Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža

Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža

Ikonický zájazd juhovýchodnou Áziou Vás prevedie všetkými krajinami regiónu. Jedna cesta a zážitkov na rozdávanie.

1.deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Thajska.

2.deň

Prílet do Bangkoku a presun prenajatou dopravou do centra mesta. Prvé exotické vône, chute a atmosféra. Dovolenka od európy sa začína! Ako sa zmenila slávna ulica Kao San Road po pandémii?

3.deň

Celodenná prehliadka mesta. Čakajú nás zlaté chrámy, mohutné sochy a úzke kanály. Navštívime Kráľovský palác, Wat Arun, Wat Pho, ale neobídeme ani čínsku štvrť. Bangkok je najznámejšie mesto juhovýchodnej Ázie, ale my sa pozrieme aj na jeho menej známu tvár. Večer odchod nočným autobusom do Chiang Kongu na hranice s Laosom.

4.-5.deň

Raňajky pri Mekongu a prechod laoskej hranice. Prichádzame do najmenej navštevovanej a najexotickejšej krajiny regiónu. Mení sa tempo života a rytmus zrazu udáva Mekong a džungľa. Čaká nás loď, ktorou sa budeme dva dni plaviť dole prúdom najväčšej rieky juhovýchodnej Ázie. Po hektickom Bangkoku bude Laos príjemnou zmenou. Pocítite to ihneď. Na druhý deň popoludní prichádzame do Luang Prabangu a začíname sa zoznamovať s mestom. Prejdeme sa centrom a pozrieme si západ slnka nad mohutným Mekongom.

6.-7.deň

V bývalom hlavnom meste Luang Prabangu pobudneme dva dni. Čakajú nás nádherné chrámy, kráľovský palác a najautentickejšie centrum mesta v juhovýchodnej Ázii. Nevynecháme ranný a večerný trh a rovnako ani almužnovú procesiu mníchov za svitania. Vyrazíme aj hľadať nádherné vodopády v hustých lesoch a Luang Prabang a jeho okolie preskúmame skutočne dôkladne.

8.deň

Presun do Vang Viengu. Toto malé mestečko je známou turistickou zastávkou vďaka svojmu krásnemu prostrediu. Krasové homole a zelené vrchy tu pretína malá rieka a dokopy s ryžovými poľami tvoria kulisy typickej juhovýchodnej Ázie. My sa tu poprechádzame, doprajeme si pivo na terase a kto bude chcieť, môže vyskúšať miestne bicykle.

9.deň

Transfer do hlavného mesta Vientiane a popoludní prehliadka mesta. Zlatá stupa, prezidentský palác, víťazný oblúk, pešia promenáda… Hluk veľkomesta sa po pár dňoch v rytme vidieckeho života pomaly vracia a my si naň musíme zvyknúť, kým sa presunieme do najrušnejších regiónov juhovýchodnej Ázie.

10.deň

Odlet do Vietnamu – Hanoj. Ubytovanie v centre a prvé kroky mestom. Po pokojnom Laose môže byť hlavné mesto Vietnamu pre niekoho šok. Milióny motoriek premávajú vo všetkých smeroch, na každom kroku obchod alebo reštaurácia a miestni akoby sa stále niekam ponáhľali. Hanoj je však čarovný. Preskúmame ulice jeho starého mesta pešo aj na cyklorikšiach, večer si posedíme v jeho uličkách a nakoniec sa vám jeho ruch bude páčiť.

11.deň

Dôkladná prehliadka Hanoja. Život sa vo Vietname začína skoro – a skoro začíname aj my pri jazere Hoan Kiem, kam chodia obyvatelia mesta každé ráno húfne cvičiť. Potom nás čaká najstaršia univerzita v krajine, Ho Či Minovo mauzóleum spojené s hlavným námestím a prezidentským palácom. Neobídeme ani prastarú pagodu na jednom stĺpe a najstarší chrám mesta. Poobede sa presunieme cez vietnamský vidiek do Dračej zátoky, Halong Bay.

12. Deň

Ráno skorý odchod na loď a plavba po bájnej Dračej zátoke – 5 hodín sa budeme plaviť medzi stovkami vápencových hôr vytŕčajúcich z pokojných vôd zátoky. Pozrieme si aj najväčšiu jaskyňu zátoky Sungo Cot a malý ostrovček Titov, na ktorom môžete zdolať 400 schodov na vrchol jednej z vápencových hôr. Odmenou vám budú najkrajšie výhľady na celú zátoku a stovky jej „dračích zubov“, ako miestni volajú malé ostrovčeky. Popoludní sa presunieme späť do Hanoja a nočným vlakom sa vydáme do bývalého cisárskeho hlavného mesta Hue.

13.deň

Hue – Sme zrazu v južnom Vietname. Je teplejšie, ale aj vlhkejšie. Z mesta Hue vládla krajine 150 rokov cisárska dynastia Nguyen. Čaká nás bývalý palác cisárov známy ako Purpurové zakázané mesto, najkrajšie hrobky cisárov dynastie Nguyen, ale aj najtradičnejší budhistický chrám celého Vietnamu Thien Mu. Deň plný histórie zavŕšime dobrou večerou na hlavnej ulici plnej barov a reštaurácii mesta.

14.deň

Opúšťame Hue a presúvame sa do historického mestečka Hoi An (4 hodiny). Cestou si urobíme zastávku v horách nad Danangom na vyhliadku z presláveného Zlatého mosta. Popoludní sa prejdeme uličkami nádherného mestečka Hoi An, ktoré stelesňuje Vietnam, ako ho chce zažiť každý turista. Malé domčeky vo vietnamskom, čínskom a japonskom štýle ukrývajú starobylé chrámy alebo malé obchodíky a večer sa mesto rozžiari svetlom stoviek lampiónov. Hoi An je skrátka vietnamská idylka.

15.deň

Presun do Saigonu

16.deň

Dnes nás čaká pešia prehliadka Saigonu a koloniálneho centra mesta. Pozrieme si centrálnu tržnicu, bývalý prezidentský palác, navštívime katedrálu Notre Dame, krásnu budovu pošty, ale aj operu a hlavnú triedu Dong Khoi. Večer navštívime batôžkársku štvrť a môžeme si užiť nočný život v štvrti barov Bui Vien.

17.deň

Ráno sa prevezieme 1,5 hodiny mimo mesto k tunelom CuChi, ktoré sú synonymom vojny vo Vietname. Zoznámime sa s pascami a dômyselnosťou Vietnamcov tvárou v tvár technicky vyspelejším americkým oponentom a vysvetlíme si pozadie dobre známej vietnamskej vojny. Ak vám chýba Európa, večer si môžete dopriať vyprážaný syr alebo vepřo-knedlo-zelo a spláchnuť to plzňou v miestnej českej krčme. To by ste v srdci Vietnamu nečakali!

18.-19.deň

Skoro ráno vyrazíme linkovým autobusom cez hranice do hlavného mesta Kambodže Phnom Penhu. Mesto si dôkladne prezrieme na motorikšiach, ale aj pešo – čaká nás kráľovský palác, hlavný chrám Kambodže, strieborná pagoda, centrálne trhovisko, vražedné polia z éry Červených Khmérov, ale aj malebné koloniálne nábrežie a výborné reštaurácie. Phnom Penh je už štvrtým hlavným mestom na našej ceste, ale uvidíte, že to zas bude niečo úplne iné. Na 18. deň popoludní sa presunieme do Sihanoukvillu.

20.-22deň

Ráno transfer loďou na ostrov Koh Rong a dvojdňový oddych na plážach Kambodže. Mysleli ste si, že thajské pláže nič neprekoná? Omyl! Pláže Kambodže im pokojne môžu konkurovať a ako konkurenčnú výhodu ponúkajú oveľa menej návštevníkov. Budete mať priestor na zaslúžený oddych a hlavná starosť dňa bude, aké jedlo si objednať v pár miestnych reštauráciách.

23.deň

Návrat do Phnom Penhu, dokončíme prehliadku, jednu noc tu prespíme a pokračujeme v našej ceste rozľahlými pláňami Kambodže.

24.deň

Posledný väčší presun nás dopraví cez centrálnu Kambodžu do druhého najväčšieho mesta Siem Reap. Práve tu sa nachádza najslávnejšia pamiatka krajiny, legendami opradený Angkór Vat. Cestou za ním uvidíme skutočný vidiek Kambodže a zoznámime sa s miestnym životom. Poobede sa zastavíme v múzeu artefaktov z Angkóru a začneme sa zoznamovať s dômyselnou khmérskou kultúrou.

25.deň

Veľký záver našej cesty. Celý deň strávime v chrámoch Angkóru. Okrem presláveného Angkór Vatu nás čaká aj chrám koreňov Ta Phrom známy z filmu Tomb Raider alebo mysteriózny chrám tvárí Bayon. Až tu pochopíte, aká mocná a úspešná bola starobylá kultúra Khmérov a aké úchvatné dedičstvo zanechali. Prví európski návštevníci si dokonca mysleli, že tieto chrámy sú pre svoju monumentálnosť pozostatkami Rímskej ríše.

26.deň

Posledná rozlúčka s Kambodžou a odlet domov.

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch,
 • Sprievodcu z Travelistanu,
 • Všetku dopravu v rámci programu,
 • Nočný lôžkový vlak v 2. triede na trase Hanoj – Hue,
 • Všetky povolenia,
 • Vízovú podporu,
 • Lodný transfer do Luang Prabangu,
 • Trajekt na Koh Rong a späť,
 • Prelet Vientiane – Hanoj
 • Poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Poistenie,
 • Víza (platia sa na mieste),
 • Vstupy

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
25.11.2022 - 19.12.2022 Už len 14 miest 2950 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.