Omán – perla Arábie

Vydajte sa s nami do slnečnej Arábie, ktorá vás uchváti. Môžete sa tešiť na biele pláže, azúrové more, vysoké piesočné duny, hlboké kaňony, púštne oázy, farebné bazáre a historické pevnosti.

Let do Ománu

Prílet do hlavného mesta.

Noc v Muscate.

Prehliadka rozprávkového Muscatu

Prehliadka čarovného mesta Muscat.

Navštívime Veľkú sultánovu mešitu, do ktorej sa zmestí až 20 000 veriacich. Ukrýva najväčší perzský koberec sveta, ktorý váži ohromných 21 ton. Pozrieme si štvrť s ministerstvami a príjemnú oblasť okolo Kráľovskej opery.

Nevynecháme ani jedno z najstarších trhovísk v Ománe Muttrah Souk, na ktorom funguje obchod už viac ako dvesto rokov. Ukážeme si najkrajšie paláce mesta či portugalské pevnosti.

Muscat si zamilujeme.

Pláže Fins  – Wadi Shab – Ras Al Hadd

Bimmah krasová jaskyňa – pláže Fins  – Wadi Shab – Ras Al Hadd

Opustíme Muscat, aby sme sa vydali po najkrajších miestach krajiny. Našou prvou zastávkou je Bimmah, miesto údajne vytvorené meteoritom. Vo vnútri krátera sa trblieta tyrkysovo sfarbené jazero, v ktorom sa budeme môcť okúpať.

Zastavíme sa na najkrajšej pláži severu Fins a pokračujeme do Wadi Shab. Úžasné, čo príroda dokáže vytvoriť. Kaňon lemovaný ďatlovými palmami si prejdeme na pešo. Dostaneme sa až k vodopádom a prírodným bazénom, v ktorých sa budeme môcť okúpať. 

Večer príchod do Ras Al Hadd. Ide o 12 km dlhú pláž, na ktorej karety obrovské kladú svoje vajíčka. Jej súčasťou je aj prírodná rezervácia. Možno uvidíme, ako sa mladé korytnačky liahnu z vajíčok a počas noci či východu slnka sa vracajú do mora.

Noc v Ras Al Hadd.

Oáza Wadi a púšť Wahiba Sands

Sur – továreň Dhow – Omani Ghazal Farm – Wadi Bani Khalid – púšť Wahiba Sands

Ranný odchod z hotela a prehliadka mesta Sur s jeho starými pevnosťami a slávnou arabskou továrňou na dhow, v ktorej sa vyrábajú tradičné drevené plachetnice.

Pred nami je aj jeden z najkrajších Wadi v krajine. Wadi Bani Khalid – nádherná oáza s jazerom. Môžete si zaplávať, opaľovať sa, relaxovať alebo si spraviť piknik v krásnom prostredí malebného kaňonu. V neskorých popoludňajších hodinách pokračujeme do púštneho tábora Wahiba sands.

Vyskúšame si jazdu na piesočných dunách na 4×4 a zažijeme očarujúci západ slnka z najväčšej duny neďaleko nášho kempingu.

Večer pri počúvaní hudby pri ohni sa nad našimi hlavami zjaví milión hviezd.

Úchvatné hrobky Zukait a Zelená hora Jebel Akhdar

Hrobky Zukait Tower – Jebel Akhdar – Birkat Al Mouz – zavlažovací systém Al Katmyn – Nizwa

Ráno si vychutnáme nádherný východ slnka, spravíme zopár foto páuz a rozlúčime sa s púšťou.

Našou ďalšou zastávkou je Zukait, teda zachované vežovité hrobky z doby bronzovej (svetové dedičstvo UNESCO od roku 1988). Príroda okolo nás sa neustále mení.

Pokračujeme do Zelenej hory Jebel Akhdar, ktorá stúpa do výšky 2 980 metrov nad morom a zahŕňa náhornú plošinu Saiq. Nakukneme do dediny Birkat Al Mouz a pozrieme si zavlažovací systém Al Kattmyn. Ide o jeden z piatich systémov tohto druhu v Ománu. Tiež je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Noc v Nizwe.

Prehliadka čarovného mesta Nizwa

Pevnosť Nizwa – Nizwa Souk – Al Hamra – Misfah Al Abryeen – Jebel Shams

Prehliadka jedného z najkrajších miest Ománu. Nizwa je bývalé hlavné mesto krajiny a má neskutočné čaro. Pevnosť Nizwa ponúka nádherný výhľad nielen na starobylé mesto, ale aj na okolité hory. Nevynecháme ani Nizwa Souk, staré trhovisko s ručne vyrábanými predmetmi, koreninami, látkami či s ománskym striebrom.

Návšteva horskej dediny Al Hamra či Misfah Al Abryeen, v ktorej uvidíme jedny z najstarších zachovaných hlinených domov v Ománe.

Smerujeme do Jebel Shams. Vedeli ste, že aj Omán má svoj Grand Canyon?

Hory Wadi Ghul a impozantný hrad Jabreen

Wadi Ghul – Bait Al Safa Museum – pevnosť Bahla – hrad Jabreen

Po skvelých raňajkách sa vydáme po najkrajších miestach ománskych hôr. Čakajú nás prechádzky, dychberúce vyhliadky a úchvatné fotky. Omán prekvapuje každým dňom.

V pevnosti Bahla uvidíte výrobu miestnej keramiky. Nevynecháme ani jeden z najkrajších hradov v krajine – Jabreen.

Návrat späť do Muscatu.

Ostrovy Dimanyiat a ich biele pláže

Po intenzívnej spoznávačke je pred nami plážový deň. Ostrovy Dimanyiat sa nachádzajú len 40 km od hlavného mesta. Týchto 9 koralových ostrovov ukrýva nádherné biele pláže, tyrkysové more plné delfínov či korytnačiek. Ponúka aj skvelé možnosti na šnorchlovanie a potápanie. Budete sa cítiť ako v raji.

Návrat do Muscatu.

Návrat domov

Opálení, plní dojmov a úžasných zážitkov letíme domov do Európy.

Možnosť predĺžiť si zájazd: Prelet z Muscatu na juh do Salalahu k jeho bielym širokým plážam.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Komplet dopravu súkromným prenajatým miktobusom a džípmi
 • Ubytovanie v 3* hoteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Raňajky
 • Vstupy do národných parkov
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine do maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 550 až 1000 €)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu, okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 350 eur
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť pre dostupnosť leteniek, ktorá závisí od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
26.10.2024 - 03.11.2024zájazd garantovaný Dostupné 2190 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.