Kolumbia – magický realizmus

Kolumbia, podobne ako kedysi Kuba, patrí momentálne medzi najmódnejšie destinácie Ameriky. Nebezpečenstvo 90.tych rokov je minulosťou a z krajiny sa stala trendy destinácia s modernými mestami, unikátnou kultúrou a prekrásnou prírodou. Predbehnite s nami davy turistov, ktoré sa sem už onedlho začnú hrnúť na prekrásne karibské pláže.

1. deň

Odlet z Európy a prílet do Bogoty. Ubytovanie v štvrti La Candelaria.

2. deň

Bogota, hlavné mesto krajiny položené vo výške Gerlachu. Koloniálna štvrť La Candelaria, námestie Plaza Bolívar, najlepšie múzeum zlata na americkom kontinente a výhľad na mesto zo Cerro de Monserrate.

Noc v Bogote.

3. - 4. deň

Prelet ponad Andy do oblasti kolumbijských kávových plantáží. Presunieme sa z mesta Pereira do typického horského mestečka Salenta. Práve ono si viac ako iné mestá v danom regióne zachovalo historický šarm. Ukážka pestovania a spracovania kávy.

Nebude chýbať ani atraktívne údolie Valle de Cocora s endemickou palmou voskovou. Ide o národný strom Kolumbie a zároveň najvyšší druh palmy na svete. Údolie je súčasťou Národného parku Los Nevados. V prípade záujmu možnosť doplnkových aktivít ako jazda na koňoch.

Presun nočným autobusom do Medellínu (približne 9 – 12 hod.).

5. - 6. deň

Presun do druhého najväčšieho mesta Kolumbie – Medellínu. Svoju slávu zožalo aj vďaka známemu drogovému baronovi Pablovi Escobarovi. Ide o najväčšie priemyselné centrum krajiny a jediné kolumbijské mesto, v ktorom premáva metro. Ba aj lanovky. Necháme sa unášať námestím Plaza Botero, pohodovou štvrťou El Poblado či stredovekým gotickým zámkom medzi panelákmi.

Pozrieme sa aj do neslávne známej Comuny 13. Kedysi najnebezpečnejšie miesto, najnebezpečnejšieho mesta planéty, a dnes turistická atrakcia Medellínu. Porozprávame si ako armáda, pohyblivé eskalátory, hip-hop, breakdance a graffity pomohli k jeho transformácii. 

7. deň

Celodenný výlet na populárnu vyhliadku La Piedra del Peñol v Guatape. Z výšky budeme obdivovať prekrásnu rekreačnú oblasť. Zamierime aj do malebnej dedinky Guatape, ktorá sa nachádza len pár kilometrov odtiaľ.

Večer návrat do Medellínu a prelet do Santa Marty alebo Riohacha.

8.-10. deň

Prelet do mesta Santa Marta, neďaleko Národného parku Tayrona. Presunieme sa na východ a oddýchneme si pri Karibskom mori v mestečku Palomino. Čaká na nás typická kolumbijská hudba Vallenato, reggaeton, ale aj reggae a miestny rum.

Noc v Palomine.

11. deň

Čaká nás jeden z vrcholov programu – Národný park Tayrona. Nevynecháme ani peší trek cez prales, či prekrásne zátoky národného parku. To všetko zažijeme pod vrcholkami hôr pohoria Sierra Nevada de Santa Marta. Poobede sa z parku vyberieme rýchloloďou do zálivu v Tagange.

Následný presun do perly Karibiku – Cartageny.

Noc v Cartagene.

12.-14. deň

Poldenný presun do najkrajšieho mesta v Kolumbii. Cartagena je právom nazývaná perla Karibiku. V minulosti významné mesto španielskej kolonizácie v Latinskej Amerike, ale aj častý cieľ pirátskych útokov. V súčasnosti najnavštevovanejšie turistické mesto Kolumbie. Zachovalé historické centrum, pevnosť San Felipe, bývalý trh s otrokmi, ale aj moderná štvrť Boca Grande.

Rozlúčka s Kolumbiou ako má byť. Noc v Cartagene

15. deň

Odlet z Kolumbie a návrat domov do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • 2 miestne prelety (Bogota – Pereira, Medellin – Santa Marta/Riohacha)
 • Komplet dopravu
 • Ubytovanie v 3* hoteloch a hosteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Raňajky
 • Vstupy do národných parkov
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského sprievodcu
 • Cestu v malej skupine do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Cestovné poistenie
 • Stravu, okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 10 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 350 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
04.02.2023 - 19.02.2023 Vypredané 2399 €
25.11.2023 - 10.12.2023 Vypredané 2390 €
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.