Saudská Arábia a Jordánsko – po stopách karaván

Chcete sa zúčastniť výnimočnej cesty? Využite naše skúsenosti z niekoľkých návštev Saudskej Arábie a pridajte sa k nám na tento úžasný zájazd.

1.deň:

Odlet do Ammánu. Prichádzame do regiónu presiaknutého históriou od najdávnejších biblických čias. Transfer do Vádí Musa. Cestou navštívime Mount Nebo, odkiaľ Mojžiš uvidel zem zasľúbenú.

2.deň

Dnes nás čaká prvý z vrcholov našej cesty. Celý deň strávime v novodobom dive sveta, v skalnom meste Petra. Spoločne prejdeme jeho hlavné časti a vysvetlíme si jednotlivé stavby. Nevynecháme ani ikonickú vyhliadku nad celou Petrou a západ slnka si vychutnáme pri pokladnici starovekých nabatejských panovníkov.

3.deň

Výlet do slávnej púšte Vádí Rum. Na džípoch prekonávame ikonické červené duny a zoznamujeme sa so životom miestnych nomádov. Popoludní sa presúvame späť do Ammánu.

4.deň

Návšteva antickej perly Džaraš na severe Jordánska. Vedeli ste, že toto je jedna z najzachovalejších antických stavieb? Nepotrebujeme žiadne nákresy alebo vizualizácie, všetko máme pred sebou. Tu si viete najlepšie predstaviť, aké veľkolepé museli byť antické ríše, ktoré ovládali tento prastarý región.

5.deň

Lúčime sa s Jordánskom, ale náš zájazd sa nekončí. Odlietame do Saudskej Arábie, niekdajšieho zakázaného arabského kráľovstva. Prichádzame do Džiddy, metropoly západu krajiny. Toto bude možno posledná možnosť vidieť staré mesto Džidda, ktoré je zapísané do zoznamu UNESCO, ale postupne ustupuje modernému svetu. Najväčšia fontána na svete, vlajkový stožiar, moderná štvrť…

6.deň

Výlet do mesta Taif, ktoré leží v horách juhovýchodne od Džiddy. Ak bude premávať lanovka, tak ju využijeme a naskytnú sa nám krásne pohľady na jednu z najtradičnejších častí Saudskej Arábie. Po ceste do Taifu pôjdeme popri Mekke.

7.deň

Po kvalitných saudských cestách sa presúvame na sever do Mediny. Cestou uvidíte najväčší nedostavaný mrakodrap na svete. Medina je druhé najposvätnejšie moslimské miesto. Do Mekky cudzinci nesmú, ale sem sa dostaneme. Ako vyzerá sväté mesto dnes?

8.deň

Presun do púšte na severe krajiny, do mesta Al Ula. Tu nájdeme centrum saudskoarabskej vetvy nabatejskej kultúry, ktoré môže konkurovať jordánskej Petre.

9.deň

Celodenná prehliadka mesta. Hegra, nabatejské hrobky, kaňon, slonia skala, vyhliadka… Všade na vás dýcha história a krása púštnej prírody. Popoludní sa budeme túlať v historických uličkách Al Ula. Je táto málo navštevovaná pamiatka krajšia ako preslávená Petra? Rozhodnutie je len na vás. Dlhý a krásny deň.

.

10.deň

Presun do mesta Hail, ktoré bývalo v 19. storočí centrom miestnej arabskej ríše. Z tohto obdobia ostali hlinené múry pevnosti, ktoré navodzujú pocit, že ste v orientálnej rozprávke. Dnes je Hail obľúbeným miestom saudskoarabskej kráľovskej rodiny.

11.deň

Presun do hlavného mesta Saudskej Arábie. Stále cestujeme po kvalitných cestách a dobrých diaľniciach. Saudská dopravná sieť vás prekvapí. Prechádzame cez menšie mestá a okolo mešít, kým sa nedostaneme do srdca Saudského kráľovstva.

12.deň

Rijád. Centrum moci Saudskej Arábie. Celý deň sa budeme potulovať po meste a spoznávať, ako sa Saudi chcú prezentovať svetu. Mrakodrapy, nové centrum, pevnosť, najväčšie luxusné väzenie, kde si môžete dať zákusok so zlatom… Takmer všetko, čo sa dá kúpiť za peniaze.

13.deň

Naša cesta pokračuje na brehy Perzského zálivu do mesta Damman. Prehliadka mesta, kde sa snúbi stará a moderná architektúra. Saudskú Arábiu sme prešli zo západu na východ a tu, v centre saudského ropného priemyslu si môžeme zosumarizovať, ako na nás krajina pôsobí.

14.deň

Vaša exotická dovolenka v srdci arabského sveta sa končí, letíme domov do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa

  • Ubytovanie v 3 a 4 hviezdičkových hoteloch v centre mesta s raňajkami 
  • Všetku dopravu v rámci programu – prenajaté autá, ktoré nám dávajú oveľa väčšiu flexibilitu a možnosť vidieť viac
  • Sprievodcu Travelistan
  • Prehliadky miest a oblastí
  • Poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

  • Medzinárodnú letenku (vybavíme za vás a platíte aktuálnu cenu)
  • Cestovné poistenie
  • Vstupy na pamiatky
  • Víza

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
01.09.2023 – 14.09.2023 Voľný 2590 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.