Maroko za týždeň

Poďte s nami na zájazd do Maroka a len za týždeň zažijete nielen bývalú pevnosť Essaouira na pobreží Atlantického oceánu, ale aj exotický Marrakéš, spanie pod hviezdami na Sahare a najväčšiu medinu sveta vo Feze

Let do Maroka - magické mestečko Essaouira

Prílet do Maroka. Absolútna exotika, od nás vzdialená vzdušnou čiarou len niečo vyše 2 000 km.

Presun do magického prímorského mestečka Essaouira. Rybársky prístav, pevnosť s jej majestátnymi hradbami, citadela, farebná medina a hlavne skvelé jedlo. Spoznáme miesta, kde sa natáčal seriál Hry o tróny.

Ochutnáme výborné ryby, morské plody a pri silnom mätovom čaji pozorujeme rozbúrené more Atlantiku. Toto miesto nebudeme chcieť opustiť. Noc v Essaouire.

Z prímorského mestečka do uličiek Marrakéša

Pohodový deň využijeme na kúpanie a túlanie sa starými uličkami mesta. Načerpáme energiu na ďalšie spoznávanie a v poobedných hodinách sa presunieme naspäť do rušného Marrakéša. 

Pozrieme si námestie Jemaa el-Fnaa, kde ochutnáme ten najlepší pomarančový džús a miestne špeciality. Budeme svedkom ako sa námestie premení na obrovské živé divadlo. Predavači, zaklínači hadov, ženy, ktoré tetujú henou, rozprávači príbehov, akrobati, umelci, treba sa len nechať pohltiť atmosférou tohto miesta. 

Noc v Marrakéši.

Prehliadka rušného Marrakéša

Dnes sa pustíme naplno do spoznávania Marrakéša a navštívime jeho najkrajšie pamiatky. Mešita Kotubia, nádherný palác Bahia, ktorý vám bude pripomínať španielsku Alhambru, hrobky Saadovcov, úžasné záhrady Majorelle, v ktorých nájdeme aj maličké múzeum Yves Saint Laurenta.

Navštívime aj typickú berberskú lekáreň a vysvetlíme si, ako sa vyrába arganový olej a ako rozoznať ten najlepšej kvality. Potúlame sa exotickým trhom, nazývaným aj souk, plného vôní a farieb. Večer ukončíme na jednom z mnohých rooftopov s výhľadom na mesto. Noc v Marrakéši.

Cez pohorie Atlas do mesta Ourzazate

Opúšťame najdivokejšie mesto Maroka, aby sme sa vydali cez pohorie Atlas do mesta Ourzazate, ktoré je nazývané aj bránou do púšte.

Cesta cez pohorie bude plná panoramatických výhľadov. Zastavíme sa preto na čaj či kávu, ale aj  krásne fotografie. Pohorie Atlas je vysoké 4 165 metrov nad morom. My sa dostaneme v pohodlí nášho autobusu až do výšky 2 260 metrov nad morov, do priesmyku Tichka.

Ait Benhaddou je našou povinnou zastávkou. Hlinené mesto nad riekou je tak očarujúce, že sem pritiahlo filmárov viac ako 30 filmov. Gladiátor, Kráľovstvo nebeské, Múmia či Hry o tróny…

Pomedzi hlinené domy vyjdeme na vrchol kopca, presne tam, kde stál aj Orlando Bloom. Naskytne sa nám výhľad na púštne okolie s malou oázou.

Noc v udolí ruží.

Po ceste tisícok kasieb ku stenám Kaňonu Todra

Ďalší prekrásny deň pred nami. Smerujeme do púšte, predtým sa však pokocháme ešte okolím. Cesta, ktorou prechádzame sa nazýva aj cestou tisícok Kasieb. Kasbah alebo Hlinená vila či pevnosť. My navštívime tú najpôsobivejšiu. Vysvetlíme si, ako sa stavala alebo ako sa v nej žilo. Spoločne s lokálnym berberom si prejdeme aj interiér.

Pokračujeme údolím ruží, k najkrajšiemu kaňonu v krajine. Steny Kaňonu Todra sa vypínajú kolmo  do výšky až 600 metrov. Spravíme si prechádzku okolo rieky, ktorá dáva tomuto miestu život. Krajšie oázy ste nevideli.

Vo večerných hodinách príchod do púšte. Sme na Sahare.

Nezabudnuteľná Sahara

Budíme sa skoro ráno, ešte za tmy. Naštartujeme deň berberským čajom a nasadáme na ťavy. Naša karavána ide smerom hore po dunách a nad hlavami ešte vidieť tisícky hviezd.

Kým stúpame hore, tma ustupuje. Hore na vysokých dunách Erg Chebbi sa usadíme do piesku a čakáme na východ slnka. Takto má vyzerať pravá dovolenka.

Nezabudnuteľný zážitok. Najvyššie duny tu majú aj 150 m.

Zvyšok dňa spoznávame túto časť púšte na džípoch, fotíme sa, užívame si panoramatické výhľady, navštívime nomádov, žijúcich na tomto nehostinnom mieste v stanoch, oázu a pozrieme si miesto plné skamenelín. Nájdete si svojho trilobita?

Večer oddych na hoteli s bazénom.

Cez palmové oázy do Fezu

Balíme sa na ďalšie dobrodružstvo. Zo Sahary smerujeme do úplne iného sveta. Niekoľkohodinová cesta do Fezu bude úchvatná, pretože púšť sa bude striedať s palmovými oázami, kaňonmi, ihličnatými či cédrovými lesmi. Prejdeme aj mestom Ifrane, ktoré vyzerá ako typické francúzske lyžiarske stredisko, nakŕmime makaky, až sa dostaneme do mesta, v ktorom budeme mať pocit, akoby sme sa vrátili do stredoveku.

Vitajte vo Feze. Noc vo Feze.

Fez a najväčšia medina

Fez je mesto, ktoré má najväčšiu medinu – staré mesto na svete. Až 9 000 úzkych uličiek, labyrint, v ktorom nestretneme auto či motorku, možno len oslíka naloženého nákladom.

Cítime sa ako v stredovekom bludisku. Práve tu sa zachovali tradičné remeslá. Spoločne navštívime dielne s keramikou, kobercami, kožou, látkami či nádhernými lampami. Najlepšie miesto na nákup suvenírov. Vedeli ste, že práve tu sa nachádza najstaršia neustále fungujúca univerzita sveta? Hrobka zakladateľa mesta, tepané brány kráľovského paláca, to všetko zažijeme len za jeden deň. Noc vo Feze

Návrat domov

Presun do hlavného mesta krajiny – Rabat, prípadne Casablanca, kde sa nachádzajú medzinárodné letiská. Náš krásny zájazd končí a my odlietame domov s množstvom zážitkov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami
 • Medzinárodnú spiatočnú letenku do Maroka a späť
 • Transfer privátnou dopravou počas celej cesty
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Stravu, okrem raňajok
 • Vstupy na pamiatky (cca 80 – 100 €, ale ceny sa menia)
 • Cestovné poistenie
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko do Viedne alebo Budapešti a späť (cca. 20-50 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 290 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
30.08.2024 - 07.09.2024 Dostupné 1890 € Objednať
25.10.2024 - 02.11.2024 Dostupné 1890 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.