Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža

Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža

1.deň

Odlet z Viedne/Budapešti do Thajska

2.deň

Prílet do Bangkoku a presun prenajatou dopravou do centra mesta. Prvé exotické vône, chute a atmosféra. Ako sa zmenila slávna ulica Kao San Road po pandémii?

3.deň

Celodenná prehliadka mesta. Kráľovský palác, Wat Arun, Wat Pho, rieka Chao Phraya, čínska štvrť… Večer odchod lôžkovým autobusom do Chiang Khongu 

4.-5.deň

Príchod k laoským hraniciam. Najprv si dáme dobré thajské raňajky a nasadneme na loď, ktorá nás zoberie po rieke Mekong až do bájneho Luang Prabangu. Táto dvojdňová plavba cez najväčší dažďový prales v Juhovýchodnej Ázii je niečo neskutočné. Plavíme sa, pijeme pivko, rozprávame sa a užívame si skvelú atmosféru. Na 5. deň popoludní prídeme do Luang Prabangu, kde sa ubytujeme v centre mesta.

6.-7.deň

Plné dva dni na mesto, ktoré leží na brehu Mekongu a oprávnene je považované za najkrajšie v celej Juhovýchodnej Ázii. Budhistické chrámy sa tu miešajú s koloniálnymi budovami, exotickými trhoviskami. My však nezostaneme len v meste, ale pôjdeme si pozrieť aj blízke vodopády, ktoré sa ukrývajú v pralese.

8.deň

Odchod do Vang Viengu. Bývalá americká základňa, kde si prenajmeme bicykel a pobicyklujeme sa popri ryžových poliach. Presne takto si predstavujete Juhovýchodnú Áziu 🙂

9.deň

Transfer do hlavného mesta Vientiane a popoludní prehliadka mesta. Zlatá stupa, prezidentský palác, víťazný oblúk, pešia promenáda…

10.deň

Odlet do Vietnamu – Hanoj. Po príchode do hotela nasadneme do cyklorikší a nahliadneme do jednotlivých častí centra mesta.

11.deň

Hneď ráno si pôjdeme pozrieť jazero Hokiem, kde tisíce Vietnamcov každodenne cvičia. Navštívime mauzóleum Ho Či Mina a hlavné námestia. Neobídeme ani prvú vietnamskú univerzitu či pagodu na jednom stĺpe, kam sa chodia v komunistickej krajine modliť Vietnamci. Večer odchod lôžkovým vlakom do Hue.

12.deň

Prehliadka bývalého hlavného mesta Vietnamu HuePozrieme si „zakázané mesto“ vietnamských cisárov, citadelu, ale aj hrobky cisárov dynastie Nguyen. Tieto hrobky patria vo východnej Ázii medzi najzachovalejšie. Krásna kombinácia feng šuej a záhradnej architektúry. Neobídeme ani miestnu pagodu.

13.deň

Transfer do Danangu, kde počas vietnamskej vojny oddychovali americké vojská. Malá prehliadka mesta a po obede sa presunieme do najkrajšieho mesta vo Vietname, do Hoianu. Nikde sa tak nezachovala miestna východoázijská architektúra ako tu. Čínska, japonská, vietnamská, ale aj koloniálna architektúra. Akoby ste sa presunuli o pár storočí dozadu.

14.deň

Presun do Saigonu

15.deň

Prehliadka Saigonu. Prezidentský palác juhovietnamského prezidenta, katedrála Notre Dame, koloniálna budova pošty, miestne trhovisko, ale aj budova opery. Kto bude chcieť, môže ísť na večeru do známej českej krčmy. Pivo Plzeň. Vepřo-knedlo-zelo a čašníci hovoria po česky!

16.deň

V Saigone pôjdeme na miesta, kde sa nachádzajú CuChi tunely. Ako bojoval Vietkong? Vyskúšame si jednotlivé tunely, pozrieme si nástražné systémy a kto bude chcieť, môže si zastrieľať na miestnej strelnici. Kalašnikov či americký samopal? Uzi, Makarov alebo granát? Všetko je možné!

17.-18.deň

Presun do hlavného mesta Kambodže Phnom Penhu. Prehliadka mesta na mororikšiach. Kráľovský palác, centrálne trhovisko, múzeum či vražedné polia. Na 18. deň popoludní sa presunieme do Sihanukvillu.

19.-21deň

Transfer loďou na Koh Rong a dvojdňový oddych na krásnych bielych plážach

22.deň

Odchod do Phnom Penhu, kde dokončíme prehliadku mesta a prespíme jednu noc.

23.deň

Presun do Siem Reap, kde sa nachádza Angkor Wat. Popoludní navštívime túto slávnu archeologickú pamiatku.

24.deň

Celodenná prehliadka Angkor Watu

25.deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch,
 • Sprievodcu z Travelistanu,
 • Všetku dopravu v rámci programu,
 • Nočný lôžkový vlak v 2. triede na trase Hanoj – Hue,
 • Všetky povolenia,
 • Vízovú podporu,
 • Lodný transfer do Luang Prabangu,
 • Trajekt na Koh Rong a späť,
 • Prelet Vientiane – Hanoj
 • Poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Poistenie,
 • Víza (platia sa na mieste),
 • Vstupy

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
25.11.2022 - 19.12.2022 Už len 14 miest 2950 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.