Veľký okruh Pakistanom

1.deň

Odlet z Viedne/Budapešti do Karáči

2.-3.deň

Prílet do Pakistanu. Aký budete mať prvý pocit z takejto exotiky? Niekomu sa to bude páčiť a niekto bude zhrozený. Verte však, že zážitok bude veľmi silný. Karáči je moderné pakistanské mesto. Čo to znamená? Musíte zažiť. Koloniálne budovy, moderné budovy, trhy, nákupné centrá a do toho nepredstaviteľný chaos, ktorý vám vnikne pod kožu. Navštívime miestnu pláž, kde sa nekúpe, prejdeme sa bazármi a ulicami, preskúmame staré mesto, ktoré nie je staré a vysvetlíme si, ako sa z mesta s veľkosťou Bratislavy stal za 70 rokov 16-miliónový kolos.

4.deň

Odlet z Karáči do Lahore. Z moderného mesta prichádzame do historickej metropoly. Lahore bývalo hlavným mestom impéria a je to cítiť. Pevnosť zapísaná v UNESCO, nádherné mešity a atmosférické staré mesto s nádherným farebným bazárom. Lahore sa vám bude páčiť. Večer sa pôjdeme pozrieť na najbizarnejšiu hranicu na svete. Hranica s Indiou sa každý deň na noc uzatvára a na oboch stranách pohraničníkom drukujú plné štadióny. Každý jeden deň. Čudný zážitok, ktorý na svete nemá obdobu.

5.deň

Dopoludnia sa zoznámime s rannou atmosférou Lahore a užijeme si ešte chaos starého mesta. Popoludní sa našou prenajatou dopravou presunieme po kvalitnej diaľnici do moderného hlavného mesta Islamabad.

6.deň

Čaká nás cesta na sever. Z Islamabadu vyrážame smerom na slávnu Karakoram Highway. Cesty v horách sú zradné a každú chvíľu je nejaký úsek neprejazdný alebo blokovaný, preto sa rozhodneme, či na známu diaľnicu zamierime už za Islamabadom alebo vyššie v horách. Prechádzame kilometrami serpentín, okolo malých dedín a horskými prechodmi stále ďalej na sever, až sa dostaneme do dedinky Chillas na rieke Indus. Tu si dáme oddych po náročnom, ale peknom dni v aute a tešíme sa na ďalší deň, keď nás bude čakať najkrajšia časť Karakoram Highway.

7.deň

Ráno skoro vyrážame po Karakoram Highway smerom do Karimabadu. Dnes nás čaká už „iba“ 5 hodín vyhliadkovej jazdy. Prechádzame cez Himaláje a Karakoram, okolo nás sú hory vysoké 7 000 metrov a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj majestátnu osemtisícovku Nanga Parbat. Na obed dorazíme do nádherného údolia Hunza. Čakajú nás krásne výhľady, prechádzka strmými uličkami Karimabadu a historická pevnosť týčiaca sa nad mestom. Toto je absolútne iný Pakistan, ako sme zažili doteraz.

8.deň

Pokračujeme po Karakoram Highway do Passu. Horská scenéria je prakticky dokonalá. Prechádzame popri ľadovcových údoliach a spoločnosť nám robia skalné vrcholy Karakoramu. Prejdeme sa k rieke Passu a uvidíme jeden z najšialenejších visutých mostov na svete. Popoludní nás čaká nenáročná túra k ľadovcu Passu, ktorý má 21 kilometrov a tróni priamo nad dedinou. Uvidíte, že Karakoram vás ohúri.

9.deň

Skoro ráno vyrazíme späť po Karakoram Highway do Fairy Meadows pod Nanga  Parbat. Naša prenajatá doprava nás dovezie k miestu, odkiaľ jazdia kyvadlové džípy hore na tieto nádherné vysokohorské lúky. Najprv nás však čaká adrenalínová cesta džípom ponad stovky metrov strmú roklinu. Nebojte sa však, miestni vodiči majú prekvapivo dobré bezpečnostné skóre. Ďalej pokračujeme po vlastných a čaká nás ešte aj pešia túra asi 2,5 hodiny do kopca. Odmena však za to určite stojí – hore nás čaká najkrajší kút Pakistanu, Fairy Meadows. Ak nám vyjde počasie, rovno nad nami sa bude týčiť masív Nanga Parbatu.

10.deň

Celodenný trek do základného tábora Nanga Parbat. Nemusíte sa však báť, je to asi najľahšia túra k osemtisícovke na svete. Dokopy prejdeme 15 kilometrov a prevýšenie 800 metrov. Ak chodíte na túry do Tatier, tak zvládnete aj toto. Kráčame borovicovými lesmi, ponad ľadovce, až sa ocitneme v kosodrevine a každých sto metrov nás prekvapí iný výhľad – ako z dokumentu o horách. Celý trek má zhruba 6 hodín a je to jedna z najkrajších túr, aké vôbec nájdete. Pár hodín do kopca za to určite stojí.

11.deň

Ráno opúšťame Fairy Meadows, zostúpime pešo k džípom, zavezieme sa späť ku Karakoram Highway a začneme návrat späť, smer Islamabad.

12-13.deň

Návrat horskými priesmykmi a nekonečnými serpentínami do Islamabadu. Poobede podľa času prehliadka moderného hlavného mesta Pakistanu. Počítame pre istotu s časom navyše pre prípad nepredpokladaných zdržaní na ceste, ktoré na Karakoram Highway nie sú ničím nevydaným. Ak by sme všetko stíhali rýchlejšie, tak si pozrieme ešte pozostatky starobylého mesta Taxila, jednej z najstarších miest indickej civilizácie zapísané v UNESCO. Posledný večer strávime v Islamabade a doprajeme si záverečnú pakistanskú večeru. Páčilo sa? Veríme, že áno!

14. deň

Skorý ranný odlet domov a návrat do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch (Karáči, Lahore, Islamabad, Karimabad) s raňajkami,
 • Ubytovanie v chatkách (Passu, Fairy Meadows) – ide o najlepšiu možnosť,
 • Sprievodcu z Travelistanu,
 • Všetku dopravu v rámci programu,
 • Vnútroštátnu letenku Karáči – Lahore,
 • Všetky povolenia počas cesty,
 • Návštevu hranice medzi Pakistanom a Indiou,
 • Víza
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Poistenie,
 • Vstupy

Doplňujúce informácie:

 • Pakistan sme prešli 10-krát a vieme, kam ideme a čo si môžeme dovoliť. Pakistan má vo svete veľmi zlé meno, ale sami uvidíte, že sa budete cítiť veľmi dobre. My chodíme len na miesta, ktoré sú bezpečné a naše kontakty nám vedia zaručiť bezpečnosť. Do oblastí, kde niečo hrozí, nikdy nechodíme a sú veľmi ďaleko od našej plánovanej trasy.
 • Viac informácii aj v našom článku o Pakistane.
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu je 290 Eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
02.07.2023–15.07.2023 Dostupné 2690 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.