Irán – Starobylá Perzia

Pridajte sa k nám na tento fascinujúci zájazd. Do Iránu, krajiny ktorej sa mnohí boja. Vy však na vlastnej koži zistíte, že tu žijú možno najmilší ľudia na planéte. Bývalá mocná Perzská ríša vám ukáže svoje klenoty a vy spoznáte jej najkrajšie miesta akými sú Širáz, Perzépolis, Esfahán alebo magické pieskové duny pri Varzanehu. Netreba dlho rozmýšlať. Bude to dovolenka vášho života.

1. deň

Let do Iránu z Viedne/Budapešti. Pristávame v hlavnom a najväčšom meste krajiny – Teheráne. Noc v hoteli.

2. deň

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Tešiť sa môžete na bývalé Šáhové paláce, Grand bazaar, pomník a vyhliadkovú vežu Azadi, krásne parky či večernú výhliadku na vysvietený Teherán. Noc v Teheráne.

3. deň

Presun smerom do hôr na severozápad krajiny, do oblasti pri Kaspickom mori, kde sa pestuje iránsky čaj. Noc v hoteli neďaleko mestečka Fuman.

4. deň

Dnes spoznáme nielen ďalšiu dedinku menom Masuleh, ale aj hrad hašašínov, ktorí bojovali voľakedy proti križiakom. Krátky výstup na stredoveký hrad zvládne každý. Noc v hoteli neďaleko mestečka Fuman.

5. deň

Dnes nás čaká celodenný autobusový presun z hôr severozápadne od Teheránu smerom do mesteška Kashan. Krajina okolo nás sa začína meniť a my vchádzame do púštnej oblasti Iránu. Noc v Kashane. 

6. deň

V Kashane si pozrieme krásne historické domy bohatých perzských obchodníkov a následne sa presunieme našim autobusom do dedinky Abiyaneh vysoko v horách a spoznáme jednoduchý dedinský život v Iráne. V tejto malebnej dedinke v ktorej sú domi sfarbené dočervena, žije približne iba 300 ľudí, ale svojim pôvabom vás určite očarí. Noc v Abyanehu.

7. deň

Krátky presun do Esfahánu, vraj najkrajšieho mesta 18.storočia. Jeho hlavné námestie Maidān-e Naghsh-e Jahān (Námestie polovice sveta), pochádzajúce z roku 1598 sa často krát označuje za najkrajšie námestie vôbec. Noc v Esfaháne.

8. deň

Dnes si podrobne pozrieme perlu Iránu. Čaká nás námestie s ikonickými mešitami, palácom Ali Qapu či bazárom, kde dostanete všetko možné. Stredoveké mosty, arménska štvrť s kostolom či posedenie pri čaji pod ikonickými mostami Esfahánu. Noc v Esfaháne.

9. deň

Výlet do púšte Varzaneh. Čakajú nás nekončiace pieskové duny, večerné hviezdy, soľné jazerá a prekrásny západ slnka. Noc strávime v jednoduchom stane priamo na púšti. Tešiť sa tak môžete na ranné vítanie slnka na vrcholku duny. Noc v stane na púšti.

10. deň

Presun do prekrásneho hlineného mesta Yázd. Poobede vystúpime na hory mlčania, kde zoroastriánski mnísi pochovávali svojich mŕtvych. Noc v Yázde.

11. deň

Celodenná prehliadka mesta Yázd s jeho hlinenými uličkami, mešitami, námestiami a bazármi. Podvečer sa pokúsime vybaviť vstup na najstarší šport na svete. Čo to je? To vám prezradíme priamo na mieste. Noc v Yázde.

12. deň

Celodenný výlet do Perzepolisu, ktorý bol sídelným mestom perzských panovníkov. Po ceste sa zastavíme v karavansarajoch či hlinených stavbách, ktoré boli schopné uchovávať ľad aj v tých najväčších horúčavách. Dôkladná prehliadka historickej citadely, ktorá patrila medzi najkrajšie mestá starovekého sveta. Neobídeme ani pohrebiská Dáriusa, Xerxesa či Artaxersesa v Naqsh-e Rostam. Noc v Širáze.

13. deň

Celodenná prehliadka mesta Širáz – palác vládnucej dynastie z 18.storočia, miestna pevnosť, mešita Vakil, známy bazár, kde dostane takmer čokoľvek, ale aj večerná prehliadka záhrad s výhľadom na večerný Širáz. Noc v Širáze.

14. deň

Odlet zo Širázu smerom do Európy.

15. deň

Prílet do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Privátnu dopravu po Iráne pohodlným autobusom alebo mikrobusom
 • Ubytovanie v 3* klasických a tradičných hoteloch s raňajkami v centre mesta v izbách pre dve osoby
 • Prespatie v stanoch na púšti Varzaneh – 1 noc 
 • Slovenského sprievodcu z Travelistanu
 • Lokálneho iránskeho sprievodcu
 • Poistenie proti insolventnosti CK
 • Malú skupinu do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku do Iránu a späť (ceny sa pohybujú medzi 300 – 700 €)
 • Vstupné víza, ktoré vám pomôžeme vybaviť (cca. 100 €)
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupy na pamiatky (cca. 100 – 150 €)
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 35 €)

Doplňujúce informácie:

  • Príplatok za jednolôžkovú izbu – 220 €
  • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov
  • Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
29.04.2023 - 13.05.2023 Už len 4 miesta 1790 € Objednať
30.09.2023 - 14.10.2023 Dostupné 1790 € Objednať
15.10.2023 - 29.10.2023 Dostupné 1790 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.