Nepál – Farby Himalájí a sviatok Holi

Biele Himaláje, oranžové domy, farebné modlitebné vlajky, sivé nosorožce. Každý deň v Nepále je farebným zážitkom. Aké je to počas najfarebnejšieho sviatku na svete Holi? Poďte zistiť spolu s nami!

Odlet z Európy

Odlet z Európy. Dovolenka plná farieb začína!

Káthmandu

Príchod do Káthmandu. Prvý dotyk so živým a farebným hlavným mestom Nepálu. Ubytujeme sa v slávnej turistickej štvrti Thamel, prejdeme sa po jej rušných uliciach a zoznámime sa s chaosom známym ako Káthmandu.

Prehliadka Káthmandu a jeho okolia

Prehliadka Káthmandu a jeho okolia.

Historické kráľovské mesto Bakhtapur s nádhernými drevenými dekoráciami, nepálska Ganga, spopolnenie zosnulých na jej brehoch v najsvätejšom chrámovom komplexe Pashupathinath a charakteristické centrum utečencov z Tibetu – stupa Bouddhanath. Všetky tri pamiatky patria do svetového dedičstva UNESCO. Človek vďaka nim precíti ich bohatú históriu a kultúru.

Oslavy sviatku Holi

Oslavy sviatku Holi. Ste pripravení? Farebný prášok len lieta vzduchom.

Hoci sa tento exotický sviatok spája hlavne s Indiou, v Nepále sú jeho oslavy ešte lepšie. Všade okolo nás budú krivolaké uličky plné farieb. Aj my si zabezpečíme vlastnú „farebnú muníciu.“ Ponoríme sa do víru požehnaní a dobromyseľných farebných vojen. Holi bude pre vás zážitkom na celý život a pre niekoho možno aj vrcholom dovolenky.

Národný park Chitin

Ranný presun cez horské údolia do nepálskej nížiny terai.

Našim cieľom je národný park Chitwan. Presunieme sa po pomerne dobrej ceste. Možno bude po celý čas asfaltová. A možno aj nie. Počas obdobia dažďov totiž asfalt občas odplaví. Cesta nám zaberie 6 – 8 hodín. Počas presunu je tu pre záujemcov aj možnosť raftingu na rieke Trishuli.  Rafting náročnosti 2 – 4 (v závislosti od stavu vody).

Spoznávanie nepálskej prírody

Chitwan – chránený slávny národný park na juhu krajiny a bývalý poľovnícky revír nepálskych kráľov. Kedysi tu poľovala aj kráľovná Alžbeta II. Už dlhé roky tento prírodný skvost prísne stráži armáda. Stal sa jedným z najväčších útočísk indických nosorožcov, ohrozených krokodílov a exotických vtákov.

Celodenné spoznávanie nepálskej prírody. 

Presun do mesta Pokhara

Presun späť do hôr, do turistického mesta Pokhara (800 m. n. m). Presun trvá približne 6 hodín.

Podvečer prvá prechádzka popri malebnom jazere Phewa. Necháme sa unášať uličkami druhého najznámejšieho mesta krajiny. Pokhara je na rozdiel od Káthmandu tichšia. Jej pohostinnosť však netreba spochybňovať. Ak budeme mať šťastie, podvečer sa nám ukáže Annapurna (8 091 m. n. m.), týčiaca sa nad mestom.

Vyhliadka Sarangkot

Skorý ranný budíček. Pred nami je východ slnka s panorámou Himalájí. Vyvezieme sa na vyhliadku Sarangkot (600 metrov nad mestom). Ak nám počasie zapraje, uvidíme perfektnú panorámu Annapurny.

Návrat na raňajky. Po krátkom oddychu vyrazíme na plavbu po jazere Phewa a na  túru k bielej pagode Mieru. Opäť sa nám naskytne príležitosť vychutnať si desiatu najvyššiu horu sveta. Poobede navšteva posvätnej jaskyne s vodopádom na predmestí Pokhary.

Odchod do Káthmandu a posledná noc v Nepále.

Cesta do Káthmandu

Opúšťame Pokharu a lúčime sa s Himalájami. Prechádzame cez horské údolia späť do Káthmandu. Posledná noc v hlavnom meste Nepálu a záverečné pohľady a zážitky. Náš farebný zájazd sa chýli ku koncu.

Možnosť predĺženia o 7-dňový trek do základného tábora Annapurny.

Odlet domov

Dovolenka v krajine farieb skončila. Odlet domov a návrat späť do Európy

alebo

Odchod džípom na začiatok treku do základného tábora Annapurny. Dopravné prostriedky zanecháme v dedine Jinhu (1 780 m. n. m.) a čakajú nás prvé kroky v Himalájach. Zoznámime sa s nepálskou rovinou – trochu hore, trochu dolu a vyskúšame si miestne horské chaty. Najbližšie dni sme to len my a hory.

Príroda sa zmení. Zelené doliny a terasy so zeleninou vystriedajú horské údolia a skaly. Spevnenú cestičku so stovkami schodov nahradí skalnatý chodníček. Na jeho konci nás čaká dokonalá horská kotlina Annapurna Sanctuary, ktorá je zapísaná v UNESCO. Nie je to najjednoduchšia prechádzka. No ak máte skúsenosti s turistikou v Tatrách a trúfate si kráčať 6 – 7 hodín denne niekoľko dní po sebe, tak to zvládnete. Podmienky sú jednoduché. Máme strechu nad hlavou a možnosť objednať si teplé jedlo počas celej cesty. Odmenou sú  dramatické výhľady a spánok pri hučaní riek a vodopádov v srdci Annapurnského masívu.

Po 7 dňoch návrat do Káthmandu a odlet domov. Celková dĺžka zájazdu aj s trekom je 17 dní.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Safari v národnom parku Chitwan
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 16 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Sprepitné
 • Stravu, okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 240 eur na celú dĺžku pobytu
 • Predĺženie o trek do základného tábora Annapurny – 9 dní so sprievodcom, povoleniami a ubytovaním – 650 eur
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
22.03.2024 - 31.03.2024zájazd garantovaný Vypredané
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456