Rwanda, Kongo – za horskými gorilami

Je vašim snom vidieť najkrajšie safari na svete? Aké to je byť medzi nami? Poďte s nami v bezpečí do dvoch afrických krajín a pochopme túto časť sveta.

1.deň

Odlet do Kigali

2.deň

Celodenná prehliadka mesta. Nielenže si objasníme, čo sa tu odohralo v roku 1994, ale vysvetlíme si aj ten neuveriteľný pozitívny progres, aký Rwanda zažíva. Vládna štvrť, hlavné námestie, trhovisko, kde okúsime africkú atmosféru a večer zbehneme na nefalšovanú africkú zábavu.

3.deň

Presun krížom cez Rwandu do Konga. Ako ste si predstavovali Rwandu? Ako krajinu, kde sa pestuje čaj a všetko je zelené? Rwanda na vás bude pôsobiť veľmi pozitívne. Okolo 14:00 prichádzame na hranicu s Kongom. Exotická hranica a odrazu sme v inom svete. Za sebou máme Švajčiarsko Afriky a pred sebou chaos. Môže jedna hranica oddeľovať také rozdielne svety? Prehliadka mesta Bukavu a ubytovanie sa na brehu jazera Kivu

4.deň

Vrchol našej cesty. Prenajatým autom vyrážame mimo Bukavu a o približne 90 minút sa dostávame do dažďového pralesa, kde sa nachádzajú horské gorily. Našimi sprievodcami sú Pygmejovia a my sa spolu s nimi vydávame za gorilami. Možno pôjdeme 10 minút a možno aj dve hodiny. Toto nie je klasické safari, kde vám všetko prinesú na podnose.

Medzi gorilami strávime presne hodinu. Pobehujú okolo nás. Malé, veľké, niektoré spia a niektoré jedia. Videli ste film „Gorily v hmle“? Presne takto sa budete cítiť medzi týmito nežnými stvoreniami, ktoré vám neublížia, nemusíte sa obávať. My v Travelistane to považujeme za najlepšiu interakciu so zvieratami.

Popoludní sa vrátime späť do mesta Bukavu a dokončíme prehliadku.

5.deň

Presun rýchloloďou krížom cez jazero Kivu. Okolo obeda prídeme do Gomy, prehliadka mesta a podvečer opäť prekročíme hranice s Rwandou a prespíme v rezorte pri jazere.

6.deň

Krátky presun do Kigali a odlet domov

7.deň

Prílet domov

Galéria

Cena zahŕňa

  • Sprievodcu z Travelistanu
  • Miestnych sprievodcov
  • Permit na gorily
  • Všetku dopravu
  • Ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch s raňajkami
  • Rýchloloď na trase Bukavu – Goma
  • Všetky povolenia, poistenie proti insolventnosti

Cena nazahŕňa

  • Letenku
  • Víza
  • Inú stravu

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
06.08.2023 - 12.08.2023 Dostupné 2950 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.