Thajsko – Džungľa a more

Navštívte s nami menej známe miesta najslávnejšej krajiny juhovýchodnej Ázie vrátane posledných zvyškov najstaršej džungle juhovýchodnej Ázie. Môžete sa tešiť na najväčší kvet na svete, exotické chrámy alebo poloprázdne pláže skryté v tieni najznámejších rekreačných centier Ázie.

1. deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti do exotickej Juhovýchodnej Ázie

2. deň

Prílet do Bangkoku a vaša dovolenka sa začína! Prechádzka po turistickej triede Khao San a prvé thajské jedlo. Dáte si aj masáž? Bangkok je stále tichší ako pred pandémiou, a to treba využiť. 

3. deň

Celodenná prehliadka Mesta anjelov s bohatou históriou, vodnými kanálmi a modernými štvrťami. Uvidíme najznámejšie chrámy Wat Pho a Wat Arun, ale aj exotické menej známe kúty, ako je komiksový chrám Wat Pariwat alebo čínska štvrť. 

4. deň

Celodenný výlet do bývalého hlavného mesta Ayuthaya. Pozrieme si miestny plávajúci trh, pozostatky chrámov a palácov z čias Siamského kráľovstva, uvidíme hrobky thajských kráľov a neobídeme ani magnet tohto historického mesta – hlavu Buddhu zarastenú v strome. 

5. deň

Dopoludňajší prelet na juh Thajska do mesta Surat Thani. Väčšina turistov sem prichádza na pláže slávneho ostrova Koh Samui, ale my sa vyberieme úplne opačným smerom, do nádherného národného parku Khao Sok. Ten ukrýva pozostatky obrovskej džungle, ktorá sa kedysi tiahla celým Thajskom a Malajziou a zároveň aj nádherné jazero Cheow Lan. Najskôr sa ovlažíme v osviežujúcej jazernej vode a potom sa prejdeme chodníčkami v džungli naokolo. Noc strávime priamo na jazere v plávajúcom hoteli.

6. deň

Ráno pokračujeme v prehliadke jazera a jeho úžasných vápencových hôr, ktoré môžu konkurovať aj vietnamskej Dračej zátoke Halong. Možno sa nám na jeho brehu ukážu aj exotické zobákorožce (nie, nejde o zviera z filmu o Harrym Potterovi, ale o skutočný druh vtáka) alebo divý slon. Poobede opúšťame jazero a presúvame sa asi hodinu prenajatou dopravou do hlavnej časti národného parku Khao Sok. Uvidíme pôvodnú džungľu cez deň aj po zotmení a ak budeme mať šťastie, ukážu sa nám opice langury a nespočetne veľa druhov hmyzu a motýľov. Nemusíme pritom odchádzať nikam hlboko do lesa alebo spať v stanoch. V Khao Sok je normálna hotelová infraštruktúra a stačí nám niekoľko minút, aby sme sa od ubytovania presunuli priamo do džungle.

7. deň

Ranná krátka, ale intenzívna túra na svahy okolitých hôr, kde budeme hlboko v lesoch hľadať rafflesiu, najväčšiu kvetinu planéty. Miestni majú prehľad, kde práve kvitne a podľa lokality nám trek potrvá 2 – 4 hodiny. Popoludní možnosť ďalšej prechádzky v džungli alebo oddychu po intenzívnych prírodných zážitkoch.

8. deň

Presun 4 hodiny do mestečka Aonang v slávnom letovisku Krabi. Aonang je bránou k najslávnejším thajským ostrovom, ale zároveň ukrýva aj niekoľko menej známych možností rekreácie. Čaká nás prvé popoludnie na pláži a prvá masáž.

9. deň

Celodenný výlet loďou na ostrov Hong. Hong Island je menej známou konkurenciou presláveného Phi Phi. Budeme sa plaviť popri preslávených vápencových horách Krabi, uvidíme rôzne skalné útvary vytvorené morom, vylezieme na najkrajšiu vyhliadku na okolí a vychutnáme si aj slávne thajské pláže.

10. deň

Užívame si pláže na Krabi. Pre záujemcov možnosť turistiky v neďalekých horách s hľadaním mäsožravých rastlín, výhľadmi na more a nádherný kraj južného Thajska alebo plavby na slávne ostrovy Phi Phi.

11. deň

Voľný deň na zotavenie a oddych. Možnosť výletov na kajakoch v mangrovníkovom lese alebo plavby na ďalšie ostrovy.

12. deň

Opúšťame malebné Krabi a lúčime sa s exotickým Thajskom. Letíme domov. Náš zájazd sa končí.

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Vútroštátny prelet Bangkok – Surat Thani
 • Program v džungli Khao Sok
 • Výlet loďou na ostrov Hong
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov 

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Doplnkové výlety na Krabi okrem ostrova Hong
 • Sprepitné
 • Stravu okrem raňajok

Doplnkové služby:

 • Jednolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
04.01.2023 - 15.01.2023 Už len 12 miest 1790 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.