Veľký okruh Pakistanom

Let do Pakistanu

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Karáči.

Koloniálno moderné Karáči

Prílet do Pakistanu.

Aký budete mať prvý pocit z tejto exotiky? Niekomu sa bude páčiť a iný bude zhrozený. Zážitok však bude veľmi silný. Karáči je moderné pakistanské mesto. Koloniálne stavby, moderné budovy, trhy, nákupné centrá a do toho nepredstaviteľný chaos, ktorý vám vnikne až pod kožu. Navštívime aj miestnu pláž, na ktorej sa nekúpe. Prejdeme naprieč bazármi a ulicami. Preskúmame staré mesto, ktoré starým rozhodne nie je. Vysvetlíme si, ako sa z mesta s veľkosťou Bratislavy stal za 70 rokov 16 miliónový kolos.

Historické mesto Lahore

Odlet z Karáči do Lahore.

Moderné mesto strieda historická metropola. Lahore bolo hlavným mestom impéria a aj je to cítiť. Pevnosť zapísaná v UNESCO, nádherné mešity a staré mesto s nádherným farebným bazárom. Lahore vás uchváti. Večer zamierime na najbizarnejšiu hranicu na svete. Hranica medzi Pakistanom a Indiou sa každý deň na noc uzatvára. Pohraničníkom na oboch stranách  drukujú plné štadióny. Každý jeden deň. Čudný zážitok, ktorý na svete nemá obdobu.

Historické mesto Lahore

Dopoludnia sa zoznámime s rannou atmosférou Lahore a užijeme si ešte chaos starého mesta. Popoludní sa prenajatou dopravou presunieme po kvalitnej diaľnici do moderného hlavného mesta Islamabad.

Nezameniteľné Karakoram Highway

Pred nami je cesta na sever. Z Islamabadu vyrážame na slávnu Karakoram Highway. Cesty v horách sú zradné, chvíľami je úsek neprejazdný alebo blokovaný. Aj preto sa rozhodneme, či na známu diaľnicu zamierime už za Islamabadom alebo až vyššie v horách. Prechádzame serpentínami. Okolo malých dedín a naprieč horskými prechodmi. Ďalej a ďalej na sever, až sa dostaneme do dedinky Chillas na rieke Indus.

Po náročnom, ale peknom dni v aute si oddýchneme. Tešíme sa na najkrajšiu časť Karakoram Highway.

Majestátne putovanie po Karakoram Highway

Skoro ráno vyrážame po Karakoram Highway smerom do Karimabadu. Dnes nás čaká už „iba“ 5 hodín vyhliadkovej jazdy. Prechádzame cez Himaláje a Karakoram. Okolo vidieť hory vysoké 7 000 metrov. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj majestátnu osemtisícovku Nanga Parbat. Na obed dorazíme do nádherného údolia Hunza. Čakajú nás krásne výhľady, prechádzka strmými uličkami Karimabadu a historická pevnosť týčiaca sa nad mestom. Toto je absolútne iný Pakistan, ako sme doteraz zažili.

Majestátne putovanie po Karakoram Highway

Pokračujeme po Karakoram Highway do Passu. Horská scenéria je prakticky dokonalá. Prechádzame popri ľadovcových údoliach a spoločnosť nám robia skalné vrcholy Karakoramu. Zamierime k rieke Passu, kde uvidíme jeden z najšialenejších visutých mostov na svete. Popoludní nás čaká nenáročná túra k ľadovcu Passu, ktorý má 21 kilometrov a tróni priamo nad dedinou. Uvidíte, že Karakoram vás ohúri.

Fairy Meadows - džípy - masív Nanga Parbat

Skoro ráno vyrazíme späť po Karakoram Highway do Fairy Meadows pod Nanga Parbat. Prenajatá doprava nás dovezie až k miestu, odkiaľ jazdia kyvadlové džípy. Tie vedú hore na nádherné vysokohorské lúky. Najprv však okúsime adrenalínovú cestu džípom ponad stovky metrov strmú roklinu. Nebojte sa, miestni vodiči majú prekvapivo dobré bezpečnostné skóre.

Pokračujeme po vlastných, pred nami je asi 2,5 hodiny dlhá pešia túra do kopca. Odmena však za to  stojí –  najkrajší kút Pakistanu, Fairy Meadows. Ak výjde počasie, rovno nad nami sa bude týčiť masív Nanga Parbat.

Trek do základného tábora Nanga Parbat

Celodenný trek do základného tábora Nanga Parbat. Nemusíte sa báť, je to asi najľahšia túra k osemtisícovke. Celkovo prejdeme 15 kilometrov a prevýšenie 800 metrov. Ak chodíte na túry do Tatier, zvládnete aj toto. Kráčame borovicovými lesmi, ponad ľadovce, až sa ocitneme v kosodrevine. Každých sto metrov nás prekvapí iný výhľad. Príbeh ako z dokumentu o horách. Celý trek má zhruba 6 hodín. Ide o jednu z najkrajších túr, aké vôbec existujú. Pár hodín do kopca za to určite stojí.

Späť do Islamabádu

Ráno opúšťame Fairy Meadows. Zostúpime pešo k džípom a zavezieme sa späť ku Karakoram Highway. 

Pred nami je návrat späť, smer Islamabad.

Impozantný Islamabád

Cesta horskými priesmykmi a nekonečnými serpentínami do Islamabadu. V závislosti od času poobedňajšia prehliadka moderného hlavného mesta Pakistanu. V prípade nepredpokladaných zdržaní na ceste, ktoré na Karakoram Highway nie sú ničím nevýdaným, máme v zálohe čas navyše.  Ak cestu stihneme rýchlejšie, pozrieme si aj pozostatky starobylého mesta Taxila. Jedného z najstarších miest indickej civilizácie zapísaného v UNESCO.

Posledný večer zostaneme v Islamabade a doprajeme si rozlúčkovú pakistanskú večeru. Páčilo sa? Veríme, že áno!

Návrat domov

Skorý ranný odlet domov a návrat do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (Karáči, Lahore, Islamabad, Karimabad)
 • Ubytovanie v chatkách (Passu, Fairy Meadows) – ide o najlepšiu možnosť
 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Všetku dopravu v rámci programu
 • Vnútroštátnu letenku Karáči – Lahore
 • Všetky povolenia počas cesty
 • Návštevu hraníc medzi Pakistanom a Indiou
 • Víza
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Poistenie
 • Vstupy

Doplňujúce informácie:

 • Pakistan sme prešli 10-krát. Vieme, kam ideme a čo si môžeme dovoliť. Krajina má vo svete veľmi zlé meno. Sami však uvidíte, že sa budete cítiť veľmi dobre. Chodíme len na miesta, ktoré sú bezpečné a naše kontakty nám vedia zaručiť bezpečnosť. Do oblastí, v ktorých niečo hrozí, nikdy nechodíme. Sú veľmi ďaleko od plánovanej trasy.
 • Viac informácií aj v našom článku o Pakistane.
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu je 290 Eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
30.06.2024 – 13.07.2024 Dostupné 2890 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.