Mustang - budhistické kráľovstvo v Nepále

Mustang – budhistické kráľovstvo v Nepále

Neváhajte a spoznajte s nami Mustang - budhistické kráľovstvo v Nepále. Čakajú na vás budhistické chrámy, mnísy, Himaláje naokolo a nepoškvrnená príroda.

1. deň:

Odlet do hlavného mesta Káthmandu

2. deň:

Prílet do Káthmandu a presun do hotela v centre mesta. Prvý pohľad na mesto vás bude šokovať a budete sa sami seba pýtať, čo vlastne cestovatelia milujú na tomto chaose. Verte, že o chvíľu sa pridáte k zástupu ľudí, čo sa do mesta zamilujú.

Prvá prehliadka centra mesta. Hlavné námestie Durbar, ulička zubárov, kráľovský palác, stupy, pagody… A hlavne skvelá atmosféra, ktorá vás naozaj pohltí.

3. deň:

Celodenný výlet do údolia Káthmandu. Najprv si prezrieme stupu v Bodnate, vysvetlíme si pohrebné rituály v Pašupati a prejdeme sa kúzelným mestom Bakhtapur, kde by sa mohli nakrúcať historické filmy.

4.deň:

Skoro ráno odchádzame do Pokhary a čaká nás približne 6-hodinová cesta cez údolia. Po príchode do Pokhary si urobíme nielen prehliadku mesta, ale vystúpime aj na Pagodu mieru (45-minútový trek), z ktorej je krásny výhľad na hlavný hrebeň Himalájí a Annapurnu.

5.deň:

Presun prenajatou dopravou cez údolia, priesmyky až do Kagbeni v dolnom Mustangu. Dlhá a náročná cesta, ktorá nás však odmení výhľadmi na Dhaulágirí (8 167 metrov), Annapurnu (8 091 metrov), Nilgiri (7 061 metrov) a na ďalšie šesť- a sedemtisícovky.

6.deň:

Vstupujeme do bájneho horného Mustangu a smerujeme priamo do Lo Mantangu. Nikde na svete neuvidíte takú zachovanú tibetskú kultúru ako tu. Starodávne opevnené mesto so 108 budovami a 3 kláštormi

7.deň:

Výlet až k hraniciam s Tibetom, kam ideme navštíviť ďalšie kláštory, chrámy, jaskyne, pevnosti… Krásny deň, v ktorom robíme aj nenáročné výstupy, odkiaľ budete mať výhľady na Himaláje.

8.deň:

Dnes si spravíme 15-kilometrový trek od Charangu do Ghami. Počas treku navštívime jeden z najstarších chrámov v Mustangu, vystúpime do sedla vo výške 4 100 metrov a zostúpime do doliny, ktorá hrá rôznymi farbami. Je toto najkrajší deň v Mustangu? Podľa nás áno.

9.deň:

19-kilometrový trek do dediny Samara cez miestne dediny. Ten, kto sa na to nebude cítiť, pôjde autom a bude mať program s miestnym sprievodcom.

10. – 11. deň:

Presun do Pokhary

12. deň:

Návrat do Káthmandu

13.deň:

Odlet domov

14.deň:

Príchod na Slovensko

Galéria

Cena zahŕňa

 • Slovenského sprievodcu – Travelistan,
 • Miestneho po anglicky hovoriaceho sprievodcu,
 • Všetky povolenia na vstup do národných parkov a do Mustangu,
 • Ubytovanie v Káthmandu a v Pokhare v centre mesta v 3-hviezdičkovom hoteli,
 • Ubytovanie v Mustangu v „Tea House“,
 • Plnú penziu v Mustangu, 
 • Všetku dopravu v rámci programu,
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nazahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Poistenie (pomôžeme vybaviť)
 • Vstupy do pamiatok
 • Víza do Nepálu (platia sa na letisku)

Poznámka

Cesta do horného Mustangu je určená pre všetkých, ktorí hľadajú kombináciu Himalájí, pôvodnej kultúry a zvykov tibetskej komunity. Horný Mustang môže ročne navštíviť cca 1 000 turistov a aj vďaka tomu sa tu uchovala jedinečná kultúra. Treky, ktoré máme v pláne (2 dni – cca 35 kilometrov), nie sú náročné, ale keby sa na to niekto počas cesty necítil, bude mať náhradný program s miestnym sprievodcom. Na treky sa ide naľahko a netreba mať špeciálnu výbavu.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
03.06.2022 – 16.06.2022 Už len 8 miest 3690 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.