Mongolsko – od Gobi až po jazerá

Veľký okruh Mongolskom, ktorý vás ukáže krajinu pravých nomádov

1.deň

Let do Mongolska

2.deň

Prílet do hlavného mesta Mongolska Ulánbátaru. Prvá prehliadka mesta. Hlavné námestie, parlament, socha Džingischána či druhé najväčšie múzeum dinosaurov. Nezabudneme ani na budhistický chrám, ktorý je centrom všetkých mongolských budhistov

3.deň

Presun našou prenajatou dopravou na juh Mongolska – smer Gobi

4.-5.deň

Nachádzame sa v takzvanom Orlom údolí. Je to hlboká a úzka roklina v pohorí Gurvan Saikhan v južnom Mongolsku. Takisto vylezieme na pieskové duny. Duny môžu v najvyšších bodoch dosahovať výšku od 100 do 300 metrov. Khongorské duny sú dlhé vyše 180 km a môžu dosiahnuť šírku 27 km. Domáci nazývajú svoje impozantné duny „spievajúcimi“ podľa zvuku, ktorý vydáva vietor, keď hýbe pieskom. Za dunami sa rozprestiera step, kam až oko dovidí.

6.-7.deň

Ďalší deň v krajine, ktorá nám ukáže niečo zo svojej dávnej histórie. Dinosaurie kosti… Bayanzag má mnoho pieskových útesov, kde sa našlo veľa fosílií dinosaurov. V roku 1922 paleontológ Roy Chapman Andrews ako prvý objavil kosti a vajcia dinosaurov. Neďaleko je  kláštor Ongi, ktorý bol kedysi jedným z najväčších mongolských kláštorov. Nezabudneme ani na vodopády Orchon. Tento 16 m vysoký a 5 m široký útvar vznikol pred 20-tisíc rokmi po jedinečnej kombinácii zemetrasení a sopečných erupcií. Zistíte, že vodopád je skvelým turistickým miestom vrátane zostupu a výstupu z 22 m hlbokého kaňonu posiateho borovicami.

8.-9.deň

Horúci prameň Tsenkher je jedným z najznámejších v Mongolsku. Mnoho domácich i zahraničných turistov sa sem vydáva na letnú dovolenku, aby si tu liečili svoje telo a opäť nadobudli zdravie. Región je obľúbený vďaka vyhasnutým sopkám a horúcim prameňom.

V tieto dni spoznáme brehy rieky Chuluut a spravíme si malé treky popri nej, vystúpime na neaktívne sopky či si prezrieme ďalší vodopád. Pred pár dňami púšť – a teraz zelené a živé Mongolsko.

10.deň

V tento deň prejdeme asi 400 km na sever, aby sme sa dostali do severného hlavného mesta Moron. Tu sa pripravíme na výlet na koňoch.

11.-14.deň

.Nasadáme na kone a vyberáme sa popri jazere Khuvgul. Jazero Khuvgul je najhlbšie jazero v Strednej Ázii a je obklopené krásnymi vysokými horami Khoridol Saridag. Zajazdíme si na silnom mongolskom koni a preskúmame oblasť tajgy. Čaká nás približne 20 až 25 km jazdy so skúsenými mongolskými nomádskymi sprievodcami a spanie v prírode, resp. v jurtách.

15.deň

Návšteva kláštora Amarbayasgalant, ktorý je jedným z troch hlavných kláštorov v Mongolsku. Bol postavený v rokoch 1727 až 1737 mandžuským cisárom Yongchengom. V minulosti mal Amarbayasgalant 40 chrámov, asi 500 zrubov a júrt, v ktorých bývalo 2-tisíc až 3-tisíc mníchov.

16.deň

Presun do Ulánbátaru a dokončenie prehliadky mesta

17.deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • 8 nocí v jurtovom kempe
 • 3 noci v hoteli
 • 4 dni kempingu
 • Dopravu 4×4 so skúseným vodičom
 • Plnú penziu mimo hlavného mesta
 • Domáceho sprievodcu
 • Kone
 • Všetky povolenia
 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Poistenie proti insolventnosti 

Cena nezahŕňa

 • Letenku
 • Inú stravu
 • Poistenie
 • Víza (vybavíme)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
29.07.2022 - 14.08.2022 Už len 11 miest 2950 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.