Senegal – Africká renesancia

Navštívte s nami Západnú Afriku! Čaká nás moderný Dakar, koloniálne Saint Louis, farebné jazerá, morskí rybári aj cintorín z mušlí. Toto všetko a oveľa viac nájdete v krajine africkej renesancie, v Senegale.

1. deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti a prelet do najzápadnejšieho mesta Afriky, slávneho Dakaru. Vaša africká dovolenka sa začína.

2. deň

Dakar, hlavné mesto Senegalu, mesto africkej renesancie. Zoznámime sa s týmto zaujímavým konceptom spájajúcim historický odkaz s modernou víziou. Čaká nás koloniálny ostrov Goreé, miesto s pohnutou históriou otrokárstva, ikonická hlavná mešita, obria socha Africkej renesancie, ale aj remeselný trh a rybársky prístav s farebnými drevenými loďkami priamo v meste. Dakar vás prekvapí.

3. deň

Opúšťame Dakar a začíname sa zoznamovať s africkým vidiekom. Prvá zastávka nás privedie k jazeru Lac Retba, ktoré je známe svojimi ružovými vodami. Potom sa púšťame smerom na juh do mestečka Joel Fadiout, kde uvidíme cintorín z mušlí. Pokračujeme ďalej na juh a dostaneme sa až na výbežok Djifer, kde sú najväčšie rybárske dediny v celom regióne. Stovky farebných lodí sem denne prichádzajú po love a rybári priamo na pláži čistia a predávajú svoje úlovky. Na bielom piesku sú všade siete, maľované lode a hory rybích zvyškov. Absolútna exotika pre každého európskeho turistu. Prespíme na pobreží neďaleko rybárskych dedín.

4. deň

Po noci strávenej pri šumení Atlantiku sa vydávame okolo delty rieky Saloume do mestečka Toubakuta. Cestou prechádzame cez soľné polia charakteristické svojimi farebnými jazierkami. Oranžové, červené alebo až čierne vody sú zafarbené podľa obsahu soli. Možno stretneme aj miestnych nomádskych pastierov s ich stádami a zoznámime sa s ich životom a zvykmi. Po príchode do Toubakuty sa prejdeme po dedine a navštívime trh miestnych remesiel.

5. deň

Dnes sa venujeme prírode delty Saloume. Ráno navštívime rezerváciu Fathala, kde opatrujú miestne zvieratá a chovajú aj posledné senegalské levy. Dáte si s nimi prechádzku? Popoludní nasadneme na loďku a preplavíme sa cez spleť mangrovníkmi zarastených kanálov do dediny v srdci delty. Pozrieme sa, ako sa žije v tomto odľahlom regióne a zoznámime sa s miestnou exotickou faunou a flórou.

6. deň

Opúšťame Toubakutu a vyrážame smerom na sever do mesta Touba. To je náboženským srdcom Senegalu a centrom miestnych moslimských bratstiev. Čo sú bratstvá? Navštívime ich centrálnu mešitu a uvidíme ľudí, z ktorých vznikli dnešní rastafariáni. Pokračujeme severne od Dakaru na pobrežnú púšť Lompoul, kde sa v bizarnom kontraste stretávajú pieskové duny s oceánom. Noc strávime v kempe na dunách s kultúrnym vystúpením so senegalskou hudbou. Vraví sa, že miestni muzikanti sú najlepší v Afrike. Ako to zhodnotíte vy?

7. deň

Dopoludnia prichádzame do Saint Louis, koloniálnej perly Senegalu. Toto mesto bývalo francúzskym koloniálnym centrom a dodnes je stred mesta plný ošúchaných francúzskych budov. Prejdeme sa po meste, zažijeme čulý život v jeho uliciach a posedíme si v pekných reštauráciách vedľa ikonického mosta Faidhberde. Zrazu máte pocit, že ste v úplne inom svete. Saint Louis sa vám bude páčiť.

8. deň

Navštívime rezerváciu Djoudj, ktorá je jednou z najlepších rezervácií migrujúcich vtákov na svete. Každý rok tadiaľto prelietajú tisíce operencov migrujúcich medzi Afrikou a Európou. Uvidíme stovky pelikánov priamo v ich prirodzenom prostredí mokradí severného Senegalu a ak budeme mať šťastie, tak aj ružové plameniaky.

9. deň

Návrat do Dakaru a odlet domov. Náš zájazd sa končí. Pre záujemcov možnosť pokračovať zo Saint Louis ďalej do Mauretánie alebo si pár dní oddýchnuť na plážach Senegalu.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1 noc v pevných stanoch v púšti Loumpul
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Vstupy do národných parkov
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 12 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti 

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Stravu okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • Jendolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu
 • Relax na záver: Možnosť predĺženia zájazdu o oddych na plážach pri meste Saly – 650 eur. V cene je transfer do rezortu a na letisko po rekreácii a 4 noci v 4* rezorte.
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
07.04.2023 - 15.04.2023 Dostupné 1690 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.