Saudská Arábia a Jordánsko – po stopách karaván

Chcete sa zúčastniť jedinečnej jazdy? Využite naše skúsenosti z niekoľkých návštev Saudskej Arábie a pridajte sa k nám na tento úžasný zájazd.

1.deň:

Odlet do Ammánu. Prichádzame do regiónu presiaknutého históriou od biblických čias. Transfer do Wadi Musa. Cestou navštívime Mount Nebo, odkiaľ Mojžiš uvidel Zasľúbenú zem.

2.deň

Čaká nás prvý z vrcholov našej cesty. Celý deň prežijeme pri novodobom dive sveta – skalnom meste Petra. Spoločne prejdeme jeho hlavné časti a vysvetlíme si jednotlivé stavby. Nevynecháme ani ikonickú vyhliadku nad Petrou. Západ slnka si vychutnáme pri pokladnici starovekých nabatejských panovníkov. 

3.deň

Výlet do slávnej púšte Wadi Rum. Na džípoch prekonávame ikonické červené duny. Zoznámime sa so životom miestnych nomádov.

Popoludní presun späť do Ammánu.

4.deň

Návšteva antickej perly Džaraš na severe Jordánska. Vedeli ste, že ide o jednu z najzachovalejších antických stavieb? Nepotrebujeme žiadne nákresy. Všetko máme pred sebou. Človek si tu ľahko predstaví veľkosť antických ríš, ktoré ovládali aj tento prastarý región.

5.deň

Lúčime sa s Jordánskom. Náš zájazd sa však nekončí. Odlietame do Saudskej Arábie, niekdajšieho zakázaného arabského kráľovstva. Prichádzame do Džiddy, metropoly na západe krajiny. Bude to možno posledná šanca vidieť staré mesto Džidda. Zapísané je dokonca aj v zozname UNESCO. Postupne však ustupuje modernému svetu. Najväčšia fontána na svete, vlajkový stožiar, moderná štvrť…

6.deň

Výlet do mesta Taif, ktoré leží v horách juhovýchodne od Džiddy. Ak bude lanovka premávať, rozhodne ju využijeme. Ponúkne nám krásne pohľady na jednu z najtradičnejších častí Saudskej Arábie. Po ceste do Taifu pôjdeme popri Mekke.

7.deň

Presun do Mediny najrýchlejším vlakom v arabskom svete. Aké je to cestovať 300 km/hod v púštnej krajine? Služby podobné tým v Japonsku. Za necelé dve hodiny sa ocitneme v druhom najposvätnejšom meste moslimského sveta. Cestou uvidíte najväčší nedostavaný mrakodrap na svete. Do Mekky cudzinci nesmú, ale sem sa dostaneme. Ako vyzerá sväté mesto dnes? Okrem mešity uvidíme aj historické centrum a slávnu budovu železničnej stanice, ktorú postavili za osmanskej nadvlády.

8.deň

Presun do púšte na severe krajiny, do mesta Al Ula. Nájdeme tu centrum saudskoarabskej vetvy nabatejskej kultúry. Chvíľkami môže konkurovať aj jordánskej Petre.

9.deň

Celodenná prehliadka mesta. Hegra, nabatejské hrobky, kaňon, slonia skala, vyhliadka… Všade bude dýchať história a krása púštnej prírody. Popoludní sa potúlame historickými uličkami Al Ula. Je táto málo navštevovaná pamiatka krajšia ako preslávená Petra? Rozhodnutie je len a len na vás. 

.

10.deň

Presun do mesta Hail. V 19. storočí bolo centrom miestnej arabskej ríše. Nájdeme tu preto hlinené múry alebo pevnosti, ktoré vás prenesú do orientálnej rozprávky. Dnes je Hail obľúbeným miestom saudskoarabskej kráľovskej rodiny. Nachádza sa tu dokonca najväčší trh s ďatlami. Aký je medzi nimi rozdiel? Vedeli ste, že existuje viac ako 1 000 druhov? 

11.deň

Presun do hlavného mesta Saudskej Arábie. Cestujeme po kvalitných cestách a dobrých diaľniciach. Saudskoarabská dopravná sieť vás prekvapí. Prechádzame cez menšie mestá a okolo mešít, až kým sa nedostaneme do srdca Saudskoarabského kráľovstva.

12.deň

Rijád. Centrum saudskoarabskej moci. Počas celého dňa nás budú čakať potulky mestom. Spoznáme, ako sa chcú Saudi prezentovať svetu. Mrakodrapy, nové centrum, pevnosť alebo najväčšie luxusné väzenie, v ktorom si môžete dať zákusok so zlatom… 

13.deň

Naša cesta pokračuje na brehy Perzského zálivu do mesta Damman. Na cestu využijeme ďalší vlak. Skráti nám cestu a my budeme pohodlne sledovať piesočnú púšť. Prehliadka mesta, v ktorom sa spája tradičná a moderná architektúra. Saudskú Arábiu sme prešli zo západu na východ. Priamo v centre saudskoarabského ropného priemyslu si môžeme zosumarizovať, ako na nás krajina zapôsobila.

14.deň

Exotická dovolenka v arabskom srdci sveta sa končí, letíme domov do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v 3 a 4* hoteloch v centre mesta s raňajkami 
 • Všetku dopravu v rámci zájazdu: prenajaté autá, ktoré nám dávajú oveľa väčšiu flexibilitu a možnosť vidieť viac, rýchlovlak na trase Džida – Medina a vlak na trase Rijád – Dammam
 • Sprievodcu Travelistan
 • Prehliadky miest a oblastí
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku 
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy na pamiatky
 • Víza

Doplňujúce informácie:

 • Doplatok za jednolôžkovú izbu je 350 eur
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov 

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
30.09.2023 – 13.10.2023 Vypredané
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456