Ojmjakon – mínus 60°C

Ojmjakon - cesta na najchladnejšie obývané miesto sveta

1.deň (3/1)

Odlet do Moskvy z Viedeň/Bratislavy priamym spojom. Následne transfer privátnou dopravou na hotel v centre Moskvy, aby sme boli čo najbližšie k známym pamiatkam. Prvá pešia prehliadka Červeného námestia, kde uvidíme nielen Leninove mauzóleum, chrám Vasila Blaženého, GUM či budovu prvej moskovskej Dumy. Neobídeme ani ruský parlament, divadlo Bolšoi či neslávne známu budovu KGB. Pre tých, ktorí by mali záujem navštívime aj novootvorený Stalinov bunker, ktorý býval tým najväčším. Večer pôjdeme do typickej ruskej reštaurácie, kde si dáme boršč, šašlik či palacinky plnené kaviárom. Noc v Moskve.

2.deň (4/1)

Odlet do Jakutska priamym letom. Vo výške 10 000 metrov teplomer ukazuje mínus 60°C a za pár hodín tu zimu zažijeme na vlastnej koži po pristáti v Jakutsku. Aký je to pocit, keď sa prvýkrát nadýchneš ľadového vzduchu? Zažívame teplotu pri ktorej aj vodka zamrzne. Neveríš? Príď si ju sem vypiť!

Priamo z letiska ideme do hotela v centre mesta. Prehliadka mesta, kde je všetko zamrznuté. Lavičky, riečny prístav, elektrické vedenie… Naše auto musí byť neustále naštartované, lebo inak by zamrzlo. Pri akej teplote sa ešte chodí do školy? Prečo sa mlieko predáva v ľadových kockách? Táto prehliadka mesta je iná než si kedy zažil.

3.deň (5/1)

V tento deň si ideme pozrieť svetoznáme piliere pri rieke Lena, ktorá sa vypínajú do výšky 220 metrov. Miesto cesty pôjdeme po zamrznutej rieke, ktorá sa v zime mení na zamrznutú autostrádu. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj miestnych rybárov. Stopneme si čas, kedy ryba zamrzne na kosť pri teplote mínus 50°C.

4.deň (6/1)

Vydávame sa do Ojmjakonu po ceste kostí, ktorú vybudovali za čias Stalina. Prejdeme 1000 kilometrov cez zamrznutú krásu menom Sibír. Ručička teplomera ide stále nižšie a nižšie. Práve tu je veľká pravdepodobnosť, že zažijeme polárnu žiaru. Príchod do mesta Khandyga, ktoré vyzerá ako z pána prsteňov.

5.deň (7/1)

Pokračujeme do Ojmjakonu. Sme stále ďalej od civilizácie. Podvečer príchod na najchladnejšie obývané miesto na svete, kde bola nameraná teplota -71,2 °C!!!! Prespíme u domácich, ktorí nám pripravia svoju špecialitu.

6.deň (8/1)

S domácimi ideme spoznať ich život. Ako vyzerá škola? Kde sa chodí na toaletu? Ako funguje život na mieste, kde je v zime neustále mínus 50°C? Sme vyše 1000 kilometrov od najbližšieho mesta a civilizácie. Tu si každý musí pomôcť sám. Tá zima nám sťahuje pľúca, sneh nám praští pod nohami a okolo očí sa nám vytvárajú cencúle. Na tento deň nezabudnete.

Večer vyskúšame tradičnú ,,baňu“. V tejto ruskej saune bude okolo 80°C a keď vyjdeš von, odrazu je mínus 60°C…

7.deň (9/1)

Ešte pozrieme okolie a okolo obeda ideme späť do mesta Khandyga.

8.deň (10/1)

Príchod do Jakutska.

9.deň (11/1)

Odlet domov do tepla, kde je mínus 5°C, ale vám to príde ako keby to boli tropické horúčavy. Neveríte? Pridajte sa k nám a vyskúšajte si to sami.

Galéria

Cena 2999 € zahŕňa

 • Expedičné vozidlá
 • Slovenského Travelistan sprievodcu – Peťo Hliničan
 • Ubytovanie v Moskve – 3 hviezdičkový hotel
 • Malú skupinku maximálne 6 osôb
 • Počas cesty z Jakutska do Ojmjakonu a späť – jednoduché ubytovanie u miestnych
 • Plná penzia počas cesty z Jakutska do Ojmjakonu
 • Satelitný telefón
 • Flaša zamrznutej vodky na osobu

Cena nezahŕňa

 • Letenku (všetko závisí od momentálnej dostupnosti. Ceny sa pohybujú medzi 280 až 550 Eur)
 • Stravu v Moskve
 • Poistenie
 • Vstupy v Moskve
 • Suveníry

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
03.01.2020 - 11.01.2020 Už len 5 miest 2999 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.