Persepolis, Irán

Irán – Starobylá Perzia

Pridajte sa k nám a spoznajte s nami túto fascinujúcu krajinu, ktorej sa mnohí boja. Na vlastnej koži zistíte, že tu žijú možno najmilší ľudia na planéte. Bývalá mocná Perzská ríša vám ukáže svoje klenoty a vy spoznáte jej najkrajšie miesta akými sú Širáz, Perzépolis, Esfahán alebo magické pieskové duny pri Varzanehu. Netreba dlho rozmýšlať.

1. deň

Let do Iránu z Viedne/Budapešti. Pristávame v hlavnom a najväčšom meste krajiny – Teheráne. Noc v hoteli.

2. deň

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Tešiť sa môžete na bývalé Šáhové paláce, Grand bazaar, pomník a vyhliadkovú vežu Azadi, krásne parky či večernú výhliadku na vysvietený Teherán. Noc v Teheráne.

3. deň

Presun smerom do hôr na severozápad krajiny, do oblasti pri Kaspickom mori, kde sa pestuje iránsky čaj. Noc v hoteli neďaleko mestečka Fuman.

4. deň

Dnes spoznáme nielen ďalšiu dedinku menom Masuleh, ale aj hrad hašašínov, ktorí bojovali voľakedy proti križiakom. Krátky výstup na stredoveký hrad zvládne každý. Noc v hoteli neďaleko mestečka Fuman.

5. deň

Dnes nás čaká celodenný autobusový presun z hôr severozápadne od Teheránu smerom do mesteška Kashan. Krajina okolo nás sa začína meniť a my vchádzame do púštnej oblasti Iránu. Noc v Kashane. 

6. deň

V Kashane si pozrieme krásne historické domy bohatých perzských obchodníkov a následne sa presunieme našim autobusom do dedinky Abiyaneh vysoko v horách a spoznáme jednoduchý dedinský život v Iráne. V tejto malebnej dedinke v ktorej sú domi sfarbené dočervena, žije približne iba 300 ľudí, ale svojim pôvabom vás určite očarí. Noc v Abyanehu.

7. deň

Krátky presun do Esfahánu, vraj najkrajšieho mesta 18.storočia. Jeho hlavné námestie Maidān-e Naghsh-e Jahān (Námestie polovice sveta), pochádzajúce z roku 1598 sa často krát označuje za najkrajšie námestie vôbec. Noc v Esfaháne.

8. deň

Dnes si podrobne pozrieme perlu Iránu. Čaká nás námestie s ikonickými mešitami, palácom Ali Qapu či bazárom, kde dostanete všetko možné. Stredoveké mosty, arménska štvrť s kostolom či posedenie pri čaji pod ikonickými mostami Esfahánu. Noc v Esfaháne.

9. deň

Výlet do púšte Varzaneh. Čakajú nás nekončiace pieskové duny, večerné hviezdy, soľné jazerá a prekrásny západ slnka. Noc strávime v jednoduchom stane priamo na púšti. Tešiť sa tak môžete na ranné vítanie slnka na vrcholku duny. Noc v stane na púšti.

10. deň

Presun do prekrásneho hlineného mesta Yázd. Poobede vystúpime na hory mlčania, kde zoroastriánski mnísi pochovávali svojich mŕtvych. Noc v Yázde.

11. deň

Celodenná prehliadka mesta Yázd s jeho hlinenými uličkami, mešitami, námestiami a bazármi. Podvečer sa pokúsime vybaviť vstup na najstarší šport na svete. Čo to je? To vám prezradíme priamo na mieste. Noc v Yázde.

12. deň

Celodenný výlet do Perzepolisu, ktorý bol sídelným mestom perzských panovníkov. Po ceste sa zastavíme v karavansarajoch či hlinených stavbách, ktoré boli schopné uchovávať ľad aj v tých najväčších horúčavách. Dôkladná prehliadka historickej citadely, ktorá patrila medzi najkrajšie mestá starovekého sveta. Neobídeme ani pohrebiská Dáriusa, Xerxesa či Artaxersesa v Naqsh-e Rostam. Noc v Širáze.

13. deň

Celodenná prehliadka mesta Širáz – palác vládnucej dynastie z 18.storočia, miestna pevnosť, mešita Vakil, známy bazár, kde dostane takmer čokoľvek, ale aj večerná prehliadka záhrad s výhľadom na večerný Širáz. Noc v Širáze.

14. deň

Odlet zo Širázu smerom do Európy.

15. deň

Prílet do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Privátnu dopravu po Iráne pohodlným autobusom alebo mikrobusom
 • Ubytovanie v 3* klasických a tradičných hoteloch s raňajkami v centre mesta v izbách pre dve osoby
 • Prespatie v stanoch na púšti Varzaneh – 1 noc 
 • Slovenského sprievodcu z Travelistanu
 • Lokálneho iránskeho sprievodcu
 • Poistenie proti insolventnosti CK
 • Malú skupinu do maximálne 16 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku do Iránu a späť (ceny sa pohybujú medzi 300 – 700 €)
 • Vstupné víza, ktoré vám pomôžeme vybaviť (cca. 100 €)
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupy na pamiatky (cca. 100 – 150 €)
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 35 €)

Dôležité informácie:

  • Cesta v malej skupine do maximálne 16 osôb
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu – 220 €
  • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov

Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni)

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
01.10.2022 - 15.10.2022 Už len 11 miest 1790 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.