Peru, Bolívia, Čile – Andská trilógia

Magická cesta cez tri vysokohorské krajiny Južnej Ameriky. Málokde na svete zažijete za 17 dní tak rôznorodú cestu ako práve v Peru, Bolívii a Čile. Vysoké hory, hlboké údolia, magické Machu Picchu, jazero Titicaca, najväčšia soľná púšť sveta Salar de Uyuni, či najsuchšia púšť Atacama. Po návrate domov nebudete veriť, koľko sa dá toho vidieť a zažiť za pár dní.

1. deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti a prílet do desaťmiliónovej metropoly Peru – Limy. Presun na hotel v Lime.

2. deň

Prehliadka hlavného a zároveň najväčšieho mesta krajiny. Čaká na vás koloniálne námestie Plaza de Armas, Plaza San Martín a krásny kláštor San Francisco so svojimi katakombami. Možno práve v Lime ochutnáte svoje prvé ceviche. Podvečer nás čaká prelet od oceánu do nadmorskej výšky 3 500 metrov nad morom. Večerné Cusco vás nepochybne očarí. Noc v Cusco.

3. deň

Vedeli ste, že práve Cusco bolo hlavným mestom niekdajšej mocnej ríše Inkov? Aj napriek španielskej kolonizácii si zachovalo svoju krásu. Práve tú budeme v tento deň objavovať. Čaká nás malebné mestečko postavené na základoch monumentálnych inkských stavieb. Nevynecháme ani 4 známe ruiny v okolí mesta – Tambo Machay, Puka Pukara, Qenqo a Sachsayhuaman. Už dnešok vás uchváti. A to len začíname.

Noc v Cuzco.

4. deň

Počuli ste už o dúhovej hore Vinicunca? Dnešným cieľom je práve ona (fakultatívne). Naživo si overíme, či sú jej farby naozaj tak žiarivé, ako na fotkách. Všetci ostatní si môžu zatiaľ vychutnávať deň potulkami v uličkách Cusca.

Noc v Cuzco.

5. deň

Vydáme sa krížom cez Posvätné údolie Inkov smerom k bájnemu Machu Picchu. Zastavíme sa na niekoľkých významných archeologických náleziskách Inkov priamo v Posvätnom údolí. Viete, na čo slúžili obrovské kruhové terasy v Moray? Ak nie, nebojte sa, na mieste si všetko vysvetlíme. Podvečer nás čaká pevnosť posledného inkského odporu Ollantaytambo. Následne nasadneme na vláčik idúci popri dravej rieke Urubamba. Tiahne sa pod úpätím hory, na ktorej sa týči slávne Machu Picchu. Noc v mestečku Machu Picchu pueblo.

6. deň

Jeden z vrcholov zájazdu nás čaká už v prvej polovici cesty – stratené mesto Inkov Machu Picchu. Prečo ho opustili? Koľko ľudí v ňom žilo a ako ho postavili? Nielen na toto si odpovieme počas prehliadky tohto novodobého divu sveta. Poobede sa vláčikom vrátime do Cusca.

7. deň

Skorý ranný odchod a poldenný presun k najvyššie položenému splavnému jazeru na svete. Vedeli ste, že jazero Titicaca má totožnú rozlohu ako Banskobystrický kraj alebo, že leží vo výške 3 810 metrov nad morom? Poobede sa vydáme priamo na jeho hladinu a navštívime plávajúce ostrovy Los Uros, na ktorých žije rovnomenné etnikum. Večer si pochutnáme na skvelej rybe z vôd jazera.  

Noc v Puno.

8. deň

Opúšťame Peru a popri brehoch jazera Titicaca sa vydávame do divokej, no menej známej Bolívie. Alexander von Humbolt o nej povedal, že je to žobrák sediaci na hrude zlata. Nemýlil sa. Bolívia vás očarí. Hranica medzi Peru a Bolíviou je jedna z najexotickejších, aké zažijete. Poobede dychberúci príchod do hlavného mesta La Paz. Garantujeme vám, že takto ste do mesta ešte neprišli. Poobedná prehliadka mesta.

Noc v La Paz.

9. deň

Voľný deň v La Paz alebo pre záujemcov fakultatívny výlet na bicykloch do neďalekého údolia. Máte odvahu aj na legendárnu Cestu smrti? Kto prežije dostane tričko 😉

Noc v La Paz.

10. deň

Máte dnes chuť na odpočinok alebo výlet? Jednou z možností je oddýchnuť si a potúlať sa po mnohých trhoch v meste La Paz. Tou druhou je fakultatívny výlet na horu Chacaltaya (5 434 metrov nad morom) a do mesačného údolia Valle de la Luna. Ďalší prekrásny deň za nami. Večer nasadáme na linkový autobus a presúvame sa asi 10 hodín do mestečka Uyuni. Noc v autobuse.

11. deň

Jeden z najkrajších dní našej cesty začína na cintoríne vlakov, kde sa nachádzajú ich vraky. Prevážali obrovské nerastné bohatstvo Bolívie smerom k oceánu. Následne sa vydáme na najväčšiu soľnú púšť sveta Salar de Uyuni. Vedeli ste, že je takmer dokonale plochá, a preto sa tu môžete vyblázniť pri fotkách s perspektívou? Noc prežijeme v jednej z jednoduchých ubytovní neďaleko soľnej púšte. 

12. deň

Altipláno alebo bolívijská náhorná plošina je prírodným rajom. Ohúri vás svojimi sopkami, horami, púšťami a vysokohorskými lagúnami, ktoré sú plné plameniakov. Ak budeme mať šťastie, možno uvidíme aj púštne líšky, lamy vicuňa alebo juhoamerické pštrosy ňandú. Noc strávime pri dočervena sfarbenej lagúne Colorada v nadmorskej výške takmer 4 400 metrov nad morom vo veľmi jednoduchej ubytovni.

13. deň

Presun bolívijským altiplánom pokračuje smerom k čilským hraniciam. Uvidíme ešte bublajúce bahno, gejzíry a možno sa aj vykúpeme v prírodnej lagúne. Na záver Dálího púšť, lagúny Verde a Blanca a vulkán Licancabur. A potom hurá do Čile. Klesneme takmer 2 000 metrov nad morom do najsuchšej púšte sveta Atacama. Jej odlišnosť od Bolívie vás šokuje. Mestečko San Pedro de Atacama, kde prenocujeme, si zamilujete.

14. deň

Presun zo San Pedro de Atacama do mesta Calama. Odtiaľ preletíme do hlavného mesta Santiago de Čile. Autobusom by nám to totiž trvalo 24 hodín. Priamo z letiska sa odvezieme do bohémskeho mesta Valparaíso na pobreží Pacifického oceánu. Noc vo Valparaíso.

15. deň

Prehliadka zjavne najmalebnejšieho čilského mesta Valparaíso. Preslávil ho básnik Pablo Neruda, ale aj pouličné umenie a maľby, na ktoré natrafíte na každom rohu. Valparaíso vás očarí. Presun do hlavného mesta Čile.

Noc v Santiago de Čile.

16. deň

Dnes sa vydáme na prehliadku čilskej metropoly, hlavného mesta Santiago de Čile. Pravdepodobne vás prekvapí svojou modernosťou. Čaká na nás hlavné námestie Plaza de Armas, Socha Panny Márie na vrchu San Cristóbal, bohémska štvrť Bellavista, ale aj najvyššia budova Latinskej Ameriky Torre Gran Santiago. Večer zakončíme fantastickými stejkami v jednej z trendy štvrtí Santiaga.

Rozlúčka so Santiagom a Južnou Amerikou. Odlet do Viedne alebo Budapešti.

17. deň

Prílet domov do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Dopravu medzi 3 juhooamerickými krajinami
 • Ubytovanie v 2* a 3* klasických hoteloch s raňajkami v centre mesta alebo v butikových hosteloch siete Selina v izbách pre dve osoby s vlastným sociálnym zariadením
 • Vstupy na pamiatky
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Lokálneho sprievodcu na pamiatkach
 • Poistenie proti insolventnosti CK
 • Malú skupinu do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku do Južnej Ameriky (aktuálna cena cca. 1500 – 2000 €)
 • Stravu, okrem raňajok
 • Fakultatívne výlety
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 15 €)

Doplňujúce informácie:

 • Peru, Bolívia, Čile (alebo naopak) je expedičná cesta pripravená pre tých, ktorí chcú zažiť tieto úchvatné krajiny na maximum za obmedzený čas
 • Budeme prechádzať rôznymi podnebnými a výškovými pásmami, a preto sa treba pripraviť aj na nepohodlnú nadmorskú výšku či spanie vo veľmi jednoduchých a chladných podmienkach
 • Zájazd môže byť z logistických a organizačných dôvodov zorganizovaný v protismere zo Santiago de Čile do Limy
 • Doplatok za samostatnú izbu – 290 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
07.06.2024 - 23.06.2024 Dostupné 2990 € Objednať
29.08.2024 - 14.09.2024 Dostupné 2990 € Objednať
25.10.2024 - 10.11.2024zájazd garantovaný Už len 4 miesta 2990 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.