Peru, Bolívia, Čile – Andská trilógia

Magická cesta cez tri vysokohorské krajiny Južnej Ameriky. Málokde na svete zažijete za 18 dní tak rôznorodú cestu ako práve v Peru, Bolívii a Čile. Čakajú na vás vysoké hory, hlboké údolia, magické Machu Picchu, jazero Titicaca, najväčšia soľná púšť sveta Salar de Uyuni, či najsuchšia púšť Atacama. Po návrate domov nebudete veriť, čo všetko ste videli a zažili.

1. deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti a prílet do desaťmiliónovej metropoly Peru – Limy. Presun na hotel v Lime.

2. deň

Prehliadka hlavného a zároveň najväčšieho mesta krajiny. Čaká na vás koloniálne námestie Plaza de Armas, Plaza San Martín a krásny kláštor San Francisco so svojimi katakombami. Možno už v Lime ochutnáte svoje prvé ceviche. Podvečer nás čaká prelet od oceánu do nadmorskej výšky 3500 metrov. Večerné Cusco vás nepochybne očarí. Noc v Cusco.

3. deň

Vedeli ste, že práve Cusco bolo hlavným mestom niekdajšej mocnej ríše Inkov? Dodnes si aj napriek španielskej kolonizácii zachovalo svoju niekdajšiu krásu a práve tú budeme v tento deň objavovať. Čaká na nás malebné mestečko postavené na základoch monumentálnych inckých stavieb. Nevynecháme ani 4 známe ruiny v okolí mesta – Tambo Machay, Puka Pukara, Qenqo a Sachsayhuaman. Tento deň vás dostane. A to ešte len začíname.

Noc v Cuzco.

4. deň

Počuli ste už o dúhovej hore Vinicunca? Dnes je našim cieľom práve ona (fakultatívne). Naživo si overíme, či sú jej farby naozaj tak žiarivé ako na fotkách. Všetci ostatní si môžu zatiaľ vychutnávať deň potulkami v uličkách Cusca.

Noc v Cuzco.

5. deň

Dnes sa vydáme krížom cez Posvätné údolie Inkov smerom k bájnemu Machu Picchu. Zastavíme sa na niekoľkých významných archeologických náleziskách Inkov priamo v Posvätnom údolí. Viete na čo slúžili obrovské kruhové terasy v Moray? Ak nie nebojte, priamo na mieste si všetko vysvetlíme. Podvečer nás čaká pevnosť posledného incského odporu Ollantaytambo a následne už vláčik popri dravej rieke Urubamba pod úpätie hory, na ktorom sa týči slávne Machu Picchu. Noc v mestečku Machu Picchu pueblo.

6. deň

Jeden z vrcholov nášho zájazdu nás čaká už v prvej polovici našej cesty – stratené mesto Inkov Machu Picchu. Prečo ho opustili? Koľko ľudí tu žilo a ako ho vlastne postavili? No toto a omnoho viac si odpovieme počas prehliadky tohto novodobého divu sveta. Poobede návrat vláčikom do Cusca.

7. deň

Skorý ranný odchod a poldenný presun k brehom najvyššie položeného splavného jazera sveta. Vedeli ste, že jazero Titicaca má rozlohu ako banskobystrický kraj a leží vo výške 3810 metrov nad morom? Poobede sa vydáme priamo na jeho hladinu a navštívime plávajúce ostrovy Los Uros, na ktorých žije rovnomenné etnikum. Večer vyskúšame skvelú rybu priamo z vôd tohto jazera.

Noc v Puno.

8. deň

Dnes opúšťame Peru a popri brehoch jazera Titicaca sa vydávame do divokej a málo známej Bolívie. Alexander von Humbolt o nej povedal, že je to žobrák sediaci na hrude zlata. Nemýlil sa. Bolívia vás očarí. Hranica medzi Peru a Bolíviou je jednou z najexotickejších aké na svete zažijete. Poobede dychberúci príchod do hlavného mesta La Paz. Garantujeme vám, že takto ste do mesta ešte neprišli. Poobedná prehliadka mesta.

Noc v La Paz.

9. deň

Voľný deň v La Paz, alebo pre záujemcov fakultatívny výlet na bicykloch do neďalekého údolia. Odvážite sa na dnes už legendárnu Cestu smrti? Kto prežije dostane tričko 😉

Noc v La Paz.

10. deň

Dnes je možnosť oddýchnuť si a potúlať sa po mnohých trhoch La Paz, alebo sa vydať na fakultatívne výlety na horu Chacaltaya (5434 metrov) a následne do mesačného údolia Valle de la Luna. Ďalší prekrásny deň za nami. Večer nasadáme na linkový autobus a presúvame sa asi 10 hodín do mestečka Uyuni. Noc v autobuse.

11. deň

Jeden z najkrajších dní našej cesty začína na cintoríne vlakov, kde sa nachádzajú vraky vlakov, ktoré prevážali obrovské nerastno bohatstvo Bolívie smerom k oceánu. Následne smerujeme na najväčšiu soľnú púšť sveta Salar de Uyuni. Vedeli ste, že je takmer dokonale plochá, a preto sa tu môžete vyblázniť pri fotkách s perspektívou? Noc strávime v jednej z jednoduchých ubytovní neďaleko soľnej púšte.

12. deň

Altipláno, alebo bolívijská náhroná plošina je prírodným rajom. Ohúri vás svojimi sopkami, horami, púšťami a vysokohorskými lagúnami plnými plameniakov. Ak budeme mať šťastie možno uvidíme aj púštne líšky, lamy vicuňa alebo juhoamerické pštrosy ňandú. Noc strávime pri dočervena sfarbenej lagúne Colorada v nadmorskej výške takmer 4400 metrov vo veľmi jednoduchej ubytovni.

13. deň

Presun bolívijským altiplánom pokračuje smerom k čilským hraniciam. Uvidíme ešte bublajúce bahno, gejzíry a možno sa aj vykúpeme v prírodnej lagúne. Na záver Dálího púšť, lagúny Verde a Blanca a vulkán Licancabur. Následne pesun do Čile a klesanie takmer 2000 metrov do najsuchšej púšte sveta Atacama. Jej odlišnosť od Bolívie vás šokuje. Mestečko San Pedro de Atacama, kde prenocujeme si zamilujete.

14. deň

Presun zo San Pedro de Atacama do mesta Calama, odkiaľ preletíme do hlavného mesta Santiago de Čile. Autobusom by nám to trvalo 24 hodín. Priamo z letiska sa odvezieme do bohémskeho mesta Valparaíso na pobreží Pacifického oceánu. Noc vo Valparaíso.

15. deň

Prehliadka možno aj najmalebnejšieho čilského mesta Valparaíso, ktoré preslávil básnik Pablo Neruda a taktiež pouličné umenie a maľby, na ktoré natrafíte na každom rohu. Valparaíso vás očarí. Presun do hlavného mesta Čile.

Noc v Santiago de Čile.

16. deň

Dnes nás čaká prehliadka metropoly Čile, hlavného mesta Santiago de Čile. Pravdepodobne vás prekvapí svojou modernosťou. Čaká na nás hlavné námestie Plaza de Armas, Socha Panny Márie na vrchu San Cristóbal, bohémska štvrť Bellavista, ale aj najvyššia budova Latinskej Ameriky Torre Gran Santiago. Večer to zakončíme fantastickými stejkami v jednej z trendy štvrtí Santiaga.

Noc v Santiago de Čile.

17. deň

Rozlúčka so Santiagom a Južnou Amerikou a odlet do Viedne alebo Budapešti.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Dopravu medzi 3 juhooamerickými krajinami
 • Ubytovanie v 2 a 3* klasických hoteloch s raňajkami v centre mesta alebo v butikových hosteloch siete Selina v izbách pre dve osoby s vlastným sociálnym zariadením
 • Vstupy na pamiatky
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Lokálneho sprievodcu na pamiatkach
 • Poistenie proti insolventnosti CK
 • Malú skupinu do maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku do Južnej Ameriky (aktuálna cena cca. 1500 – 2000 €)
 • Stravu okrem raňajok
 • Fakultatívne výlety
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 15 €)

Poznámky:

 • Peru, Bolívia, Čile (alebo naopak) je expedičná cesta pripravená pre tých, ktorí chcú zažiť tieto úchvatné krajiny na maximum za obmedzený čas
 • Budeme prechádzať rôznymi podnebnými a výškovými pásmami, a preto sa treba pripraviť aj na nepohodú, nadmorskú výšku či spanie vo veľmi jednoduchých a chladných podmienkach
 • Zájazd môže byť z logistických a organizačných dôvodov zorganizovaný v protismere zo Santiago de Čile do Limy

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
19.01.2023 - 04.02.2023 Dostupné 2490 € Objednať
29.08.2023 - 14.09.2023 Dostupné 2490 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.