Transsibírska magistrála – Z Moskvy do Vladivostoku

Legendárna železničná trať z Moskvy až do ďalekého Vladivostoku s Travelistanom. Roky o nej poskytujeme informácie zdarma a málokto ju prešiel toľko krát ako my. Teraz sa chceme o naše skúsenosti podeliť s vami aj naživo. Neváhajte.

1. deň

Odlet do Moskvy z Viedne alebo Budapešti priamym spojom. Následne transfer privátnou dopravou na hotel v centre Moskvy, aby sme boli čo najbližšie k známym pamiatkam. Prvá pešia prehliadka Červeného námestia, kde uvidíme nielen Leninove mauzóleum, chrám Vasila Blaženého, GUM či budovu prvej moskovskej Dumy. Neobídeme ani ruský parlament, divadlo Bolšoi či neslávne známu budovu KGB. Večer pre záujemcov navštívime aj novootvorený najväčší Stalinov bunker. Večer pôjdeme do typickej ruskej reštaurácie, kde si dáme boršč, šašlik či palacinky plnené kaviárom. Noc v Moskve.

2. deň

Tento deň sa pozrieme do vnútra Kremľa a navštívime miesta, kde boli korunovaní ruskí cári a kde sú hrobky prvých cárov. Viete, kde je najväčšie delo na svete, ktoré nikdy nevystrelilo a kde najväčší zvon, ktorý nikdy nezazvonil? Poobede spravíme prehliadku slávneho moskovského metra a pozrieme najkrajšie stanice. Prejdeme sa po Arbate a dôkladne si pozrieme najväčší moskovský chrám Krista spasiteľa.

Podvečer nasadneme do vlaku a vydáme sa po legendárnej transsibírskej magistrále do Jekaterinburgu. Budeme cestovať v uzatvárateľnom kupé po štyroch. Popis vlaku nájdete v dolnej časti programu. Noc vo vlaku.

3. deň

Celý deň vo vlaku a prechádzame nielen cez brezové lesy, ale aj cez pohorie Ural. Kilometrovník 1777 určuje hranicu medzi Európou a Áziou. Podvečer prídeme do prvého ázijského mesta Jekaterinburg. Noc v Jekaterinburgu.

4. deň

Dôkladná prehliadka mesta, kde bola zastrelená cárska rodina. Koloniálne domy, pešia zóna, ale aj hrob československých legionárov. Podvečer pokračujeme vlakom do Novosibirsku. Noc vo vlaku.

5. deň

Prekročíme nejednu širokú rieku, porozprávame si o československých legionároch a hlavne uvidíte ako vyzerá v skutočnosti Rusko. Podvečer príchod do Novosibirsku a následne prehliadka 3.najväčšieho ruského mesta Novosibirsk. Noc v centre Novosibirska.

6. deň

Tento deň sa vyberieme do akademického mesta Akademgorodok, ktoré bolo v časoch ZSSR nielen hermeticky uzavreté, ale boli tu sústredené najväčšie vedecké mozgové kapacity. Univerzity, moderné bytovky, kiná a prvý bar v Sovietskom zväze. Akademgorodok je niečo ako Silicon valley na sovietsky spôsob. Podvečer odchod vlakom do Irkutska. Noc vo vlaku.

7. deň

Celý deň prechádzame cez nekonečnú Sibír. Noc vo vlaku.

8. deň

Príchod do mesta Irkutsk, ktoré bolo postavené dekabristami a je známe svojou drevenou architektúrou. Ortodoxné chrámy, drevené domčeky, centrum mesta v klasicistickom štýle, ale aj socha Lenina. Neobídeme ani trhovisko, kde dostanete kvalitné syry, tvarohy či pirôžky. Irkutsk je považované za najkrajšie mesto na Sibíri. Noc v Irkutsku.

9. deň

Výlet k jazeru Bajkal. Hodinová jazda k najväčšiemu sladkovodnému jazeru na svete, ktoré sústreďuje 1/6 všetkej sladkej vody. Po ceste pozrieme najväčší skanzen v Rusku, kde sa dozvieme všetko o rôznych druhoch dreveníc. Pre záujemcov vybavíme ruskú saunu a večer si dáme kvalitný šašlik s vodkou. Noc v Listvianke.

10. deň

Doobeda navštívime miestne trhovisko, kde sa predáva endemická údená ryba, múzeum Bajkalu a kto bude chcieť aj predstavenie jediných sladkovodných tuleňov na svete. Večer odchod vlakom do Chabarovsku. Noc vo vlaku.

11. deň

Celý deň vo vlaku. Prostredie sa kompletne zmenilo a my pozeráme na rovnú Sibír. Porozprávame si o československých legionároch, čo tu robili a ako ich tu vnímajú. Noc vo vlaku.

12. deň

Príchod do Chabarovsku, ktoré leží na rieke Amur. Historické centrum mesta, ktoré bolo postavené za čias cára na konci 19. storočia. Noc v hoteli.

13. deň

Dokončenie prehliadky mesta a nasadáme na posledný úsek. Smer legendárny Vladivostok! Noc vo vlaku.

14. deň

Ranný príchod do Vladivostoku. Krásne mesto na ďalekom východe, ktoré bolo ešte v 90. rokoch pre cudzincov zakázaným mestom. Historická štvrť, tichomorská flotila či zubačka na vyhliadku odkiaľ je krásny výhľad na ikonický most. Noc v hoteli.

15. deň

Odlet domov s prestupom v Moskve.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • 7 nocí v 3* hoteloch s raňajkami
 • Vlakový lístok 2.triedy na trase Moskva – Jekaterinburg – Novosibirsk – Irkutsk – Chabarovsk – Vladivostok
 • Lokálnu dopravu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Malú skupinu do maximálne 16 osôb

 

 

Cena nezahŕňa:

 • Víza do Ruskej federácie (100 €)
 • Stravu
 • Vstupné na pamiatky
 • Cestovné poistenie

Dôležité informácie:

 • Cesta v malej skupine do maximálne 16 osôb
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu – 190 €
 • Termín cesty sa môže zmeniť o 1-2 dni v závislosti od aktuálneho grafikonu ruských železníc
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
15.05.2020 - 29.05.2020 Už len 9 miest 1899 € Objednať
30.05.2020 - 13.06.2020 Obsadené 1899 €
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.