Irán, Azerbajdžan, Kurdistan, Turecko

Čo tak spojiť 3 krajiny a 4 oblasti do jednej logickej cesty? Málo známe miesta, kde ešte nedorazil turistický priemysel

1.deň

Odlet do Iránu. Pripravte sa, táto dovolenka bude stáť za to …

2.-3.deň

Prílet do hlavného mesta Teheránu. Tešiť sa môžete na bývalé šáhove paláce, Grand Bazaar, pomník a vyhliadkovú vežu Azadi, krásne parky či večernú vyhliadku na vysvietený Teherán. Na 3. deň odchod lôžkovým vlakom do Tabrizu

4.deň

Celodenná prehliadka mesta Tabriz, ktoré je nepísaným hlavným mestom západného Iránu

5.deň

Čaká nás dlhý, ale krásny deň. Najprv sa vyberieme na juh k jazeru Urmia, ktoré je známe svojimi soľnými útvarmi, potom naberieme smer k hraniciam s Azerbajdžanom. My však ešte ostávame jednu noc v Iráne a ideme si pozrieť krásne arménske kostolíky pri rieke Aras. Aj keď ste už boli v Arménsku, tieto sakrálne stavby vás prekvapia.

6.deň

Prekračujeme hranice s Azerbajdžanom a dostaneme sa do oblasti Nachčivan. Je to autonómna oblasť Azerbajdžanu, ktorá susedí s Tureckom, Iránom a Arménskom (hranice s touto krajinou sú uzavreté). Ide o najmenej navštevovanú oblasť Azerbajdžanu a zároveň o jeho najlepšie dotovanú oblasť. Prečo sem ideme? Tu budete atrakciou vy. Ľudia nás zastavujú, pýtajú sa, ako sa nám tam páči, čo si o ich meste myslíme a volajú nás na čaj. Sami uvidíte, že tieto dni budú asi najlepšie z celého výletu.

7.deň

Naša neskutočná cesta pokračuje. Dnes prejdeme asi najexotickejšie hranice na Blízkom východe. Jeden malý pás územia, kde uvidíte naraz Irán, Turecko, Arménsko a Azerbajdžan. Kto, kde a kam môže prejsť a prečo sa niekam nedá? Všetko si vysvetlíme a vtiahneme vás do miestnej problematiky. Poobede prichádzame do tureckého mesta Dogubeyazit, kde je hlavnou atrakciou osmanský palác a výhľad na horu Ararat.

8.deň

Krátky presun do mesta Van, ktoré je hlavným mestom východného Turecka. Staroveká pevnosť, jazero Van, bazáre, orientálna atmosféra

9.deň

Prelet do hlavného mesta Turecka Ankara, ktoré opäť prekvapuje. Ataturkovo mauzóleum, moderné štvrte, múzeá s bohatými historickými artefaktami. Ďalší pekný deň. A vy sa pýtate, prečo sem ľudia nechodia.

10.deň

Odchod rýchlovlakom do Istanbulu. Áno, aj Turecko má svoj rýchlovlak, ktorý ide rýchlosťou až 250 km/h. Za oknami sa mihá stredné Turecko, až sa objaví slávny Istanbul. Popoludní sa ponoríme do jeho úzkych ulíc.

11.deň

Celodenná prehliadka mesta, ktoré nikdy nespí. Navštívime nielen notoricky známe miesta, ale zoberieme vás aj tam, kde sa odohrávali príbehy spisovateľa Orhana Pamuka, ktorý získal Nobelovu cenu za literatúru. Káva, čaj, baklava, príbehy. A vy pochopíte, prečo toto mesto a tento zájazd tak milujeme.

12.deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Desaťkrát ubytovanie v trojhviezdičkových hoteloch s raňajkami
 • Lôžkový klimatizovaný vlak na trase Teherán – Tabriz
 • Všetku dopravu
 • Všetky povolenia
 • Rýchlovlak na trase Ankara – Istanbul
 • Výlet k jazeru Urmia, poistenie proti insolventnosti
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Víza do Iránu a Azerbajdžanu
 • Inú stravu
 • Vstupy

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte účastníkov 6
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu je 390 Eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
06.04.2023 - 17.04.2023 Dostupné 2490 € Objednať
28.07.2023 - 08.08.2023 Dostupné 2490 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.