Mera Peak

Nepál – Výstup na Mera Peak (6 476 m.n.m.)

Pridajte sa k nám na expedíciu na najvyššiu trekingovú horu kráľovských Himaláji - Mera Peak. Vystúpajte spoločne s nami do 6476 metrov a prekonajte samých seba. Na toto dobrodružstvo nezabudnete do konca života.

1.deň:

Odlet do hlavného mesta Káthmandu

2.deň:

Prílet do Káthmandu a presun do hotela v centre mesta. Prvý pohľad na mesto vás bude šokovať a budete sa sami seba pýtať, čo vlastne cestovatelia milujú na tomto chaose. Verte, že o chvíľu sa pridáte k zástupu ľudí, čo sa do mesta zamilujú.

Prvá prehliadka centra mesta. Hlavné námestie Durbar, ulička zubárov, kráľovský palác, stupy, pagody… A hlavne skvelá atmosféra, ktorá vás naozaj pohltí.

3.deň:

Celodenný výlet do údolia Káthmandu. Najprv si prezrieme stupu v Bodnate, vysvetlíme si pohrebné rituály v Pašupati a prejdeme sa kúzelným mestom Bakhtapur, kde by sa mohli nakrúcať historické filmy.

4.deň:

Let do Lukly. Už len samotný let je neskutočným zážitkom. 45-minútový let na jedno z najnebezpečnejších letísk sveta. Krátka pristávacia dráha vysoko v horách – a náš trek sa začína.

5. - 10.deň:

Z výšky 2 730 metrov sa každý deň dostávame ďalej – až do 5-tisíc metrov. Volíme pomalšie tempo, aby sme sa čo najlepšie aklimatizovali. Účelom nie je byť tam čo najrýchlejšie, ale čo najlepšie aklimatizovaní. Treky vedú cez nádhernú prírodu Himalájí a zo zelených údolí sa postupne dostávame do alpínskeho prostredia. Každý deň nám ponúka výhľady na zasnežené kopce, zoznamujeme sa s domácimi a večer pri čiernom čaji si porozprávame históriu svetového horolezectva.

11.deň:

Celodenná aklimatizácia vo výške 5-tisíc metrov, počas ktorej sa naučíme nielen robiť uzly, ale aj narábať s mačkami a cepínom. Takisto si v rámci aklimatizácie spravíme krátky výstup.

12.deň:

Výstup do High campu vo výške 5 850 metrov

13.deň:

V tento deň by sme mali vystúpiť na Mera Peak do výšky 6 476 metrov.

14.deň:

Rezervný deň, ak by bolo zlé počasie

15.-18.deň:

Zostup do Lukly

19.deň:

Odlet do Káthmandu a oslava pri pivku

20.deň:

Odlet domov

21.deň:

Prílet na Slovensko

Galéria

Cena zahŕňa

 • Slovenského sprievodcu – Travelistan,
 • Miestneho po anglicky hovoriaceho sprievodcu,
 • Nosičov,
 • Všetky povolenia na výstup a vstupy do národných parkov,
 • Ubytovanie v Káthmandu v centre mesta v 3-hviezdičkovom hoteli, ubytovanie počas treku v takzvaných „Tea House“,
 • Plnú penziu počas treku,
 • Všetku dopravu v rámci programu,
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Vysokohorské poistenie (pomôžeme vybaviť),
 • Vstupy do pamiatok
 • Víza do Nepálu (platia sa na mieste)

Poznámka

Mera Peak (6 476 metrov) nie je horolezecký, skôr trekový výkon. Napriek tomu sa vyžadujú skúsenosti vo vysokohorskom prostredí a program je určený pre tých, ktorí pravidelne chodia do hôr. Napriek tomu, že budeme šliapať „naľahko“ (nosiči nám zoberú batožinu), treba mať fyzickú kondíciu. Ak by ste mali otázky, napíšte nám prosím na info@travelistan.sk

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
6.5.2022 - 26.5.2022 Už len 7 miest 3690 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.