Nigéria, Benin, Togo, Ghana

Zažite s nami pomerne neznámu západnú Afriku. Bezpečne sa vyberieme do štyroch jej krajín.

Let do Nigérie

Odlet do Lagosu. Vaša dovolenka vo farebnej Afrike začína.

Ľudnatý Lagos

Prílet do najväčšieho mesta Afriky. V Lagose žije okolo 23 miliónov ľudí. Presné číslo nik nepozná, ešte dlho bude trvať, kým ich spočítajú. Denne sem prúdi obrovské množstvo ľudí. Medzinárodné organizácie tvrdia, že Lagos bude mať o 80 rokov údajne takmer sto miliónov obyvateľov.

Prehliadka mesta, kde zažijeme úžasné veci: trhy, bývalé koloniálne budovy, nábrežie, kostoly, ale hlavne neskutočnú atmosféru.

Plávajúci slum

Dnešok bude výnimočný. Spoznáme najväčší plávajúci slum na svete. Nebojte sa, že sa nám niečo stane. Náš kontakt nás slumom bezpečne prevedie. Na malom území sa tisne vyše 250-tisíc ľudí. Dá sa povedať, že ide o najväčší plávajúci slum na svete. Išli by ste sem sami? My áno, no nie pre strhujúce zábery. Podstatným je vidieť realitu a porozprávať sa s ľuďmi, ako to dokážu prežiť.

Africká exotika Benin

Presun prenajatou dopravou do Beninu. Po ceste sa zastavíme v meste Badagry, porozprávame si niečo o obchode s otrokmi. Preplavíme sa na polostrov, kde sa obchod s nimi uskutočnil. Popoludní prejdeme exotickou hranicou. Pred nami sa odrazu otvorí úplne iný svet.

Podvečer príchod do hlavného mesta Porto Novo.

Pestrofarebná Afrika

Prehliadka hlavného mesta a okolo obeda presun do ďalšieho mesta pri pobreží Atlantiku – Cotonou. Našim cieľom bude pestrofarebný trh. Vitaj pravá Afrika!

Jazero Nokoué - dedinka Ganvie

Popri jazere Nokoué sa presunieme k plávajúcej dedine Ganvie, v ktorej spoznáme miestnu atmosféru. Podporíme tu domácich a necháme ich, aby nás sprevádzali. Večer ideme v Cotonou na miestnu diskotéku. Zažijeme pravé africké rytmy.

Prehliadaný štát Togo

Celodenný presun do ďalšieho štátu menom Togo. Voľakedy malo patriť Československu. Nebude to len presun, ale aj spoznávanie miestnej kultúry. Zastavíme sa v dedinách, na trhoch a ochutnávame miestne špeciality.

Okolo obeda príchod do mesta Grand-Popo. Nachádza sa v blízkosti hraníc. Podvečer príchod do Lomé.

Mesta Grand-Popo a magický trh

Celodenná prehliadka mesta. Najviac nás nadchne najväčší trh na predmety voodoo. Sušené krokodíly, zvieracie hlavy či prášok z rôznych kostí. Na čo slúžia jednotlivé predmety? Ako funguje voodoo?

Z Toga do Ghany

Celodenný presun do Akry, hlavného mesta Ghany.

Impozantná Akra

Akra na nás zapôsobí asi najzápadnejšie. Ponoríme sa do rytmov mesta. Katedrála, námestia, trhy, Oblúk nezávislosti… Program na celý deň je pred nami.

Oddych na plážach Afriky

Presun na pobrežie Atlantiku. Pred nami je oddych na najkrajších plážach západnej Afriky. Kto chce spoznávať, vyrazí do okolia so sprievodcom z Travelistanu.

Odlet domov

Odlet domov. Na tento zájazd budete spomínať ešte dlho.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Všetky transfery podľa programu
 • Výlet loďou v Badagry
 • Poldennú prehliadku v Makako
 • Plavbu po jazere Nokoué
 • Všetky povolenia
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cestu v malej skupine (maximálne 12 osôb)

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Víza
 • Poistenie
 • Stravu, okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • Doplatok za jednolôžkovú izbu je 390 Eur
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
10.11.2024 - 24.11.2024zájazd garantovaný Už len 4 miesta 2990 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.