Mexiko – Yucatan, tacos, tequila

Mexiko je jedna z najfarebnejších krajín Latinskej Ameriky. Na tejto ceste si pozrieme absolútne topky Yucatanu. Najkrajšie azúrové pláže Holboxu, Tulumu či Cancunu, romantické koloniálne mesto Merida, kryštáľovo čisté cenotes či farebné jazero Bacalar. Cez príbehy Mayov sa vrátime do minulosti a ukážeme si dychberúce pyramídy, ochutnáme to najlepšie z mexickej kuchyne a nevyhneme sa ani párty v exotickom Tulume. Cesta pre všetky dobrodružné povahy s chuťou baviť sa ;)

1. deň

Prílet do Cancunu a prvé zoznámenie sa s krajinou, najmä cez chuťové poháriky. Prvá tequila, margharita, tacos prípadne dotyk s Karibikom.

2. deň

Opúšťame Cancun smerom na sever aby sme strávili nasledujúce dni na jednom z najkrajších ostrovov nielen Yucatanu, ale aj celej krajiny. Presunieme sa do prístavu Chiquilá, odkiaľ nás prevezie trajekt do raja zvaného Holbox. Nádherné biele pláže, tyrkysové more, mangrovníkové lesy, to je to čo vystihuje tento ostrov. Okrem toho je tu kopec skvelých kaviarní a reštaurácií a tiež super nočný život.

3. deň

Užívame si ostrovný vibe, kúpanie, šnorchlovanie, prípadne potápanie. V závislosti od obdobia sú tu vidieť korytnačky aj delfíny. Kto chce sa po ostrove preháňa na bicykli či golfovom vozíku. Uvidíme večer svietiaci planktón? 

Večer pri drinku pod najkrajšou nočnou oblohou.

4. deň

Voľný deň na Holboxe, stvorený na kúpanie a oddych.

5. deň

Doobeda opustíme ostrov aby sme sa po pevnine presunuli na ďalšie neskutočné miesto. Chichen itza je zaradená medzi 7 novodobých divov sveta. So sprievodcom si prejdeme celú pyramidálnu zónu, porozprávame si o živote Mayov, zániku ich ríše pofotíme sa pred ikonickou Kukulkánovou pyramídou a ukážeme si kde sa odohrával najkrvavejší šport danej doby.

Následne sa presunieme do mesta Merida, údajne najbezpečnejšieho a najpohodovejšieho mesta Mexika.

6. deň

Tento deň máme dve možnosti. Buď navštívime fakultatívne ďalšiu ikonickú pyramídu Uxmal vzdialenú len hodinu cesty, alebo využijeme deň na prechádzky koloniálnym mestom, odvezieme sa kočom, ochutnáme špeciality typické len pre Meridu a nakúpime suveníry, ktorých je tu neúrekom.

Noc v Meride.

7. deň

Rozlúčime sa s Meridou a pokračujeme za zážitkami ďalej. Lagúna Bacalar  je jedno z najväčších jazier Mexika a my tu strávime noc.

8. deň

Zobúdzame sa v krásnej oblasti, ktorú preskúmame na lodi prípadne na kajakoch. Bacalar má v rôznych častiach inú hĺbku a farby sa menia od modrej cez tyrkysovú až po zelenú. Preto je nazývaná aj lagúnou 7 farieb a odtieňov. Keď si jazero dokonale užijeme, vydáme sa smerom do Tulumu, najštýlovejšieho mesta Yucatanu s azúrovými plážami.

Noc v Tulume.

9. deň

Jediné mayské pyramídy na útese nad oceánom sa nachádzajú práve tu. Niekdajšia Zama alebo mesto úsvitu, kde prebiehal dôležitý medzikultúrny obchod. Prejdeme si celý archologický areál, porozprávame si zaujímavosti a následne sa pôjdeme schladiť do kryštálovo čistej vody neďalekého cenote. Zájdeme večer do jedného z barov či klubov Tulumu?

Noc v Tulume

10. deň

Voľný deň v Tulume, prípadne možnosť šnorchlovania alebo potápania. Potápanie nielen pre skúsených potápačov, ale aj pre začiatočníkov. Práve tu sa nachádza druhá najväčšia korálová bariéra sveta, ktorá lemuje pobrežie až na juh popri Belize. Kto nechce potápať, užije si deň v našom obľúbenom beach bare či kúpaním.

Noc v Tulume.

11. deň

Presunieme sa z Tulumu do slávneho Cancúnu, kde si budeme užívať opäť slnko, krásne pobrežie a drinky s výhľadom na azúrové vlny.

12. deň

Ako strávime posledný deň pri Karibiku? Dáme si voľný deň na pláži s drinkom a knihou v ruke? Spravíme posledné nákupy alebo sa vyberieme na spoločný fakultatívny výlet na neďaleký tropický ostrov Isla Mujeres – ostrov žien? Možnosť výletu katamaránom po najkrajších vodách Mexika k tomuto malému ostrovčeku dlhému len 8 km.

Noc v Cancune.

13. deň

Transfer na letisko a odlet domov s krásnym bronzovým opálením a množstvom nezabudnuteľných zážitkov.

14 deň

Prílet domov do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch
 • Transfer privátnou dopravou počas celej cesty
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 14 osôb
 • Vstup do archeologickej zóny Chichen Itza
 • Vstup do archeologickej zóny Tulum
 • Lokálneho sprievodcu v archeologických zónach
 • Spiatočný lístok na trajekt Holbox
 • Vstup do Cenote

Cena nezahŕňa:

 • Stravu počas zájazdu
 • Medzinárodnú spiatočnú letenku na trase Viedeň/Cancun
 • Fakultatívne výlety ako ostrov Isla Mujeres, Pyramídu Uxmal, kayakovanie na jazere Bacalar a potápanie v Tulume.
 • Vstupy do nočných klubov
 • Cestovné poistenie
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko do Viedne alebo Budapešti

Poznámky:

 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 590 €

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
01.11.2024 - 14.11.2024 Dostupné 2990 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.