Maroko za týždeň

Poďte s nami na zájazd do Maroka a len za týždeň dovolenky zažijete nielen bývalú pevnosť Essaouira na pobreží Atlantického oceánu, ale aj exotický Marrakéš, spanie pod hviezdami na Sahare a najväčšiu medinu sveta vo Feze

1. deň

Prílet do Marrakéša. Absolútna exotika, od nás vzdialená vzdušnou čiarou len niečo cez 2000 km.

Presun do magického prímorského mestečka Essaouira. Rybársky prístav, pevnosť s jej majestátnymi hradbami, citadela, farebné medina a hlavne skvelé jedlo. Spoznáme miesta, kde sa natáčal seriál Hry o tróny.

Ochutnáme výborné ryby a morské plody a pri silnom mätovom čaji budeme pozorovať rozbúrené more Atlantiku. Toto miesto nebudeme chcieť opustiť. Noc v Essaouire.

2. deň

Pohodový deň využijeme na kúpanie a túlanie sa starými uličkami mesta. Naberieme energiu na ďalšie spoznávanie a v poobedných hodinách sa presunieme naspäť do rušného Marrakéša. 

Pozrieme si námestie Jemaa el-Fnaa, kde ochutnáme ten najlepší pomarančový džús a miestne špeciality, budeme svedkom ako sa jedno námestie premení na obrovské živé divadlo. Predavači, záklínači hadov, ženy, ktoré tetujú henou, rozprávači príbehov, akrobati, umelci, treba sa len nechať pohltiť atmosférou tohto miesta. 

Noc v Marrakéši.

3. deň

Dnes sa pustíme naplno do spoznávania Marrakéša a navštívime jeho najkrajšie pamiatky. Mešita Kotubia, nádherný palác Bahia, ktorý vám bude pripomínať španielsku Alhambru, hrobky Saadovcov, úžasné záhrady Majorelle, v ktorých nájdeme aj maličké múzeum  Yves Saint Laurenta.

Navštívime aj typickú berberskú lekáreň a vysvetlíme si ako sa vyrába arganový olej a ako rozoznať ten najlepšej kvality. Poprepletáme sa exotickým trhom, nazývaným souk plného vôní a farieb a večer ukončíme na jednom z mnohých rooftopov s výhľadom na mesto. Noc v Marrakéši.

4. deň

Opúšťami najdivokejšie mesto Maroka aby sme sa vydali cez pohorie Atlas do mesta Ourzazate, ktoré je nazývané aj bránou do púšte.

Cesta cez pohorie bude plná panoramatických výhľadov a preto budeme zastavovať na čaj či kávu a samozrejme aby sme si spravili krásne fotografie. Pohorie Atlas je vysoké 4165 m.n.m. a my sa dostaneme až do výšky 2260 m. do priesmyku Tichka v pohodlí nášho autobusu.

Ait Benhaddou je našou povinnou zástavkou. Hlinené mesto nad riekou je tak očarujúce, že sem pritiahlo filmárov viac ako 30 filmov. Gladiátor, Kráľovstvo nebeské, Múmia či Hry o tróny…

Pomedzi hlinené domy vyjdeme na vrchol kopca, presne tam kde stál sám Orlando Bloom, a naskytne sa nám výhľad na púštne okolie s malou oázou.

Noc v udolí ruží.

5. deň

Ďalší prekrásny deň pred nami. Smerujeme do púšte, ale ešte kým tam prídeme, budeme sa kochať okolím, pretože cesta ktorou prechádzame sa nazýva cestou tisícok Kasieb. Kasbah alebo Hlinená vila či pevnosť. My navštívime tú najpôsobivejšiu, vysvetlíme si ako sa stavala či ako sa v nej žilo a spoločne s lokálnym berberom si prejdeme aj interiér.

Pokračujeme údolím ruží aby sme sa dostali najkrajšieho kaňonu v krajine. Kaňon Todra, ktorého steny sa vypínajú kolmo nad nami až do výšky 600 metrov. Spravíme si prechádzku okolo rieky, ktorá dáva tomuto miestu život. Krajšie oázy ste nevideli.

Vo večerných hodinách príchod do púšte. Sme na Sahare.

6. deň

Budíme sa skoro ráno, ešte za tmy. Naštartujeme deň berberským čajom a nasadáme na ťavy. Naša karavána ide smerom hore po dunách a nad našimi hlavami ešte vidieť tisícky hviezd.

Kým stúpame hore, tma ustupuje. Hore na vysokých dunách Erg Chebbi sa usadíme do piesku a čakáme na východ slnka. Takto má vyzerať pravá dovolenka.

Nezabudnuteľný zážitok. Najvyššie duny tu majú aj 150 m.

Zvyšok dňa spoznávame túto časť púšte na džípoch, fotíme sa, užívame si panoramatické výhľady, navštívime nomádov žijúcich na tomto nehostinnom mieste v stanoch, oázu a pozrieme si miesto plné skamenelín. Nájdete si svojho trilobita?

Večer oddych na hoteli s bazénom.

7. deň

Balíme sa na ďalšie dobrodružstvo. Zo Sahary smerujeme do úplne iného sveta. Niekoľkohodinová cesta do Fezu bude úchvatná pretože púšť sa bude striedať s palmovými oázami, kaňonmi, ihličnatými či cédrovými lesmi, prejdeme mestom Ifrane, ktoré vyzerá ako typické francúzske lyžiarske stredisko, nakŕmime makaky, až sa dostaneme do mesta, kde budeme mať pocit, že sme sa vrátili do stredoveku.

Vitajte vo Feze. Noc vo Feze.

8. deň

Fez je mesto, ktoré má najväčšiu medinu – staré mesto na svete. Až 9 tisíc úzkych uličiek, labyrint v ktorom nestretneme auto či motorku, možno tak iba oslíka naloženého nákladom.

Cítime sa ako v stredovekom bludisku. Práve tu sa zachovali tradičné remeslá a my spoločne navštívime dielne s keramikou, kobercami, kožou, látkami či nádhernými lampami. Najlepšie miesto na nákup suvenírov. Vedeli ste, že práve tu sa nachádza najstaršia neustále fungujúca univerzita sveta? Hrobka zakladateľa mesta, tepané brány kráľovského paláca, to všetko zažijeme v jednom dni. Noc vo Feze

9. deň

Presun do hlavného mesta krajiny- Rabatu. Zájazd bohužiaľ končí a my odlietame domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami
 • Transfer privátnou dopravou počas celej cesty
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú spiatočnú letenku na trase Viedeň/Budapešť – Marrakéš a Rabat – Viedeň/Budapešť (cca 400 € – 700 €)
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupy na pamiatky (cca 50 €, ale ceny sa menia)
 • Cestovné poistenie
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko vo Viedni alebo Budapešti a späť (cca. 20-50 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 180 eur
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
04.03.2023 - 12.03.2023 Vypredané 1290 €
07.04.2023 - 15.04.2023 Dostupné 1290 € Objednať
27.05.2023 - 04.06.2023 Dostupné 1290 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.