Nikaragua, Kostarika, Panama

Pridajte sa k nám na cestu troma dychberúcimi krajinami, z ktorých je každá iná. Kým Nikaragua sa snaží budovať svoju verziu socializmu, tak Panama sa chce stať obchodnou destináciou číslo jeden Strednej Ameriky. Kostarika medzitým chráni svoje národné parky a snaží sa o vybudovanie trvalo udržateľného raja na zemi. Každá z nich vás však určite chytí za srdce. Treba ich zažiť.

1.-2. deň

Let do Managui – hlavného mesta Nikaragui.
Managua a jej opustená Plaza de la Revolución so starou katedrálou a prechádzka po Avenide Bolívar lemovanej bizarnými oceľovými „stromami života“.
Návšteva najstaršieho Národného parku krajiny Vulcán Masaya. Múzeum národného parku, pohľad do krátera sopky a presun do historickej Granady na brehu jazera Nikaragua. Zástavka na vyhliadke Catarina.

3. deň

Relaxačný deň v koloniálnom meste Granada, ktoré bolo jedným z prvých oficiálne založených miest na americkom kontinente. Výlet člnom na ostrovčeky Las Isletas, pohľad na mesto zo zvonice kostola La Merced a pulzujúci Parque Central. Večerná príjemná atmosféra na Calle Calzada.

4.-5. deň

Dnes nás čaká jazero Nicaragua a plavba trajektom na najväčší ostrov Ometepe s vulkánmi Concepción a Maderas. Program na ostrove Ometepe a kúpanie na vulkanickej pláži. Prechod hranice do Kostariky, noc pri Playa Hermosa na pobreží Tichého oceánu.

6.-8. deň

Presun do vnútrozemia Kostariky do horskej oblasti tvorenej sopkami. Poobedný príchod do mestečka La Fortuna. Výlet pod činnú sopku Arenal, 70 metrov vysoký vodopád La Fortuna a relax v termálných kúpeľoch. Presun do horského strediska Monteverde. Návšteva hmlového pralesa, 3 km okruh chodníkom s visiacimi mostami. Záujemcovia môžu absolvovať populárne kanopi.

9.-10. deň

Presun na pobrežie Tichého oceánu cez mestečko Quepos do Manuel Antonio. Zástavka s pozorovaním krokodílov. Kúpanie a odpočinok pri oceáne, návšteva národného parku Manuel Antonio – možnosť uvidieť vo voľnej prírode zvieratá ako opice, leňochody, nosále a iné.

11. deň

Sopka Poas – aktívny 2300m vysoký vulkán, pohľad do impozantného hlavného krátera sopky. Presun do metropoly Kostariky San José. Prehliadka centra hlavného mesta.

12.-13. deň

Let do Panama City. Návšteva gigantickej stavby Panamského prieplavu, ktorý spravil z pôvodne bezvýznamnej oblasti miesto strategického významu. Prehliadka historického centra Casco viejo, modernej Panama city a ruín Starej Panamy – Panamá Viejo, zničenej pirátmi v 17.storočí, most Puente de las Americas.

14.-15. deň

Odlet z Panamy a prílet domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku
 • komplet dopravu prenajatými mikrobusmi
 • hotely strednej kategórie s raňajkami
 • trajekt na ostrov Ometepe
 • prelet San Jose – Panama City
 • poistenie proti insolventnosti
 • slovenského sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie
 • vstupy do národných parkov a atrakcií (cca 100)
 • strava okrem uvedenej
 • atrakcie nad rámec programu

Poznámky:

 • Cena je platná pri veľkosti skupiny 10-16 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 270 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
03.03.2020 - 18.03.2020 Voľný 2699 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.