Senegal – africká renesancia

Navštívte s nami západnú Afriku! Čaká nás moderný Dakar, koloniálne Saint Louis, farebné jazerá, morskí rybári aj cintorín z mušlí. Toto všetko a oveľa viac nájdete v krajine africkej renesancie, v Senegale.

Let do Senegalu

Odlet z Viedne alebo Budapešti a prelet do najzápadnejšieho mesta Afriky, slávneho Dakaru.

Vaša africká dovolenka štartuje. 

Dakar - mesto renesancie

Dakar, hlavné mesto Senegalu a mesto africkej renesancie. Spája historický odkaz s modernou víziou.

Čaká nás koloniálny ostrov Goreé, miesto s pohnutou históriou otrokárstva, ikonická hlavná mešita, obria socha africkej renesancie, ale aj remeselný trh a rybársky prístav s farebnými drevenými loďkami priamo v meste. Dakar vás prekvapí.

Z mesta na vidiek

Opúšťame Dakar. Na rade je africký vidiek.

Prvá zastávka nás privedie k jazeru Lac Retba, populárnemu pre jeho ružové vody. Neskôr sa vyberieme smerom na juh, do mestečka Joel Fadiout. Uvidíme v ňom cintorín z mušlí. Naša cesta na juh pokračuje. Dostaneme sa až na výbežok Djifer. Nachádzajú sa tam najväčšie rybárske dediny v celom regióne. Stovka farebných lodí sem denne prichádza po love. Rybári priamo na plážach čistia a predávajú svoje úlovky. Na bielom piesku vidieť siete, maľované lode a hory rybích zvyškov. Exotika pre každého európskeho turistu.

Prespíme na pobreží, neďaleko rybárskych dedín.

Mestečko Toubakuta

Po noci pri Atlantiku sa vydávame okolo delty rieky Saloume do mestečka Toubakuta. Cestou prechádzame cez soľné polia, ktoré sú charakteristické pre ich farebné jazierka. Oranžové, červené alebo až čierne vody zafarbuje obsah soli. Možno stretneme aj nomádskych pastierov s ich stádami. Zoznámime sa s ich životom a zvykmi. Po príchode do Toubakuty navštívime trh miestnych remesiel.

Selegalské mangrovníky

Na pláne je príroda delty Saloume.

Ráno odštartujeme s rezerváciou Fathala, kde opatrujú miestne zvieratá a chovajú posledné senegalské levy. Pôjdete na prechádzku? Popoludní nasadneme na loďku a preplavíme sa cez spleť mangrovníkmi zarastených kanálov do dediny v srdci delty. Pozrieme sa, ako sa žije v tomto odľahlom regióne. Zoznámime sa s exotickou faunou a flórou.

Náboženský sever Touba

Opúšťame Toubakutu a vyrážame smerom na sever do mesta Touba.

Touba je náboženským srdcom Senegalu. Je centrom miestnych moslimských bratstiev. Čo sú bratstvá? Navštívime ich centrálnu mešitu a uvidíme ľudí, z ktorých vznikli dnešní rastafariáni.

Pokračujeme severne od Dakaru na pobrežnú púšť Lompoul. Stretávajú sa tu pieskové duny s oceánom.

Noc v kempe na dunách s kultúrnym vystúpením a senegalskou hudbou. Vraví sa, že miestni muzikanti sú najlepší v Afrike. Čo si myslíte vy?

Saint Louis - perla Senegalu

Doobeda prichádzame do Saint Louis, niekdajšej francúzskej koloniálnej perly Senegalu. Stred mesta je dodnes plný ošúchaných francúzskych budov. Spoznáme mesto, zažijeme jeho čulý život v uliciach a posedíme si v pekných reštauráciách vedľa ikonického mosta Faidhberde. Máte pocit, že ste v úplne inom svete. Saint Louis sa vám bude páčiť.

Vtáčia Rezervácia Djoudj

Rezervácia Djoudj – jedna  z najlepších rezervácií migrujúcich vtákov na svete. Každý rok tadiaľto prelietajú tisíce operencov, ktoré migrujú medzi Afrikou a Európou. Uvidíme stovky pelikánov v ich prirodzenom prostredí, teda v mokradiach severného Senegalu. Ak budeme mať šťastie, tak aj ružové plameniaky.

Návrat domov

Návrat do Dakaru a odlet domov. Náš zájazd sa končí.

Pre záujemcov možnosť pokračovať zo Saint Louis do Mauretánie alebo si pár dní oddýchnuť na plážach Senegalu.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1 noc v pevných stanoch v púšti Loumpul
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Vstupy do národných parkov
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 12 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti 

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Stravu, okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • Jendolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu
 • Relax na záver: Možnosť predĺženia zájazdu na plážach pri meste Saly – 650 eur. V cene je transfer do rezortu a na letisko + 4 noci v 4* rezorte.
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť pre dostupnosť leteniek, ktorá závisí od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456