Nepál – Farby Himalájí (so sviatkom Holi)

Biele Himaláje, oranžové domy, farebné modlitebné vlajky, sivé nosorožce. Každý deň v Nepále je farebným zážitkom. Ako je to počas Holi, najfarebnejšieho sviatku na svete? Poďte zistiť s nami!

1. deň

Odlet z Európy, vaša dovolenka plná farieb začína!

2. deň

Príchod do Káthmandu a prvé zoznámenie sa so živým a farebným hlavným mestom Nepálu. Ubytujeme sa v slávnej turistickej štvrti Thamel, prejdeme sa po jej rušných uliciach a zoznámime sa s chaosom známym ako Káthmandu.

3. deň

Prehliadka Káthmandu a okolia. Čaká nás historické kráľovské mesto Bakhtapur so svojimi nádhernými drevenými dekoráciami, nepálska Ganga, spopolňovanie zosnulých na jej brehoch v najsvätejšom chrámovom komplexe Pashupathinath a charakteristické centrum utečencov z Tibetu, stupa Bouddhanath. Všetky tri pamiatky patria do svetového dedičstva UNESCO a umožnia vám precítiť bohatú históriu a kultúru Nepálcov.

4. deň

Dnes sa zapojíme do víru osláv sviatku Holi. Tento exotický sviatok sa spája hlavne s Indiou, ale v Nepále sú jeho oslavy ešte lepšie. Všade okolo nás sú krivolaké uličky plné farieb a farebný prášok lieta vzduchom. Aj my si zabezpečíme vlastnú „farebnú muníciu“ a ponoríme sa do víru požehnaní a dobromyseľných farebných vojen. Holi bude pre vás zážitkom na celý život a pre niekoho možno aj vrcholom dovolenky.

5. deň

Ranný presun cez horské údolia na nepálsku nížinu terai. Naším cieľom je národný park Chitwan. Cesta je už dobrá, to znamená, že možno aj počas celého presunu bude asfaltová. Ale nie isto. Občas ho počas obdobia dažďov odplaví. V Nepále to tak chodí. Podľa toho nám cesta zaberie 6 – 8 hodín. Cestou je pre záujemcov možnosť raftingu na rieke Trishuli – podľa stavu vody rafting náročnosti 2 – 4.

6. deň

Chitwan, dôkladne ochraňovaný slávny národný park na juhu krajiny je bývalým poľovníckym revírom nepálskych kráľov. Poľovať tu bola kedysi aj kráľovná Alžbeta. Už dlhé roky je tento prírodný skvost prísne strážený armádou a stal sa jedným z najväčších útočísk indických nosorožcov, ohrozených krokodílov a exotických vtákov. Celý deň budeme spoznávať nepálsku prírodu a budete prekvapení, čo všetko žije v tieni najvyšších hôr sveta.

7. deň

Presun späť do hôr, do turistického mesta Pokhara (800 m. n. m). Opäť uvidíme, v akom stave budú cesty, ale presun zvykne trvať okolo 6 hodín. Podvečer prvá prechádzka popri malebnom jazere Phewa a ulicami druhého najznámejšieho mesta krajiny. Oproti Káthmandu je Pokhara tichšia, ale rovnako pohostinná k európskemu turistovi. Ak budeme mať šťastie, možno sa nám podvečer ukáže aj Annapurna (8 091 m. n. m.), ktorá sa týči nad mestom.

8. deň

Ráno skorý budíček a ideme si vychutnať východ slnka s panorámou Himalájí. Vyvezieme sa na vyhliadku Sarangkot 600 metrov nad mesto a ak bude dobré počasie, uvidíme perfektnú panorámu masívu Annapurny. Návrat na raňajky, po krátkom oddychu vyrážame na krátku plavbu po jazere Phewa a na malú túru k bielej pagode Mieru na kopci nad jazerom. Tu máme ďalšiu šancu vychutnať si desiatu najvyššiu horu sveta a dať si obed alebo nápoj s dokonalou horskou panorámou. Poobede zídeme z vyhliadky dole do mesta a navštívime posvätnú jaskyňu s vodopádom na predmestí Pokhary. Odchod do Káthmandu a posledná noc v Nepále.

9. deň

Opúšťame Pokharu a lúčime sa s Himalájami. Prechádzame cez horské údolia späť do Káthmandu. Posledná noc v hlavnom meste Nepálu a posledné pohľady a zážitky. Náš farebný zájazd sa chýli ku koncu.

Možnosť predĺženia o 7 dňový trek do základného tábora Annapurny.

10. deň

Odlet domov a návrat späť do Európy. Dovolenka v krajine farieb skončila.

Alebo

Odchod džípom do hôr na začiatok treku do základného tábora Annapurny. Dopravné prostriedky zanecháme v dedine Jinhu (1 780 m. n. m.) a čakajú nás prvé kroky v Himalájach. Zoznámime sa s nepálskou rovinou – trochu hore, trochu dolu a vyskúšame si miestne horské chaty. Najbližšie dni sme to my a hory všade okolo. Príroda sa postupne zmení a zelené doliny a terasy so zeleninou vystriedajú horské údolia a skaly. Rovnako spevnená cestička so stovkami schodov sa zmení na skalnatý chodníček a na jeho konci nás čaká dokonalá horská kotlina Annapurna Sanctuary zapísaná v UNESCO. Nie je to najjednoduchšia prechádzka, ale ak máte skúsenosti s turistikou v Tatrách a trúfate si kráčať 6 – 7 hodín denne niekoľko dní po sebe, tak to zvládnete. Podmienky sú jednoduché, ale máme strechu nad hlavou a možnosť objednať si teplé jedlo počas celej cesty, čo značne spríjemní každú túru. Zároveň sú odmenou za vynaloženú námahu dramatické výhľady a možnosť zaspať pri hučaní riek a vodopádov v srdci jednej z najkrajších častí Himalájí – Annapurnského masívu. Po 7 dňoch návrat do Káthmandu a odlet domov. Celková dĺžka zájazdu aj s trekom je 17 dní

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Safari v národnom parku Chitwan
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 16 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Sprepitné
 • Stravu okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 240 eur na celú dĺžku pobytu
 • Možnosť predĺženia o trek do základného tábora Annapurny – 7 dní s miestnym sprievodcom, povoleniami a ubytovaním – 650 eur
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
04.03.2023 - 13.03.2023 Dostupné 1450 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.