Kančendžonga - trek do base campu

Kančendžonga (8586 m.n.n.) – trek do base campu

Zažite spolu s nami jeden z menej komerčných a náročnejších nepálskych trekov. Čaká nás Kančendžonga - trek do base campu. Tretia najvyššia hora našej planéty s výškou 8586 metrov vás bude fascinovať. Nezmeškajte túto skvelú príležitosť.

1.deň:

Odlet do hlavného mesta Káthmandu

2.deň:

Prílet do Káthmandu a presun do hotela v centre mesta. Prvý pohľad na mesto vás bude šokovať a budete sa sami seba pýtať, čo vlastne cestovatelia milujú na tomto chaose. Verte, že o chvíľu sa pridáte k zástupu ľudí, čo sa do mesta zamilujú.

Prvá prehliadka centra mesta. Hlavné námestie Durbar, ulička zubárov, kráľovský palác, stupy, pagody… A hlavne skvelá atmosféra, ktorá vás naozaj pohltí.

3.deň:

Celodenný výlet do údolia Káthmandu. Najprv si prezrieme stupu v Bodnate, vysvetlíme si pohrebné rituály v Pašupati a prejdeme sa kúzelným mestom Bakhtapur, kde by sa mohli nakrúcať historické filmy.

4.deň:

Odlet z Káthmandu do Bhadrapuru. Už samotný let je zážitkom. Po ľavej strane máme výhľad na hlavný hrebeň Himalájí a pri dobrom počasí uvidíme aj Everest. Po pristátí v Bhadrapure sa presunieme prenajatou dopravou do IIamu, kde sa nachádzajú najväčšie čajové plantáže na svete?

5.deň:

Dlhý presun do Chirwy prenajatou dopravou. Náročný deň je vyplnený výhľadmi na Himaláje, čajové plantáže, prejdeme vysokohorské sedlá.

6. - 23.deň:

18-dňový trek až do základného tábora tretej najvyššej hory sveta Kančendžonga (8 586m). Tento trek patrí nielen medzi najkrajšie v Nepále, ale aj najmenej obsadzované. Tu nezažijeme preplnené turistické cesty ako do Everest base campu a viac sa zžijeme s miestnou kultúrou. Každý deň budeme trekovať okolo 6 – 8 hodín a postupne budeme zdolávať nadmorskú výšku až do base campu, ktorý je vo výške 5 143 metrov. Každý deň nám poskytne výhľady nielen na končiare Himalájí, ale aj na ľadovce, divoké rieky, vysokohorské dediny. Trek je koncipovaný tak, aby sme zvládli veľké prevýšenia, myslíme na aklimatizáciu a hlavne na to, aby sme všetko úspešne zvládli.

24. – 25. deň:

Presun do Káthmandu

25. – 26. deň:

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Slovenského sprievodcu – Travelistan,
 • Miestneho po anglicky hovoriaceho sprievodcu,
 • Nosičov,
 • Všetky povolenia do národných parkov,
 • Vnútroštátny prelet,
 • Ubytovanie v Káthmandu v centre mesta v 3-hviezdičkovom hoteli, ubytovanie počas treku v takzvaných „Tea House“,
 • Plnú penziu počas treku,
 • Všetku dopravu v rámci programu, poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku,
 • Vysokohorské poistenie (pomôžeme vybaviť),
 • Vstupy do pamiatok
 • Víza do Nepálu (platí sa na mieste)

Poznámka

Trek do base campu Kančendžonga patrí medzi namáhavejšie treky, avšak nie je to žiaden horolezecký výkon. Ide čisto o vysokohorskú turistiku vo vyšších nadmorských výškach. Napriek tomu sa vyžadujú skúsenosti vo vysokohorskom prostredí a program je určený pre tých, ktorí pravidelne chodia do hôr. Napriek tomu, že budeme šliapať „naľahko“ (nosiči nám zoberú batožinu), treba mať fyzickú kondíciu. Ak by ste mali otázky, napíšte nám na info@travelistan.sk

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
24.09.2022 - 19.10.2022 Už len 8 miest 3290 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.