Irán, Azerbajdžan, Kurdistan, Turecko

Čo tak spojiť 3 krajiny a 4 oblasti do jednej cesty? Menej známe miesta, v ktorých ešte neprekvitol turistický priemysel

Let do Iránu

Odlet do Iránu. Pripravte sa, táto dovolenka bude stáť za to …

Jedinečný Teherán

Prílet do hlavného mesta Teheránu. Tešiť sa môžete na bývalé šáhove paláce, Grand Bazaar, pomník a vyhliadkovú vežu Azadi. Tiež na krásne parky či večernú vyhliadku na vysvietený Teherán.

Na 3. deň odchod lôžkovým vlakom do Tabrizu.

Mesto Tabriz

Celodenná prehliadka mesta Tabriz, ktoré je nepísaným hlavným mestom západného Iránu.

Rozprávkové arménske kostolíky

Čaká nás dlhý, ale krásny deň. Najprv sa vyberieme na juh k jazeru Urmia, ktoré je známe svojimi soľnými útvarmi. Potom pre zmenu zamierime k hraniciam s Azerbajdžanom. Ešte jednu noc však ostávame v Iráne a ideme si pozrieť krásne arménske kostolíky pri rieke Aras. A ak ste už náhodou boli v Arménsku, tieto sakrálne stavby vás stále prekvapia.

Z Iránu do Azerbajdžanu

Prekračujeme hranice s Azerbajdžanom a dostávame sa do oblasti Nachčivan.

Je to autonómna oblasť Azerbajdžanu, ktorá susedí s Tureckom, Iránom a Arménskom (hranice s touto krajinou sú uzavreté). Ide o najmenej navštevovanú oblasť Azerbajdžanu a zároveň o tú najlepšie dotovanú. Prečo sem ideme? Atrakciou tu budete práve vy. Ľudia nás budú zastavovať, pýtať sa, ako sa nám páči. Vyzvedať, čo si myslíme o meste a volať nás na čaj. Sami uvidíte, že tieto dni budú asi najlepšie z celého výletu.

K exotickej hranici Blízkeho východu

Naša neskutočná cesta pokračuje. Dnes prejdeme asi najexotickejšie hranice na Blízkom východe. Malý pás územia, na ktorom súčasne uvidíte Irán, Turecko, Arménsko a Azerbajdžan. Kto, kde a kam môže prejsť? A prečo sa niekam nedá? Všetko si vysvetlíme. A aspoň v myšlienkach zablúdime do miestnej problematiky. Poobede prichádzame do tureckého mesta Dogubeyazit, v ktorom je hlavnou atrakciou osmanský palác a výhľad na horu Ararat.

Prehliadka mesta Van

Krátky presun do mesta Van, ktoré je hlavným mestom východného Turecka. Staroveká pevnosť, jazero Van, bazáre, orientálna atmosféra.

Ataturkova Ankara

Prelet do hlavného mesta Turecka –  Ankary, ktoré opäť prekvapuje. Ataturkovo mauzóleum, moderné štvrte, múzeá s bohatými historickými artefaktmi. Ďalší pekný deň za nami. A vy sa pýtate, prečo sem ľudia nechodia…

Naprieč Tureckom do Brány šťastia

Odchod rýchlovlakom do Istanbulu. Áno, aj Turecko má svoj rýchlovlak, ktorý ide až 250 km/hod. Za oknami sa mihá stredné Turecko. Po chvíli sa objaví slávny Istanbul. Popoludní sa ponoríme do jeho úzkych ulíc.

Žiarivý Istanbul

Celodenná prehliadka mesta, ktoré nikdy nespí. Navštívime nielen notoricky známe miesta, ale zoberieme vás aj do miest príbehov spisovateľa Orhana Pamuka. Autor získal Nobelovu cenu za literatúru. Káva, čaj, baklava, príbehy. A vy pochopíte, prečo toto mesto a zájazd tak milujeme.

Návrat domov

Odlet domov. 

Galéria

Cena zahŕňa

 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Desaťkrát ubytovanie v trojhviezdičkových hoteloch s raňajkami
 • Lôžkový klimatizovaný vlak na trase Teherán – Tabriz
 • Kompletnú dopravu
 • Kompletné povolenia
 • Rýchlovlak na trase Ankara – Istanbul
 • Výlet k jazeru Urmia
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cestu v malej skupine do 12 osôb

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Víza do Iránu a Azerbajdžanu
 • Stravu, okrem raňajov
 • Vstupy

Doplňujúce informácie:

 • Cena platí pri minimálnom počte účastníkov 6
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu je 390 Eur

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.