Nesputana Patagonia

Nespútaná Patagónia

Keď sa povie Patagónia, vedzte, že na vás čaká dovolenka vašich snov. Očakávajte väčšiu a krajšiu Škandinávia. Neveríte? Pridajte sa k nám a my vás o tom presvedčíme. Neoľutujete.

1. deň

Odlet do Paríža Južnej Ameriky, hlavného mesta Argentíny – Buenos Aires.

2. deň

Spoznávanie Buenos Aires. Čaká na nás farebná štvrť La Boca, moderné Puerto Madero, najširšia ulica sveta so známym obeliskom ale aj hlavné námestie Plaza de Mayo. Večer sa môžete tešiť na jeden z legendárnych argentínskych stejkov.

Noc v Buenos Aires

3. deň

Dnes si pozrime v Buenos Aires to, čo sme v predošlý deň nestihli. Čakajú na nás prekrásne parky ako aj hipsterká štvrť Palermo. Neobídeme ani najkrajšie kníhkupectvo našej planéty.

Noc v Buenos Aires

4. deň

Prelet z Buenos Aires na ďaleky juh do Patagónie. Presun z letiska v El Calafate do mestečka El Chaltén známemu vďaka národnému parku Los Glaciares a  ikonickým horám Mt. Fitz Roy a Cerro Torre.

Noc v El Chaltén

5. deň

Poldenný trek k jednému z najkrajších patagónskych výhľadov – Lagune de los Tres kde na nás čaká dychberúci pohľad na horu Fitz Roy. 

Noc v El Chaltén

6. deň

Pre záujemcov náročný celodenný trek k ďalším ikonickým výhľadom Patagónie – Cerro Torre a Laguna Torre.

Noc v El Chaltén

7. deň

Po dvoch trekoch si dnes trochu oddýchneme. Čaká nás celodenný presun autobusom do mestečka Puerto Natales, odkiaľ sa organizujúc výlety do jedného z najkrajších parkov Južnej Ameriky – Torres del Paine. 

Noc v Puerto Natales

8. deň

Nasleduje ďalšia perla Patagónie – národný park Torres del Paine. Celý deň strávime potulkami po jeho najkrajších častiach.

Noc v Puerto Natales

9. deň

Pre záujemcov celodenný výstup k najkrajšej časti národného parku – Base de las Torres kde sa známe granitové veže týčia priamo nad nami.

Noc v Puerto Natales

10. deň

Presun z Torres del Paine späť do Argentíny do mestečka El Calafate. Poobede potulky mestom a pečené patagónske jahňa na večeru.

Noc v El Calafate

11. deň

Dnes uvidíme jeden z najkrajších ľadovcov našej planéty – Perito Moreno. Pre záujemcov možnosť treku na ľadovci spojená s plavbou. 

Noc v El Calafate

12. deň

Prelet z El Calafate do najjužnejšieho mesta sveta Ushuaia, odkiaľ vyráža väčšina lodí smerom na Antarktídu. Čaká na nás národný park Fin del Mundo – koniec sveta.

Noc v Ushuaia

13. deň

Celodenný výlet z Ushuaia na ostrov tučniakov Isla Martillo, kde budeme môcť z blízka sledovať týchto srandovných obyvateľov Patagónie. Poobede návrat späť do Ushuaia a pohodička v jednom z baríkov najjužnejšieho mesta sveta. Alebo sa vydáme na večeru a ochutnáme ikonického kráľovského kraba?

Noc v Ushuaia.

14. deň

Celodenný výlet na džípoch do patagónskej divočiny. Pôjdeme cestami necestami cez blato, skaly či jazerá. Tento adrenalínový deň zakončíme skvelým obedom v chatke skrytej v magickom patagónskom lese porastenom machom. Záver so stejkom a skvelým argentínskym Malbecom. Záver ako má byť. Večer prelet do Buenos Aires.

Noc v Buenos Aires

15. - 16. deň

Náš zájazd je na konci. Odlet z Buenos Aires a návrat do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v 3* hoteloch a hosteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • 3 miestne prelety (Buenos Aires – El Calafate, El Calafate – Ushuaia, Ushuaia – Buenos Aires)
 • Kompletnú dopravu po Patagónii
 • Raňajky
 • Vstupy do národných parkov
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca. 1200 – 1600 eur)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)

Poznámky:

 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 550 eur

 

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
01.11.2024 - 16.11.2024 Dostupné 4490 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.