuatu.

7. - 8. deň

Prelet na Šalamúnove ostrovy. Viete, kde boli najťažšie boje počas druhej svetovej vojny v Tichomorí? Boje o Guadalcanal ešte dnes vzbudzujú úžas nad ťažkými bojmi medzi USA a cisárskym Japonskom. Dôkladne si prezrieme známe miesta, ktoré sú dodnes obsypané vojenskou technikou. Lietadlá, staré člny, tanky, guľomety…. a samozrejme nezabudneme aj na okolité pláže.

9. deň

Prelet do hlavného mesta Papuy Novej Guiney  – Port Moresby. Ako to vyzerá v meste, ktoré sa ešte pred pár rokmi považovalo za jedno z najnebezpečnejších v regióne? Na vlastné oči uvidíte realitu.

10. deň

Krátky hodinový prelet ponad neprístupný prales do Mount Hagen. Vysokohorské mestečko, ktoré láka okolité kmene a ľudí na miestne trhovisko, ktoré je hlavnou atrakciou.

11. deň

Celodenný presun cez vysočinu do mestečka Goroka. Budeme mať šťastie a uvidíme miestne kmene? Zastavíme sa aj v miestnych dedinách, predstavíme si kultúru, zvyky a rozdiel medzi jednotlivými kmeňmi. Podvečer príchod do Goroky.

12. deň

Celodenná prehliadka nielen Goroky, ale aj okolia, v ktorom chceme navštíviť miestne kmene.

13. deň

Prelet do Port Moresby a dokončenie prehliadky mesta

14. deň

Odlet domov.

15. deň

Prílet domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Ubytovanie s raňajkami (na Vanuatu budeme bývať v apartmánoch a na ostrove Tanna v bungalovoch)
 • Prenajatie auta na Vanuatu
 • Obojsmernú letenku na ostrov Tanna
 • Letenku na trase Vanuatu – Šalamúnove ostrovy – Papua
 • Vnútroštátnu letenku Port Moresby – Mount Hagen a Goroka – Port Moresby
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Výlet k sopke Yasur
 • Papuánsky národný nápoj 🙂

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 1200 – 1800 Eur)
 • Poistenie
 • Inú stravu

Poznámka

Ide o aktívny druh dovolenky. Súčasťou programu je aj spoznávanie malých ostrovov, ktorým sa dostaneme pod kožu. V prípade, že máte záujem o oddychový zájazd pri mori v luxusných hoteloch, prosím, vyberte si z našej bohatej ponuky iný zájazd. Na Papuy budú dlhšie presuny lokálnou dopravou po všakovakých cestách a ubytovanie bude jednoduché aj z dôvodu, že ideme cez prales. Tento zájazd je určený pre tých, ktorí vyhľadávajú aktívnu dovolenku. Samozrejme, budeme sa aj kúpať v krásnom mori, ale primárnym cieľom je spoznávanie.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
27.09.2024 - 11.10.2024 Dostupné 3990 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.