Kolumbia – magický realizmus

Kolumbia tak ako kedysi Kuba patri momentálne medzi najmódnejšie destinácie Ameriky. Nebezpečenstvo 90.tych rokov je dávno minulosťou a Kolumbia je dnes trendy destináciou s modernými mestami, unikátnou kultúrou a prekrásnou prírodou. Pridajte sa k nám a predbehnite davy turistov, ktoré sa sem už onedlho začnú hrnúť na prekrásne karibské pláže Kolumbie.

1. deň

Odlet z Európy a prílet do Bogoty. Ubytovanie v štvrti La Candelaria.

2. deň

Bogota, hlavné mesto krajiny položené vo výške Gerlachu. Koloniálna štvrť La Candelaria, námestie Plaza Bolívar, najlepšie múzeum zlata na americkom kontinente a výhľad na mesto zo Cerro de Monserrate. Čaká na nás aj výlet k lagúne Guatavita, kde sa zrodila legenda o zlatom indiánskom kráľovstve El Dorade. Nevynecháme ani návštevu soľnej katedrály v mestečku Zipaquira.

3. - 4. deň

Prelet ponad Andy do oblasti kolumbijských kávových plantáži. Presun z mesta Pereira do Salenta, ktoré je typickým horským mestečkom, ktoré si viac ako iné mestá regiónu zachovalo svoj historický šarm. Ukážka pestovania a spracovania kávy. Ďalej nás čaká atraktívne údolie Valle de Cocora s endemickou palmou voskovou. Tá je národným stromom Kolumbie a zároveň najvyšším druhom palmy na svete. Údolie je súčasťou národného parku Los Nevados. Možnosť doplnkových aktivít ako jazda na koňoch. Presun nočným autobusom do Medellinu (cca 9 – 12 hod.)

5. - 6. deň

Presun do Medellinu, ktorý je druhým najväčším mestom Kolumbie, v ktorom pôsobil známy drogový magnát Pablo Escobar. Najväčšie priemyselne centrum krajiny a jediné mesto Kolumbie, kde premáva metro. A lanovky. Známe námestie Plaza Botero, pohodová štrvrť El Poblado či stredoveký gotický zámoček medzi panelákmi.

Pozrieme sa aj do neslávne známej Comuny 13. Kedysi najnebezpečnejšie miesto najnebezpečnejšieho mesta planéty a dnes turistická atrakcia Medellinu. Porozprávame si ako armáda, pohyblivé eskalátori, hip-hop, breakdance a graffity pomohli k transformácií tohto miesta.

7. deň

Celodenný výlet na známu vyhliadku La Piedra del Peñol v Guatape. Z výšky budeme obdivovať prekrásnu rekreačnú oblasť a pozrieme sa aj do malebnej dedinky Guatape, ktorá sa nachádza len pár kilometrov odtiaľ. Večer návrat do Medellinu a prelet do Santa Marty alebo Riohacha.

8.-10. deň

Prelet do mesta Santa Marta. Neďaleko sa nachádza známy národný park Tayrona. Presun smerom na východ a oddych na pláži v mestečku Palomino pri Karibskom mori. Čaká na nás typická kolumbijská hudba Vallenato, reggaeton ale aj reggae a miestny rum. 

11. deň

Dnes na nás čaká jeden z vrcholov programu. Národný park Tayrona. Môžete sa tešiť na výlet do parku, peší trek cez prales, ale aj prekrásne zátoky národného parku. To všetko pod vrcholkami hôr pohoria Sierra Nevada de Santa Marta. Noc v stanoch v národnom parku.

12.-14. deň

Poldenný presun smerom do najkrajšieho mesta v Kolumbii. Cartagena je právom nazývaná perlou Karibiku. V minulosti významne mesto španielskej moci v Latinskej Amerike a častý cieľ pirátskych útokov. Dnes turistami najviac navštevované mesto Kolumbie. Zachovalé historické centrum, pevnosť San Felipe, bývalý trh s otrokmi, ale aj moderná štvrť Boca Grande. Rozlúčka s Kolumbiou ako má byť.

15. deň

Odlet z Kolumbie a návrat domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • 2 miestne prelety (Bogota – Pereira, Medellin – Santa Marta/Riohacha)
 • Komplet dopravu
 • Ubytovanie v 3* hoteloch a hosteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Raňajky
 • Vstupy do národných parkov
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského sprievodcu
 • Cestu v malej skupine do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Cestovné poistenie
 • Stravu okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 10 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 350 eur
 • Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni).

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
04.02.2023 - 19.02.2023 Vypredané 2399 €
25.11.2023 - 10.12.2023 Dostupné 2399 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.