Neuveriteľná India

Indii sa vraví Incredible India, Neuveriteľná India. Poďte sa s nami presvedčiť o pravdivosti tohto sloganu a zistiť, čo všetko je možné v tejto farebnej a neskutočne zaujímavej krajine.

1. deň

Odlet z Európy a prelet do New Delhi, Nového Dillí, hlavného mesta Indie

2. deň

Prílet do Dillí. Zrazu sme v centre šialeného víru menom India. Toto bude iná dovolenka. Rikše, tuktuky, motorky, autá, autobusy, kravy, chodci – a my medzi nimi. Dáme si pár hodín spánku v hoteli a vyrážame na celodennú prehliadku Dillí. Preskúmame staré Dillí s jeho chrámami, hlavnú promenádu Chandi Chowk, zastavíme sa na najväčšom trhu s koreniami v Ázii a neobídeme ani moderné administratívne centrum Indie – Nové Dillí. Prvý indický premiér Džavaharlál Néhrú raz povedal, že ak máte v Indii len jeden deň, tak ho treba stráviť v Dillí. Uvidíme, či mal pravdu.

3. deň

Hlavné mesto nechávame za sebou a prelietame do rozprávkového Radžastanu, do mesta Džodpur.  Sem na hranicu púšte neprichádza každý zájazd, a preto je toto krásne mesto nielen veľmi autentické, ale zároveň veľmi málo turistické. Prejdeme sa starým mestom, budeme sa kochať fotogenickými modrými uličkami a užívať si historickú atmosféru, ktorú má už len veľmi málo indických miest. Nie nadarmo je Džodpur stálym hitom Instagramu.

4. deň

Ráno si privstaneme a pôjdeme si odfotiť východ slnka s impozantnou pevnosťou Mehrangar, ktorá sa vypína na brale nad mestom. Po raňajkách navštívime aj interiéry pevnosti a ukážeme si, ako žili radžastanskí maharadžovia. Vrátime sa do starého mesta, pozrieme si miestny trh a tradičnú schodovú studňu. Bude teplo, ale vždy sa môžeme ukryť do nespočetných príjemných reštaurácii a kaviarní. Večer si pozrieme západ slnka zo strešnej terasy a naozaj uveríte, že ste prekročili prah času a ste v rozprávkovom svete. Džodpur sa vám bude páčiť.

5. deň

Lúčime sa s Džodpurom a presúvame sa našou súkromnou dopravou do Jaipuru, hlavného mesta Radžastanu. Ak sa hovorí, že Džodpur je modré mesto, tak Jaipur voláme ružovým mestom. Popoludní začneme prehliadku a prejdeme sa palácom maharadžov, v ktorom stále býva posledný potomok vládcov Jaipuru.

6. deň

Na Jaipur máme celý deň. Navštívime veľkolepú a pompéznu pevnosť Amer (UNESCO), vodný palác uprostred jazera Jal Mahal, ale aj ikonický a často fotografovaný Palác vetrov, Hawa Mahal. V ružových uliciach mesta budeme míňať ženy vo farebných sárí a mužov v turbanoch. Jaipur je zasa iná India – vyligotanejšia a okázalá, ale o nič menej rozprávková.

7. deň

Pokračujeme v našej ceste Indiou. Presúvame sa do mesta Agra, kde nás čaká slávny Tádž Mahal. Cestou sa však zastavíme pri najznámejšej schodovej studni Chand Baoli. Tento architektonický skvost vyzerá ako vodný chrám a jeho veľkosť nám pripomenie, aká dôležitá bola a je v suchých podmienkach Indie voda. Po príchode do Agry navštívime miestnu pevnosť, ktorá slúžila ako sídlo, ale aj väzenie staviteľa Tádž Mahalu. Prečo? Vysvetlíme si.

8. deň

Agra. Hlavnou dominantou bývalého hlavného mesta Indie je jednoznačne preslávený Tádž Mahal. Dôkladne si ho prezrieme zvonka aj znútra a užijeme si túto ozdobnú stavbu do sýtosti. Je hinduistický, keď je moslimský, alebo je indický? A čo má so strednou Áziou? Máme naň od rána dosť času. Poobede sa presúvame rýchlovlakom k posvätnej rieke Ganga do najsvätejšieho mesta planéty Váranasí.

9. deň

Ak ste vždy snívali o hinduistickej Indii, tak ste práve v jej stelesnení. Váranasí, sväté mesto na ešte svätejšej rieke Ganga. Prejdeme sa po jej nábreží a pozrieme sa na rituály spaľovania mŕtvol. Dôkladne sa zoznámime so starým mestom na jej brehoch, nasadneme aj do člna a priamo z vody budeme sledovať očistné kúpanie pozdĺž brehov najslávnejšej rieky Indie. Váranasí je niekedy šokujúce svojím surovým životom, ale veríme, že patrí medzi miesta, ktoré by mal navštíviť každý cestovateľ.

10. deň

Neďaleko Váranasí nájdeme Sarnat, ďalšie sväté miesto tentoraz spojené s budhizmom. Uvidíme spomienkovú stupu na mieste, kde mal mať Buddha prvé kázanie, aj viacero výstavných chrámov z celého sveta. V miestnom múzeu si pozrieme národný symbol Indie spojený s prvým budhistickým kráľovstvom spred 2-tisíc rokov. Poobede opustíme Váranasí a preletíme späť do hlavného mesta Indie Dillí. 

 

11. deň

Rozlúčka s Indiou a odlet domov. Záujemcovia si môžu pobyt predĺžiť o oddych na plážach Goy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prelet Delhi – Džodhpur a Varanassi – Delhi
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Rýchlovlak medzi Agrou a Varanassi
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 16 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

 

Cena neazhŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 600 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok (cca 150 eur)
 • Sprepitné
 • Stravu okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • Jendolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu
 • Relax na záver: Možnosť predĺženia zájazdu o oddych na plážach Goa – 690 eur. V cene je prelet na Goa z Varanassi, transfer na hotel a z hotela a 4 noci v 4* rezorte.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
23.03.2023 - 02.04.2023 Dostupné 1590 € Objednať
21.10.2023 - 30.10.2023 Už len 4 miesta 1590 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.