Omán – perla Arábie

Vydajte sa s nami do slnečnej Arábie, ktorá vás uchváti. Môžete sa tešiť na biele pláže, azúrové more, vysoké piesočné duny, hlboké kaňony, púštne oázy, farebné bazáre a historické pevnosti.

1. deň

Prílet do hlavného mesta.

Noc v Muscate.

2. deň

Prehliadka čarovného mesta Muscat.

Navštívime Veľkú sultánovu mešitu, do ktorej sa zmestí až 20 000 veriacich. Ukrýva najväčší perzský koberec sveta, ktorý váži ohromných 21 ton. Pozrieme si štvrť s ministerstvami a príjemnú oblasť okolo Kráľovskej opery.

Nevynecháme ani jedno z najstarších trhovísk v Ománe Muttrah Souk, na ktorom funguje obchod už viac ako dvesto rokov. Ukážeme si najkrajšie paláce mesta či portugalské pevnosti.

Muscat si zamilujeme.

3. deň

Bimmah krasová jaskyňa – pláže Fins  – Wadi Shab – Ras Al Hadd

Opustíme Muscat, aby sme sa vydali po najkrajších miestach krajiny. Našou prvou zastávkou je Bimmah, miesto údajne vytvorené meteoritom. Vo vnútri krátera sa trblieta tyrkysovo sfarbené jazero, v ktorom sa budeme môcť okúpať.

Zastavíme sa na najkrajšej pláži severu Fins a pokračujeme do Wadi Shab. Úžasné, čo príroda dokáže vytvoriť. Kaňon lemovaný ďatlovými palmami si prejdeme na pešo. Dostaneme sa až k vodopádom a prírodným bazénom, v ktorých sa budeme môcť okúpať. 

Večer príchod do Ras Al Hadd. Ide o 12 km dlhú pláž, na ktorej karety obrovské kladú svoje vajíčka. Jej súčasťou je aj prírodná rezervácia. Možno uvidíme, ako sa mladé korytnačky liahnu z vajíčok a počas noci či východu slnka sa vracajú do mora.

Noc v Ras Al Hadd.

4. deň

Sur – továreň Dhow – Omani Ghazal Farm – Wadi Bani Khalid – púšť Wahiba Sands

Ranný odchod z hotela a prehliadka mesta Sur s jeho starými pevnosťami a slávnou arabskou továrňou na dhow, v ktorej sa vyrábajú tradičné drevené plachetnice.

Pred nami je aj jeden z najkrajších Wadi v krajine. Wadi Bani Khalid – nádherná oáza s jazerom. Môžete si zaplávať, opaľovať sa, relaxovať alebo si spraviť piknik v krásnom prostredí malebného kaňonu. V neskorých popoludňajších hodinách pokračujeme do púštneho tábora Wahiba sands.

Vyskúšame si jazdu na piesočných dunách na 4×4 a zažijeme očarujúci západ slnka z najväčšej duny neďaleko nášho kempingu.

Večer pri počúvaní hudby pri ohni sa nad našimi hlavami zjaví milión hviezd.

5. deň

Hrobky Zukait Tower – Jebel Akhdar – Birkat Al Mouz – zavlažovací systém Al Katmyn – Nizwa

Ráno si vychutnáme nádherný východ slnka, spravíme zopár foto páuz a rozlúčime sa s púšťou.

Našou ďalšou zastávkou je Zukait, teda zachované vežovité hrobky z doby bronzovej (svetové dedičstvo UNESCO od roku 1988). Príroda okolo nás sa neustále mení.

Pokračujeme do Zelenej hory Jebel Akhdar, ktorá stúpa do výšky 2 980 metrov nad morom a zahŕňa náhornú plošinu Saiq. Nakukneme do dediny Birkat Al Mouz a pozrieme si zavlažovací systém Al Kattmyn. Ide o jeden z piatich systémov tohto druhu v Ománu. Tiež je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Noc v Nizwe.

6. deň

Pevnosť Nizwa – Nizwa Souk – Al Hamra – Misfah Al Abryeen – Jebel Shams

Prehliadka jedného z najkrajších miest Ománu. Nizwa je bývalé hlavné mesto krajiny a má neskutočné čaro. Pevnosť Nizwa ponúka nádherný výhľad nielen na starobylé mesto, ale aj na okolité hory. Nevynecháme ani Nizwa Souk, staré trhovisko s ručne vyrábanými predmetmi, koreninami, látkami či s ománskym striebrom.

Návšteva horskej dediny Al Hamra či Misfah Al Abryeen, v ktorej uvidíme jedny z najstarších zachovaných hlinených domov v Ománe.

Smerujeme do Jebel Shams. Vedeli ste, že aj Omán má svoj Grand Canyon?

7. deň

Wadi Ghul – Bait Al Safa Museum – pevnosť Bahla – hrad Jabreen

Po skvelých raňajkách sa vydáme po najkrajších miestach ománskych hôr. Čakajú nás prechádzky, dychberúce vyhliadky a úchvatné fotky. Omán prekvapuje každým dňom.

V pevnosti Bahla uvidíte výrobu miestnej keramiky. Nevynecháme ani jeden z najkrajších hradov v krajine – Jabreen.

Návrat späť do Muscatu.

8. deň

Po intenzívnej spoznávačke je pred nami plážový deň. Ostrovy Dimanyiat sa nachádzajú len 40 km od hlavného mesta. Týchto 9 koralových ostrovov ukrýva nádherné biele pláže, tyrkysové more plné delfínov či korytnačiek. Ponúka aj skvelé možnosti na šnorchlovanie a potápanie. Budete sa cítiť ako v raji.

Návrat do Muscatu.

9. deň

Opálení, plní dojmov a úžasných zážitkov letíme domov do Európy.

Možnosť predĺžiť si zájazd: Prelet z Muscatu na juh do Salalahu k jeho bielym širokým plážam.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Komplet dopravu súkromným prenajatým miktobusom a džípmi
 • Ubytovanie v 3* hoteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Raňajky
 • Vstupy do národných parkov
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine do maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 550 až 1000 €)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu, okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 350 eur
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť pre dostupnosť leteniek, ktorá závisí od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
26.10.2024 - 03.11.2024zájazd garantovaný Dostupné 2190 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.