Jordánsko a div sveta Petra

Zažite s nami jeden z divov sveta, jordánsku Petru. Okrem toho uvidíte aj Mŕtve či Červené more, prespíte v púšti a zažijete adrenalínový kaňoning v zatopenom kaňone Wadi Mujib.

1. deň

Prílet do Ammanu, hlavného mesta Jordánska. Náš úchvatný zájazd začína.

Noc v Ammane.

2. deň

Hneď ráno vyrazíme za úžasnou pamiatkou v meste Jerash, ktorá by sa nachádzala na každej pohľadnici z Jordánska, ak by nebolo slávnej Petry. Jerash je zachovalé grécko-rímske mesto, kde dodnes môžeme obdivovať slávny Hadriánov oblúk, Oválne námestie, zachovalé stĺporadia, Zeusov chrám, divadlá či kúpele. Spoločne sa prenesieme do antických čias, porozprávame si príbehy tamojšieho mesta a následne sa presunieme naspať do Ammanu.

Citadela mesta na kopci a úžasné výhľady na mesto, pôvodne postavené na 7 kopcoch.

Noc v Ammane.

3. deň

Opúšťame hlavné mesto, aby sme si oddýchli a zároveň spoznali jedno z najzaujímavejších miest krajiny. Mŕtve more. Najslanšie jazero, ktoré je zároveň aj najnižšie položeným jazerom sveta.  Vďaka vysokej silnej koncentrácii soli, nás bude voda nadnášať, takže bez námahy môžeme relaxovať a zároveň čítať noviny. Neuveriteľný zážitok. Bahno v okolí jazera má liečivé, dokonca až omladzujúce účinky, takže zo zájazdu sa vraciame nielen s kopou zážitkov, ale ešte aj mladší minimálne o 5 rokov.

4. deň

Po oddychu nás čaká trochu dobrodružstva. Vydáme sa do krásneho oranžového kaňonu nazývané aj Wadi Mujib, ktorým preteká tyrkysová rieka. Nasadíme si vesty a vydáme sa proti prúdu. Možno najväčší zážitok našej cesty.

Po kaňoningu pokračujeme po kráľovskej ceste, ktorá spája sýrsky Damašek so starovekým Egyptom. Zastavíme sa na križiackom hrade Kerak postavenom v 11. storočí, ktorý sa stal kulisami filmu Kráľovstvo nebeské a vo večerných hodinách dorazíme do Wadi Musa.

Noc vo Wadi Musa.

5. deň

Deň, na ktorý sme sa najviac tešili. Dnes preskúmame rozľahlé skalné mesto Petra. Nie je to len slávna Pokladnica, sú to aj desiatky hrobiek, chrámov a stavieb, ktoré nám vyrazia dych. Miesta budete možno poznať z filmov ako Indiana Jones, Aladin či Múmia. Petra patrí právom medzi 7 novodobých divov sveta. V skalnom meste prežijeme celý deň a spoločne sa dostaneme na miesta, odkiaľ sú najkrajšie výhľady. Vychutnáme si ich pri výbornom beduínskom čiernom čaji.

Noc vo Wadi Musa.

6. deň

Dobrodružstvo nám nekončí. Dnes sa presunieme do ďalších filmových lokalít. Červená púšť Wadi Rum je absolútne unikátna. Nielen pre jej farbu a skalný útvar,  ale aj najkrajší západ Slnka. Najkrajšiu časť púšte prejdeme na džípoch a večer sa ubytujeme v kempingu. Nevieme sa vynadívať na tisíce hviezd nad nami.

Noc v kempe na púšti.

7. deň

Chcete privítať Slnko a zároveň sa odviezť na ťave? Môžete.

Po raňajkách sa rozlúčime s púšťou a pokračujeme na juh do mesta Aqaba – najturistickejšieho mesta krajiny pri červenom mori a len na skok od Izraela, Egypta či Saudskej Arábie.

Dnes sa spoločne budeme plaviť loďou, aby sme mohli poobdivovať morský svet počas šnorchlovania.

Ukážeme si trhy s lokálnymi produktami a ochutnáme skvelé ryby a morské plody.

Noc v Aqabe.

8. deň

Máme pekný hotel pri červenom mori s bazénom. Dnes si zaslúžime oddych na pláži alebo pri bazéne.

Noc v Aqabe.

9. deň

Posledné momenty v Jordánsku, presun do Ammanu a odlet domov. Veríme, že táto dovolenka sa vám zapíše do pamäti.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami (okrem púšte)
 • Ubytovanie v kempe na púšti
 • Transfer privátnou dopravou počas celej cesty
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú spiatočnú letenku na trase Viedeň/Budapešť – Amman a Amman – Viedeň/Budapešť (cca 400 € – 600 €)
 • Stravu okrem raňajok
 • Jordan pass (víza a vstupy na pamiatky) – 110 €
 • Cestovné poistenie
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko vo Viedni alebo Budapešti a späť (cca. 20-50 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 180 eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
28.10.2023 - 05.11.2023zájazd garantovaný Vypredané 1690 €
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.