Mongolsko – od Gobi až po jazerá

Veľký okruh Mongolskom, ktorý vám ukáže krajinu pravých nomádov.

Let do Mongolska

Odlet do Mongolska. 

Skvosty Ulánbátaru

Prílet do hlavného mesta Mongolska – Ulánbátaru. Prvá prehliadka mesta: hlavné námestie, parlament, socha Džingischána či druhé najväčšie múzeum dinosaurov na svete. Nezabudneme ani na budhistický chrám, ktorý je centrom všetkých mongolských budhistov.

Cestou do púšte Gobi

Presun prenajatou dopravou smerom do Gobi. Z relatívnej civilizácie sa po nekonečnej stepi dostaneme do púští južného Mongolska.

Nezabudnuteľné Orlie údolie

Čakajú nás hory a piesok. Najskôr si pozrieme Orlie údolie – úzku a hlbokú roklinu v pohorí Gurvan Saikhan. Potom pieskové duny v Gobi. V najvyšších bodoch môžu dosahovať aj výšku od 100 do 300 metrov. Impozantné Khongorské duny sú dlhé viac ako 180 kilometrov a majú šírku aj 27 kilometrov. Domáci ich podľa zvuku, ktorý vydáva vietor, keď hýbe pieskom, nazývajú „spievajúcimi. Za dunami sa rozprestiera step.

Do ríše Dinosaurov

Ďalší deň v lone prírody.

Dnes sa nám odhalí dávna história. Dinosaurie kosti. Ohnivé útesy Bayanzag sú jedným z najznámejších nálezísk fosílií dinosaurov na svete. V roku 1922 tu paleontológ Roy Chapman Andrews ako prvý objavil kosti a vajcia dinosaurov. Neďaleko je kláštor Ongi, ktorý bol kedysi jedným z najväčších mongolských náboženských centier. Nezabudneme ani na vodopády Orchon. Tento krásny prírodný úkaz vznikol pred dvadsaťtisíc rokmi po jedinečnej kombinácii zemetrasení a sopečných erupcií. Vďaka vode je tu aj zeleň a naše oči si pri pohľade na okolité borovice trocha oddýchnu od púštnych žlto-oranžových farieb. 

Liečivý prameň Tsenkher

Horúci prameň Tsenkher v kraji vyhasnutých sopiek a termálnych vôd je jedným z najznámejších v Mongolsku. Mnoho domácich i zahraničných turistov sa sem vydáva na letnú dovolenku, aby si tu liečili svoje telo a opäť nadobudli zdravie. Viacerí si sem zas prichádzajú užiť liečivú horúcu vodu v krásnom prírodnom prostredí.

Spoznáme brehy rieky Chuluut a absolvujeme pár malých túr, aby sme sa zoznámili s okolím. Vystúpime na neaktívne sopky a uvidíme aj ďalší vodopád. Pred pár dňami púšť a teraz zelené a živé Mongolsko.

Presun do oblasti stepí

Asi 400 kilometrov dlhý presun na sever. Namierené máme do severného hlavného mesta Moron. Čaká nás bájna krajina stepí a výlet na koňoch.

Nomádi - kone - oblasť tajgy

Nasadáme na kone a vyrážame popri jazere Khuvgul. Ide o najhlbšie jazero v Strednej Ázii, obklopené je krásnymi vysokými horami Khoridol Saridag. Zajazdíme si na silnom mongolskom koni a preskúmame oblasť tajgy. Čaká nás približne 20 až 25 kilometrov jazdy so skúsenými mongolskými nomádskymi sprievodcami.  

Spanie v prírode, respektíve v mongolských jurtách ger.

Čaro kláštora Amarbayasgalant

Návšteva kláštora Amarbayasgalant, ktorý je jedným z troch hlavných kláštorov v Mongolsku. Postavil ho v rokoch 1727 až 1737 mandžuský cisár Yongcheng. Kedysi sa tu nachádzalo až 40 chrámových budov a 500 zrubov a júrt, v ktorých bývalo 2 000 až 3 000 mníchov.

Späť do Ulánbátaru

Návrat do Ulánbátaru. Posledné kroky po hlavnom meste Mongolska a pohľady na krajinu nekonečnej stepi. Vaša exotická a zážitková dovolenka sa blíži ku koncu.

Návrat domov

Opúšťame krajinu a odlietame domov. 

Galéria

Cena zahŕňa

 • 8 nocí v jurtovom kempe
 • 3 noci v hoteli
 • 4 dni kempingu
 • Dopravu 4×4 so skúseným vodičom
 • Plnú penziu, mimo hlavného mesta
 • Domáceho sprievodcu
 • Kone
 • Všetky povolenia
 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Poistenie proti insolventnosti 
 • Cestu v malej skupine maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa

 • Letenku
 • Inú stravu
 • Poistenie
 • Víza (vybavíme)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte účastníkov 6
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť pre dostupnosť leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
15.08.2024 - 31.08.2024 Dostupné 2990 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.