Poľsko, Bielorusko, Ukrajina, Podnestersko, Moldavsko

Poľsko, Bielorusko, Ukrajina, Podnestersko, Moldavsko

1.deň

Odlet z Viedne/Budapešti do Varšavy, hlavného mesta Poľska. Po prílete sa ubytujeme v centre mesta a pôjdeme na dôkladnú prehliadku.

2.deň

Po raňajkách sa presunieme vlakom do Bieloruska – do Brestu. Popoludní si pozrieme mesto, kde sa miešajú rôzne vplyvy a vysvetlíme si pohnutú históriu nielen mesta, ale aj Bieloruska.

3.deň

Dopoludnia navštívime pevnosť, kde sa na začiatku 2. svetovej vojny uskutočnili najťažšie boje. Monumentálne pomníky, hradby… Popoludní presun vlakom do Minsku.

4.deň:

Celodenná prehliadka mesta, ktoré je právom považované za jedno z najkrajších v bývalom ZSSR. Okrem klasických pamiatok navštívime aj tie menej známe. Vedeli ste, že tu býval Lee Harvey Oswald, ktorý zastrelil prezidenta Kennedyho? Kde bola založená komunistická strana? V ktorej kaviarni sa stretávali najznámejší umelci? Minsk je síce maličký, ale každého prekvapí. Večer odchod nočným spacím vlakom do Kyjeva.

5.deň

Ranný príchod do Kyjeva, ubytovanie sa a následne prehliadka mesta. Hlavné námestie Majdan, Katedrála svätej Sofie, Matka vlasť, Kyjevsko-pečerská lavra… a mnoho ďalšieho.

6.deň

Voľný deň. Pre záujemcov však pripravíme návštevu Černobyľu, podzemie Kyjeva alebo prehliadku bunkrov z čias 2. svetovej vojny. Večer odchod vlakom do Odesy.

7.deň

Odesa vás prekvapí nielen svojou atmosférou, ale aj architektúrou. Počas vlády cára bola práve Odesa považovaná za najkozmopolitnejšie mesto v Rusku. Prenikneme mestu pod kožu dôkladnou prehliadkou. Neobídeme ani podzemie v Odese, kde sa ľudia ukrývali pred nacistami.

8.deň

Presun do Podnesterska – poslednej komunistickej krajiny v Európe, ktorú nikto neuznal. Prečo je to tak? Prečo tu vyslovene zastal čas? Počas prehliadky v Tiraspole sa všetko dozviete. Zaručujeme vám, že sa budete cítiť, akoby tu naozaj zastal čas.

9.deň

Doobeda navštívime ďalšie mesto v Podnestersku – Bender. Následne prekročíme hranicu s Moldavskom, ktorú stráži aj Rusko. Tanky, ostnatý drôt, guľometné hniezda… Cesta do Kišiňova je krátka, ale my si vysvetlíme všetky historické súvislosti. Kišiňov vás prekvapí svojimi neveľkými rozmermi.

10.deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa:

  • Ubytovanie v trojhviezdičkových hoteloch v centre mesta s raňajkami (7-krát),
  • Sprievodcu z Travelistanu
  • 2-krát nočný spací vlak v 2. triede (vlastné lôžko s bielizňou v uzatváracom kupé)
  • Všetku dopravu v rámci program
  • Poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:

  • Letenku (budete platiť aktuálnu cenu),
  • Poistenie,
  • Vstupy,
  • Víza do Bieloruska (do Bieloruska treba stále víza, ak sa vstupuje cez pozemnú hranicu)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
14.4.2022 - 23.4.2022 Voľný 1350 € Objednať
1.7.2022 – 10.7.2022 Voľný 1350 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.