Mexiko – Silvestrovský Yucatan

Pridajte sa k nám na cestu, na ktorej nielen spoznáte prekrásne pamiatky yucatanského poloostrova, ale sa na prelome rokov aj dobre zabavíte. Tento zájazd nebude len o spoznávaní, ale aj o plážach a párty.

1. deň

Prílet do Cancúnu vo večerných hodinách.

2. deň

Prvý deň na Yucatánskom polostrove. Tyrkysové more, biely piesok, slnko, oddych s margharitou v ruke. Podvečer príprava na silvestrovskú party. V noci ruka hore v jednom zo slávnych cancunskych klubov.

3. deň

Oddychový deň. V prípade záujmu výlet na neďaleký ostrov Isla Mujeres (ostrov žien).

4. deň

Výlet do Tulumu, kde uvidíme jediné mayské pyramídy, ktoré boli postavené na útesoch nad krásnym tyrkysovým morom. Zama, mesto úsvito bolo jedno z najdoležitejších obchodných miest mayov na ceste z Teotihuacanu až do oblastí dnešnej Guatemaly. Taktiež návštívime jednu zo cenotes, ktorými je Yucatán doslova prevŕtaný. Sú to krasovité jaskyne naplnené krýštálovo čistou vodou v ktorej sa okúpeme a osviežime počas horúceho dňa.

5. deň

Opustíme štát Quintana Roo, aby sme si pozreli ďalšie rajské miesto a to ostrov Holbox. Tu budeme relaxovať v hamakách, piť kokosovú vodu či skvelé mexické pivo s limetkou, šnorchlovať a zažijeme možno tie najkrajšie západy slnka na našej ceste.

6. deň

Plážový deň. V prípade záujmu- šnorchlovanie/potápanie s korytnačkami, mantami alebo delfínmi.

7. deň

Ďalší nádherný deň na karibskom ostrove, kedy si budeme vychutnávať prekrásne pláže, skvelú mexickú kuchyňu a hlavne morské plody, ryby, krevety či homárov.

8. deň

Sme presne v polovici zájazdu. Opálení, vyrelaxovaní, a preto je čas začať intenzívne spoznávať.

Opustíme ostrov, aby sme si pozreli jeden zo siedmych divov sveta. Chichen Itza a jej monumentálna Kukulkánova pyramída. Porozprávame si o úžasnom živote Mayov a zároveň Toltétov, ktorí toto miesto obývali spoločne.

Večer nás čaká prechádzka po najbezpečnejšom meste celého Mexika – Méride. Pozrieme si nádhernú katedrálu postavenú Európanmi v 16. storočí a prejdeme si najkrajšie koloniálne uličky. Deň zakončíme skvelou večerou v jednej z útulných reštaurácií tohto mestečka.

9. deň

Celodenný presun do malého mestečka Palenque, ktoré je východzím bodom pre najkrajšie pyramídy celej krajiny.

10. deň

Pyramidálna zóna Palenque je ukrytá v hlbokej džungli a je snáď najmagickéjším miestom, ktoré na tejto ceste uvidíme. Budeme mať pocit, že sme sa vrátili v čase a objavujeme ruiny ako dávny bádatelia. V príbehoch sa prenesieme do dôb, kedy tu vládol význámný panovník Pakal, ktorý panoval celých 68 rokov. To ho radí medzi najdlhšie vládnucích panovníkov sveta.

Keď sa dokonale nasýtime atmosféry tohto miesta, čaká nás ďalšie prekvapenie dňa. Agua azul, v preklade znamenajúce modrá voda sú gýčové káskádovité vodopády, v ktorých sa môžeme osviežiť po dlhom horúcom dni.

V podvečer ochutnáme skvelú miestnu grilovanú rybu a vydáme sa naspäť do mestečka.

11. deň

Z Palenque sa sa presúvame do jedného z najčarovnejších miest celého Mexika. Niektorí dokonca tvrdia, že to je najromantickejšieho mesta celého sveta – San Cristobal de las casas. Farebné domčeky s červenými škridlovými strechami, koloniálna architektúra, kaviarničky so skvelou mexickou kávou a najmä etnická rôznorodosť robia z tohto mestečka povinnú zástavku.

12. deň

Tento deň sa výdáme na výlet smerom k mestečku Tuxtla, kde navštívime nádherný kaňon Semidero, ktorým sa budeme plaviť na loďke pomedzi útesy dvíhajúce sa do výšky 1300 m. Budeme mať možnosť ponoriť sa do divokej mexickej prírody a možno zazrieme riečne krokodíly, opice a rôzne druhy exotického vtáctva.

Neuveriteľný zážitok.

Taktiež návštívime domorodé komunity, ktoré stále uctievajú staré mayské náboženstvá spoločne s kresťanstvom, nosia typické višívané farebné kroje a ich posvätným nápojom je Coca Cola, ktorá je tu lacnejšia ako voda a priemerne jej človek vypije 2 l za deň. To robí tento región jedným z miest s najväčšou konzumáciou tohto nápoja na planéte.

13. deň

Deň, ktorý využijeme na nákup suvenírov, návštevu rôznych remeselných obchodíkov, ochutnávku kávy či čokolády, ktorá sa zrodila práve tu v Mexiku. Prechádzky po mestečku, fotenie a vychutnanie si atmosféry.

V prípade záujmu sa spoločne vydáme na ľahkú turistiku, aby sme si z kopca Cerro don Lauro pozreli nádherný výhľad na San Cristóbal rozprestierajúci sa pod nami.

14. deň

Posledný deň v mestečku, posledné nákupy a prelet naspäť do Cancúnu. Noc v Cancúne.

15. deň

Rozlúčka s karibikom, posledné kúpanie a odlet domov do Európy.

Cena zahŕňa:

 • Miestny prelet (Tuxtla Gutierrez – Cancún)
 • Kompletnú dopravu klimatizovaným minivanom po Mexiku
 • Trajekt na ostrov Holbox
 • Vstupy do pamiatok v Tulume, Chichen Itza a Palenque
 • Ubytovanie v 3* hoteloch a hosteloch siete Selina vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Miestneho sprievodcu v Tulume, Chichen Itza a Palenque

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca. 650 – 1200 eur)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)
 • Vstupy na párty

Poznámky:

 • Cesta v malej skupine do maximálne 16 osôb
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 500 eur

Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni) a populárneho dátumu na prelome rokov.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
28.12.2022 - 12.01.2023 Už len 12 miest 2890 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.