Omán – perla Arábie

Vydajte sa spolu s nami do slnečnej Arábie, ktorá vás bezpochyby uchváti. Môžete sa tešiť na biele pláže, azúrové more, vysoké piesočné duny, hlboké kaňony, púštne oázy, farebné bazáre a historické pevnosti.

1. deň

Prílet do hlavného mesta. Noc v Muscate.

2. deň

Dnes vás prevedieme čarovným mestom Muscat.

Navštívime Veľkú sultánovu mešitu, ktorá v sebe ukrýva najväčší perzský koberec sveta, vážiaci  ohromných 21 ton a zmestí sa sem až 20 000 veriacich. Pozrieme si štvrť s ministerstvami a príjemnú oblasť okolo Kráľovskej opery.

Nemôžeme vynechať Muttrah Souk, jedno z najstarších trhovísk v Ománe, kde funguje obchod už viac ako dvesto rokov. Ukážeme si najkrajšie paláce mesta či portugalské pevnosti.

Muscat si zamilujeme.

3. deň

Bimmah krasová jaskyňa – pláže Fins  – Wadi Shab – Ras Al Hadd

Opustíme Muscat aby sme sa vydali po najkrajších miestach krajiny.  Našou prvou zastávkou v tento deň je Bimmah, miesto o ktorom sa predpokladá, že bolo vytvorené meteoritom. Vo vnútri krátera sa trblieta tyrkysovo sfarbené jazero, v ktorej budeme mať možnosť sa okúpať.

Zastavíme na najkrajšej pláži severu –  Fins a pokračujeme v jazde do Wadi Shab. Úžasné, čo dokáže vytvoriť príroda. Tento kaňon lemovaný ďatlovými palmami si prejdeme na pešo až k miestu kde sa budeme môcť okúpať v niekoľkých prírodných bazénoch a obdivovať vodopády.

Večer prichádzame do Ras Al Hadd, čo je 12 km dlhá pláž, ktorej súčasťou je prírodná rezervácia a zároveň obľúbené miesto kde karety obrovské kladú svoje vajcia. Budeme mať možnosť vidieť, ako sa mladé korytnačky liahnu z vajíčok a počas noci a východu slnka sa vracajú do mora.

Noc v Ras Al Hadd.

4. deň

Sur – továreň Dhow – Omani Ghazal Farm – Wadi Bani Khalid – púšť Wahiba Sands

Ráno opustíme náš hotel a pozrieme si mesto Sur s jeho niekoľkými starými pevnosťami a slávnou arabskou továrňou na dhow,  čo sú tradičné drevené plachetnice.

Tento deň nás čaká jeden z najkrajších Wadi v krajine. Wadi Bani Khalid. Nádherná oáza s jazerom kde si môžeme zaplávať, opaľovať sa, relaxovať a spraviť si piknik v krásnom prostredí malebného kaňonu. V neskorých popoludňajších hodinách pokračujeme do nášho púštneho tábora Wahiba sands.

Vyskúšame jazdu na piesočných dunách na 4×4 a zažijeme očarujúci západ slnka z najväčšej duny neďaleko nášho kempingu.

Večer strávime príjemným posedením pri hudbe a ohni s miliónmi hviezd nad našimi hlavami.

5. deň

Hrobky Zukait Tower – Jebel Akhdar – Birkat Al Mouz – zavlažovací systém Al Katmyn – Nizwa

Ráno si vychutnáme nádherný východ slnka, spravíme zopár foto páuz a rozlúčime sa s púšťou.

Našou ďalšou zastávkou je Zukait, čo sú úžasne zachované Vežovité hrobky z doby bronzovej, uznané za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1988. Príroda okolo nás sa neustále mení.

Pokračujeme do Jebel Akhdar, v preklade Zelená hora, ktorá stúpa do výšky 2 980 a zahŕňa náhornú plošinu Saiq, ktorá nám poskytne neuveriteľné výhľady. Nakukneme do dediny Birkat Al Mouz, jedinečne uhniezdenej do horskej steny a pozrieme si zavlažovací systém Al Kattmyn, jeden z piatich takýchto systémov Ománu, ktorý bol taktiež pridaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Noc v Nizwe.

6. deň

Pevnosť Nizwa – Nizwa Souk – Al Hamra – Misfah Al Abryeen – Jebel Shams

Dnes nás čaká prehliadka jedného z najkrajších miest Ománu. Nizwa, bývalé hlavné mesto krajiny má neskutočné čaro. Pevnosť Nizwa s jeho múzeom ponúka nádherný výhľad na toto starobylé

mesto a okolité hory. Nevynecháme Nizwa Souk, staré trhovisko s množstvom ručne vyrábaných predmetov, korenín, látok či ománskeho striebra.

Navštívime tiež horské dediny Al Hamra či Misfah Al Abryeen, kde máme možnosť vidieť jedny z najstarších zachovaných hlinených domov v Ománe.

Smerujeme do Jebel Shams. Vedeli ste, že aj Omán má svoj Grand Canyon?

7. deň

Wadi Ghul – Bait Al Safa Museum – pevnosť Bahla – hrad Jabreen

Po skvelých raňajkách sa vydáme po najkrajších miestach Ománkych hôr, kde nás čakajú prechádzky, dychberúce vyhliadky a úchvatné foto zastávky. Omán prekvapuje každým dňom.

 V pevnosti Bahla môžeme vidieť výrobu miestnej keramiky a vydáme sa tiež na hrad Jabreen, jeden z najkrajších v Ománe

Po čase strávenom v prírode a na krásnych pamiatkach sa vraciame naspäť do Muscatu.

8. deň

Po intenzívnej spoznávačke je čas aj na plážový deň. Ostrovy Dimanyiat sa nachádzajú len 40 km od hlavného mesta. Týchto 9 koralových ostrovov ukrýva nádherné biele pláže, tyrkysové more plné delfínov či korytnačiek a ponúka skvelé podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Budeme sa cítiť ako v raji.

Návrat do Muscatu.

9. deň

Opálený, plný dojmov a kopcom úžasných zážitkov letíme domov do Európy.

Pre tých, ktorý si chcú predĺžiť dovolenku, možnosť preletu z Muscatu na juh do Salalahu a jeho biele široké pláže.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Komplet dopravu súkromným prenajatým miktobusom a džípmi
 • Ubytovanie v 3* hoteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Raňajky
 • Vstupy do národných parkov
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine do maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 450 až 800 €)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 350 eur
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni).

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
04.02.2023 - 12.02.2023 Vypredané 1990 €
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456