Japonsko – Od samurajov k robotom

Samuraji, roboti, počítačové hry, automaty, autá, šintoizmus, perfekcionizmus, nedokonalosť, umenie... Toto všetko, ale i omnoho viac sa spája s krajinou vychádzajúceho slnka. Poď si ju s nami užiť.

Let do Japonska

Odlet do Tokia – zájazd v krajine vychádzajúceho slnka sa začína.

Tokio - brána do Japonska

Prichádzame do Tokia, do najväčšieho mesta Japonska a možno aj planéty. Zoznámte sa s vesmírom menom Japonsko. Je toto budúcnosť, ktorú si mnohí predstavujú? Prvé kroky v uliciach mesta, ktoré nikdy nespí a prvý osobný kontakt s jedinečnou japonskou kultúrou.

Tokio - tradičnomoderná zmes

Japonsko je dokonalou fúziou tradičného a moderného. Najlepšie je to vidieť práve v hlavnom meste. Historická Asakusa, pri ktorej sa Japonky fotia v kimonách, cisárske záhrady, vládna budova, moderná Šibuja s jej ikonickou križovatkou alebo rušné Šindžuku s barovou štvrťou Golden Gai. Tokio je dokonalou bránou do Japonska.

Hora Fudži - symbol Japonska

Voľný deň na spoznávanie Tokia ktorý môžete využiť na návštevu múzeí, štvrte elektroniky Akihabara alebo ostrov Odaiba. Pre záujemcov možnosť výletu za najslávnejšou panorámou Japonska. Hora Fudži sa týči západne od Tokia a jej charakterický tvar je pre mnohých synonymom krajiny vychádzajúceho slnka. Či sa nám ju ale podarí vidieť závisí od vrtkavého japonského počasia.

Z Tokia šinkansenom do Hirošimy

Odchod šinkansenom do Hirošimy. Poobede sa prejdeme centrom mesta a pri atómovej kupole zaspomíname na nešťastný osud Hirošimy počas druhej svetovej vojny.

Ostrov Mijadžima - symbol krajiny

Ostrov Mijadžima je ikonou Japonska, ktoré túžite spoznať.

Úzke uličky, štýlové domčeky, šindľové strechy, drevené chrámy, brány na vode a dokonca aj srnky. V pouličnom stánku si kúpime malé občerstvenie a necháme sa vtiahnuť do nostalgickej atmosféry miesta, na ktorom zastal čas.

Biznisová Osaka

Odchod šinkansenom do Osaky.

Poobede navštívime slávny osacký hrad. V 16. storočí sa tu odohrávali boje o budúcnosť Japonska. Dodnes ide o jedno z najvýznamnejších miest prepojených s kultúrou samurajov. Osaka je zároveň aj moderným mestom. Najlepšie to zistíte v tieni ikonickej veže Umeda.

Srdce Japonska - Kjóto

Presun do Kjóto.

Čaká nás niekdajšie hlavné mesto, ktoré bývalo výstavnou skriňou japonskej cisárskej kultúry. Ak je Tokio živým mozgom Japonska, tak Kjóto je jeho srdcom. Navštívime Zlatý pavilón, ale aj centrum zenového budhizmu. Prejdeme sa po kamennej záhrade a po chodníku filozofov. Stojíme tvárou v tvár oproti japonskému duchovnu a histórii, ktorou táto moderná krajina žije do dnešných čias.

Pitoreskná Takajama

Presun do Takajama.

Náš zájazd opúšťa preľudnené japonské nížiny a vydávame sa cez kopce do mestečka Takajama. Okolo nás sa objaví nespočetná zeleň. Uvedomíme si, že Japonsko je vlastne hornaté.

Cez hory do olympijského Nagano

Prechádzame sa pomedzi drevené domy obchodníkov z obdobia Edo (17-19. storočie). Užívame si atmosféru historickej štvrti Sanmachi Suji. Večer pokračujeme cez hory do bývalého dejiska olympiády. Čaká na nás Nagano.

Z Nagany späť do rušného Tokia

Poprechádzame sa po uliciach Nagana a nahliadneme do známeho budhistického chrámu Zenko-ji.

Poobede odchod na letisko v Tokiu. Lúčime sa s krajinou vychádzajúceho slnka.

Návrat domov

Prílet domov. Vaša japonská dovolenka sa končí.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • 4-krát presun šinkansenom (vlak na trase Kjóto – Takajama – Nagano)
 • Všetky trasfery
 • Výlet na ostrov Mijadžima
 • Prehliadky miest
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti insolvetnosti

Cena nezahŕňa:

 • Letenku (cca 1000-1200 eur)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu, okrem uvedenej

Doplňujúce informácie:

 • V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 450 eur na celú dĺžku pobytu
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
18.08.2024 - 31.08.2024 Dostupné 3590 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.