Klenoty Kambodže

Kambodža často podceňovanou destináciou juhovýchodnej Ázie. Ponúka však všetko, čo zvedavý cestovateľ hľadá – od úžasnej kultúry a histórie cez čulý mestský ruch až po nádherné pláže. Vydajte sa s nami spoznať jej klenoty!

1.-2. deň

Prílet do historického mesta Siem Reap pri preslávenom Angkór Vate. Víta Vás Kambodža! Ubytujeme sa v centre mesta a zoznamujeme sa s turistickým centrom krajiny.

3.deň

Celý deň strávime v chrámoch Angkóru. Okrem presláveného ikonického Angkór Vatu nás čaká aj chrám koreňov Ta Phrom známy z filmu Tomb Raider alebo mysteriózny chrám tvárí Bayon. Až tu pochopíte, aká mocná a úspešná bola starobylá kultúra Khmérov a aké úchvatné dedičstvo zanechali. Ich prví európski návštevníci si dokonca mysleli, že tieto chrámy sú pre svoju monumentálnosť pozostatkami Rímskej ríše.

4.deň

Presun do hlavného mesta krajiny, Phnom Penhu. Dopoludnia si spravíme výlet k plávajúcej dedine pri brehoch najväčšieho jazera juhovýchodnej Ázie Tonle Sap a zoznámime sa s exotickým životom miestnych rybárov. Popoludní pokračujeme cez rozľahlú rovinu Kambodže a cestou pozorujeme tento malebný, ale chudobný kraj. Večer prichádzame do Phnom Penhu a prejdeme sa po mestskej promenáde.

5.deň

Phnom Penh si dôkladne pozrieme pešo aj na motorikšiach – čaká nás kráľovský palác, hlavný chrám Kambodže, strieborná pagoda, centrálne trhovisko, vražedné polia z éry Červených Khmérov, ale aj malebné koloniálne nábrežie a výborné reštaurácie.

6.deň

Celodenný presun do Kampotu miestnym vlakom. Ten je síce pomalý, ale poskytuje nám dokonalú sondu do života Khmérov. Prechádzame po nekonečnej zelenej a žltej rovine Kambodže a rozprávame sa o tomto fascinujúcom malom štáte. Ako vydržal medzi mocnými a expanzívnymi susedmi? Aká stará je ich kultúra? Khméri majú zásadný vplyv na juhovýchodnú Áziu a dokonca silne ovplyvnili dnešné Thajsko. Ako? Vysvetlíme si.

7.deň

Kampot je malé prímorské koloniálne mestečko s príjemnou atmosférou. Sem sa utiekali hipisáci a iní západniari, ktorí sa rozhodli odísť žiť do exotickej a jednoduchej Kambodže. Dodnes vidíte Európanov na každom kroku. Kampot je však najznámejší pestovaním korenia, o ktorom sa vraví, že je najlepšie na svete. Pozrieme sa na koreninovú farmu a vysvetlíme si, ako korenie rastie a prečo je práve korenie odtiaľto také dobré.

8.deň

Ráno presun do Sihanoukville a transfer loďou na ostrov Koh Rong Samloen. Čaká nás trojdňový oddych na plážach Kambodže. Mysleli ste si, že thajské pláže nič neprekoná? Omyl! Pláže Kambodže im pokojne môžu konkurovať a ako konkurenčnú výhodu ponúkajú oveľa menej návštevníkov.

9-10.deň

Oddych na ostrove v spoločnosti bieleho piesku a tyrkysového mora. Hlavná starosť dňa je, aké jedlo si objednať v zopár miestnych reštauráciách a kde si dať večer drink. Toto je tá pravá dovolenka! Kto má túlavé topánky, môže sa prejsť po ostrove cez kopec na druhú stranu alebo sa vydať na poldenný výlet k miestnemu majáku.

11.deň

Ranný odchod do Phnom Penhu a posledná noc v Kambodži. Sumarizujeme zážitky a spomienky. Tento zájazd sa vám bude páčiť!

12. deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Ubytovanie v trojhviezdičkových hoteloch s raňajkami
 • Presun vlakom z Phnom Pehn do Kampotu
 • Všetku dopravu
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Trajekt na ostrov Koh Rong
 • Cesta v malej skupine do maximálne 16 osôb
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok (cca 100 eur)
 • Stravu okrem raňajok

Doplnkové služby

Jendolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
17.11.2022 - 28.11.2022 Už len 12 miest 1690 € Objednať
09.02.2023 - 20.02.2023 Už len 12 miest 1790 € Objednať
15.11.2023 - 26.11.2023 Už len 12 miest 1790 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.