Neuveriteľná India

Indii sa hovorí Incredible India, teda Neuveriteľná India. Poďte sa o pravdivosti tohto sloganu presvedčiť. Zistíte, čo všetko je v tejto farebnej a neskutočne zaujímavej krajine možné.

1. deň

Odlet z Európy a prelet do New Delhi, Nového Dillí, hlavného mesta Indie.

2. deň

Prílet do Dillí. Sme v centre šialeného víru menom India. Táto dovolenka bude iná. Rikše, tuktuky, motorky, autá, autobusy, kravy, chodci… a my medzi nimi. Pár hodín si pospíme a vyrazíme na celodennú prehliadku Dillí. Preskúmame staré Dillí s jeho chrámami, hlavnú promenádu Chandi Chowk. Zastavíme sa na najväčšom trhu s koreninami v Ázii a neobídeme ani moderné administratívne centrum Indie – Nové Dillí. Prvý indický premiér Džavaharlál Néhrú povedal, že ak máte na Indiu len jeden deň, treba ho prežiť v Dillí. Uvidíme, či mal pravdu.

3. deň

Opúšťame hlavné mesto a prelietame do rozprávkového Radžastanu, do mesta Džodpur. Nie každý zájazd sem smeruje, toto krásne mesto je preto nielen autentické, ale aj málo turistické. Prejdeme sa starým mestom a pokocháme sa fotogenickými modrými uličkami. Zažijeme historickú atmosféru, ktorú má už len veľmi málo indických miest. Nie nadarmo je Džodpur stálym hitom Instagramu.

4. deň

Privstaneme si, pôjdeme si totiž odfotiť východ slnka s impozantnou pevnosťou Mehrangar. Vypína sa na brale nad mestom. Po raňajkách navštívime jej interiéry. Ukážeme si, ako žili radžastanskí maharadžovia. V starom meste si pozrieme miestny trh a tradičnú schodovú studňu. Bude teplo, stále sa však môžeme ukryť do príjemných reštaurácií a kaviarní. Večer si pozrieme západ slnka zo strešnej terasy. Uveríte, že ste prekročili prah času a preniesli ste sa do rozprávky. 

5. deň

Lúčime sa s Džodpurom a presúvame sa súkromnou dopravou do Jaipuru, hlavného mesta Radžastanu. Ak sa hovorí, že Džodpur je modré mesto, tak Jaipur je ružovým.

Popoludní začneme prehliadku. Prejdeme sa aj palácom maharadžov, v ktorom stále býva posledný potomok vládcov Jaipuru.

6. deň

Na Jaipur máme celý deň. Navštívime veľkolepú a pompéznu pevnosť Amer (UNESCO), vodný palác uprostred jazera Jal Mahal, ale aj ikonický a často fotografovaný Palác vetrov, Hawa Mahal. V ružových uliciach mesta stretneme ženy vo farebných sárí a mužov v turbanoch. Opäť iná India – vyligotanejšia a okázalá, no o nič menej rozprávková.

7. deň

Pokračujeme v našej ceste. Presúvame sa do mesta Agra, kde nás čaká slávny Tádž Mahal. Cestou sa však zastavíme pri najznámejšej schodovej studni Chand Baoli. Tento architektonický skvost vyzerá ako vodný chrám. Jeho veľkosť nám pripomenie, aká dôležitá bola a je voda v suchých podmienkach. Po príchode do Agry navštívime miestnu pevnosť, ktorá slúžila ako sídlo, ale aj väzenie staviteľa Tádž Mahalu. Prečo? Vysvetlíme si.

8. deň

Agra. Hlavnou dominantou bývalého hlavného mesta Indie je jednoznačne preslávený Tádž Mahal. Dôkladne si ho prezrieme zvonka aj znútra. Túto ozdobnú stavbu si užijeme do sýtosti. 

Poobede presun rýchlovlakom k posvätnej rieke Ganga do najsvätejšieho mesta planéty Váránasí.

9. deň

Ak ste snívali o hinduistickej Indii, ste v centre jej stelesnenia. Váránasí, sväté mesto na rieke Ganga. Prejdeme sa po jej nábreží a pozrieme sa na rituály spaľovania mŕtvol. Dôkladne sa zoznámime so starým mestom, nasadneme do člna a priamo z neho budeme sledovať očistné kúpanie pozdĺž brehov. Váránasí môže šokovať pre jeho surový život. Veríme, že patrí medzi miesta, ktoré by mal každý cestovateľ navštíviť.

10. deň

Neďaleko Váránasí nájdeme Sarnat, ďalšie sväté miesto, no tentoraz spojené s budhizmom. Uvidíme spomienkovú stupu na mieste, kde mal mať Buddha prvé kázanie. V miestnom múzeu si pozrieme národný symbol Indie prepojený s prvým budhistickým kráľovstvom spred 2-tisíc rokov. Poobede odchod z Váránasí a prelet do hlavného mesta Indie – Dillí. 

 

11. deň

Rozlúčka s Indiou a odlet domov. Záujemcovia si môžu predĺžiť pobyt na plážach Goy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prelet Delhi – Džodhpur a Váránasí – Delhi
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Rýchlovlak medzi Agrou a Váránasí
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 16 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

 

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 600 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok (cca 150 eur)
 • Sprepitné
 • Stravu, okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu
 • Relax na záver: Možnosť predĺžiť si zájazd na plážach Goa – 690 eur. V cene je prelet na Goa z Váránasí, transfer na hotel a z hotela a 4 noci v 4* rezorte bez slovenského sprievodcu.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
21.10.2023 - 31.10.2023zájazd garantovaný Vypredané 1590 €
01.11.2023 - 11.11.2023zájazd garantovaný Vypredané 1590 €
01.11.2023 - 15.11.2023 + Goa Vypredané 2280 €
09.03.2024 - 19.03.2024 Dostupné 1590 € Objednať
21.03.2024 - 31.03.2024 Dostupné 1590 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.