Mexiko, Belize, Guatemala, Honduras

Prekrásna cesta štyrmi stredoamerickými krajinami na ktorej spoznáte nielen jedny z najkrajších indiánskych pamiatok planéty, ale sa aj okúpete na najkrajších plážach, ktoré tento región ponúka. Okrem toho navštívite prekrásne guatemalské jazero Atitlán a ak sa nebudete báť vystúpite na aktívnu sopku. Na čo ešte čakáte?

1. deň (25/03)

Odlet z Európy.

2. deň (26/03)

Prílet do Cancúnu a zoznámenie s Karibikom. Oddych na plážach Cancúnu alebo fakultatívny výlet na jeden z novodobých divov sveta – Chichén Itzá. Spoznáme našu prvú mayskú pamiatku na našej ceste.

3. deň (27/03)

Presun z Cancúnu do Tulumu a oddych na preslávených plážach.

4. deň (28/03)

Prehliadka archeologického náleziska Tulum a kúpanie sa v prekrásnych cenotes. Cenotes sú podzemné jaskynné zásobníky sladkej, slanej alebo zmiešanej vody ktorými je Yucatan preslávený. Určite sa vám budú páčiť.

5.deň (29/03)

Odchod z Mexika a presun do najmenšej stredoamerickej krajiny na našej ceste – Belize. Z Belize City sa hneď presunieme na ostrov Caye Caulker, ktorý leží v koráľovej bariére.

6.-7. deň (30-31/03)

Oddych na krásnych plážach Karibiku na ostrov Caye Caulker. Možnosť fakultatívnej návštevy slávnej Blue Hole (potápanie a šnorchlovanie).

8. deň (01/04)

Doobeda prehliadka najväčšieho mesta Belize City ako aj hlavného mesta Belmopan. Budete prekvapení ich veľkosťou. Poobede prehliadka mayského mesta Xunantunich a následne prekročenie guatemalských hraníc a presun na ostrov do mestečka Flores.

9. deň (02/04)

Prehliadka mayských ruín mesta Tikal. Noc vo veľmi príjemnom mestečku Flores.

10. deň (03/04)

Plavba po Rio Dulce a návšteva mestečka Livingston nachádzajúceho sa v jeho delte. Zažijete tu uplne inú afrokaribskú atmosféru ako doteraz. Poobede presun z Guatemaly do Hondurasu. Noc v Copáne.

11. deň (04/04)

Doobedná prehliadka magického mayskeho archeologického náleziska Copán a poobede potulky mestom alebo fakultatívny výlet na koňoch do okolia.

12. deň (05/04)

Presun z Copánu v Hondurase naspäť do Guatemaly a poldenná cesta smerom do Antigua Guatemala. Cestou si spravíme prehliadku hlavného mesta Guatemala City a následne nás čaká koloniálne mestečko v područí aktívnych sopiek. Noc v Antigua Guatemala.

13. deň (06/04)

Prehliadka mesta Antigua Guatemala a potulky týmto prekrásnym mestečkom. Nákupy, trhy a krásna koloniálna architektúra.

14. deň (07/04)

Oddych v Antigua Guatemala a vychutnávanie si skvelej kávy a rumu, alebo fakultatívny výstup na jednu z okolitých sopiek.

15. deň (08/04)

Dnes opustíme Antigua Guatemala a navštívime nemenej krásny Panajachel na brehoch jazera Atitlán. Presúvať sa budeme krásnou horskou prírodou.

16. deň (09/04)

Poldenný výlet loďkou po indiánskych dedinách na brehoch jazera Altitlán. Čakajú nás prekrásne výhľady všade naokolo. Ak bude pekné počasie, uvidíme aj sopky.

17. deň (10/04)

Rozlúčka s jazerom Atitlán a posledné fotky magickej indiánskej Strednej Ameriky. Presun na letisko do Guatemala City a odlet domov.

18. deň (11/04)

Prílet do Viedne.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku do Strednej Ameriky
 • Dopravu medzi 4 stredoamerickými krajinami
 • Ubytovanie v 2 a 3* klasických hoteloch s raňajkami v centre mesta alebo v butikových hosteloch siete Selina v izbách pre dve osoby s vlastným sociálnym zariadením
 • Slovenského sprievodcu z Travelistanu
 • Lokálneho sprievodcu
 • Poistenie proti insolventnosti CK
 • Malú skupinu do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupy na pamiatky (cca. 150-200 €)
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 15 €)

Dôležité informácie:

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu – 320 €
 • Maximálna veľkosť skupiny je 16 osôb

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
25.03.2020 - 11.04.2020 Už len 8 miest 2899 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.