Persepolis, Irán

Irán – Starobylá Perzia

Pridajte sa k nám a spoznajte s nami túto fascinujúcu krajinu, ktorej sa mnohí boja. Na vlastnej koži zistíte, že tu žijú možno najmilší ľudia na planéte. Bývalá mocná Perzská ríša vám ukáže svoje klenoty a vy spoznáte jej najkrajšie miesta akými sú Širáz, Perzépolis, Esfahán alebo magické pieskové duny pri Varzanehu. Netreba dlho rozmýšlať.

1. deň (17/10)

Let do Iránu, konkrétne do mesta ruží Širázu. Noc v Širáze.

2. deň (18/10)

Celodenná prehliadka mesta Širáz – palác vládnucej dynastie z 18.storočia, miestna pevnosť, mešita Vakil, známy bazár, kde dostane takmer čokoľvek, ale aj večerná prehliadka záhrad s výhľadom na večerný Širáz. Noc v Širáze.

3. deň (19/10)

Celodenný výlet do Perzepolisu, ktorý bol sídelným mestom perzských panovníkov. Dôkladná prehliadka historickej citadely, ktorá patrila medzi najkrajšie mestá starovekého sveta. Neobídeme ani pohrebiská Dáriusa, Xerxesa či Artaxersesa v Naqsh-e Rostam. Noc v Širáze.

4. deň (20/10)

Presun do prekrásneho hlineného mesta Yázd. Po ceste sa zastavíme v karavansarajoch či hlinených stavbách, ktoré boli schopné uchovávať ľad aj v tých najväčších horúčavách. Poobede vystúpime na hory mlčania, kde zoroastriánski mnísi pochovávali svojich mŕtvych. Noc v Yázde.

5. deň (21/10)

Celodenná prehliadka mesta Yázd s jeho hlinenými uličkami, mešitami, námestiami a bazármi. Podvečer sa pokúsime vybaviť vstup na najstarší šport na svete. Čo to je? Uvidíte na mieste ? Noc v Yázde.

6. deň (22/10)

Výlet do púšte Varzaneh. Čakajú nás nekončiace pieskové duny, večerné hviezdy, soľné jazerá a prekrásny západ slnka. Noc strávime v jednoduchom stane priamo na púšti. Tešiť sa tak môžete na ranné vítanie slnka na vrcholku duny.

7. deň (23/10)

Krátky presun do Esfahánu, vraj najkrajšieho mesta 18.storočia. Jeho hlavné námestie Maidān-e Naghsh-e Jahān (Námestie polovice sveta), pochádzajúce z roku 1598 sa často krát označuje za najkrajšie námestie vôbec. Noc v Esfaháne.

8. deň (24/10)

Dnes si podrobne pozrieme perlu Iránu. Čaká nás námestie s ikonickými mešitami, palácom Ali Qapu či bazárom, kde dostanete všetko možné. Stredoveké mosty, arménska štvrť s kostolom či posedenie pri čaji pod ikonickými mostami Esfahánu. Noc v Esfaháne.

9. deň (25/10)

Presunieme sa našim autobusom do dedinky Abiyaneh vysoko v horách a spoznáme jednoduchý dedinský život v Iráne. V tejto malebnej dedinke v ktorej sú domi sfarbené dočervena, žije približne iba 300 ľudí, ale svojim pôvabom vás určite očarí. Noc v Kashane.

10. deň (26/10)

Krátky presun do mesta Kashan, kde sa nachádzajú krásne historické domy bohatých perzských obchodníkov. Noc v Kashane.

11. deň (27/10)

Dnes nás čaká celodenný autobusový presun z Kashanu do hôr severozápadne od Teheránu. Vydávame sa do okolia malebnej dedinky Masuleh. Noc v okolí Masulehu.

12. deň (28/10)

Dnes spoznáme nielen ďalšiu dedinku menom Masuleh, ale aj hrad hašašínov, ktorí bojovali voľakedy proti križiakom. Krátky výstup na stredoveký hrad zvládne každý. Noc v okolí Masulehu.

13. deň (29/10)

12. deň: Presun do hlavného mesta Teheránu so zástavkou pri hrobke Imáma Chomeiního. Noc v Tehráne.

14. deň (30/10)

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Tešiť sa môžete na Šáhové paláce, archeologické múzeum, pomník Azadi či večernú výhliadku na vysvietený Teherán. Noc v Teheráne.

15. deň (31/10)

Odlet z Teheránu domov do Európy.

Galéria

Cena 1899 € zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku do Iránu
 • Privátnu dopravu po Iráne pohodlným autobusom
 • Ubytovanie v 3* klasických a tradičných hoteloch s raňajkami v centre mesta v izbách pre dve osoby
 • Prespatie 1 noc na púšti Varzaneh
 • Slovenského sprievodcu z Travelistanu
 • Lokálneho iránskeho sprievodcu
 • Poistenie proti insolventnosti CK
 • Malú skupinu do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa

 • Vstupné víza (cca. 75 €)
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupy na pamiatky (cca. 100 – 150 €)
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 15 €)

Dôležité informácie:

 • Cesta v malej skupine do maximálne 16 osôb
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu – 190 €
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
17.10.2020 - 31.10.2020 Voľný 1899 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.