Guatemala, Honduras a ostrov Roatán

Guatemala je najfarebnejšou a zároveň najfotogenickejšou krajinou Strednej Ameriky. Ženy tu stále nosia tradičné kroje a vo vzduchu vonia čerstvo pražená káva. Práve tu sa nachádzajú tie najkrajšie a najmonumentálnejšie pyramídy Mayského sveta a podľa mnohých, najkrajšie jazero sveta Atitlán, obklopené troma sopkami. Tento región má mnoho NAJ. Nevynecháme ani koloniálne mesto Antigua a nakukneme aj do susedného Hondurasu aby sme túto dobrodružnú cestu ukončili v karibskom raji menom Roatán.

Let do Strednej Ameriky

Odlet do Strednej Ameriky. Večerný prílet do Guatemala City a presun do maličkého mestečka Panajachel na brehu jedného z najkrajších jazier sveta.

Prechádzka po meste, ktoré bolo kedysi miestom kde sa schádzali hippisáci z rôznych kútov sveta. Trhy s jedlom, tradičnými guatemalskými odevmi, sombrerami, suvenírmi či nádherný západ slnka na brehu jazera.

Noc v Panajachel.

Z jazera do kávových plantáží

V ranných hodinách vyrazíme na nádhernú plavbu loďou po jazere, ktoré sa nachádza vo výške 1562 m.n.m. aby sme sa pokochali výhľadmi na okolité sopky San Pedro, Tolimán a Atitlán. Zastavíme sa v okolitých dedinkách, nadýchame sa miestnej exotickej kultúry kde sa náboženstvo mayov mieša s prvkami kresťanstva. V okolí jazera sa nachádzajú rozľahlé kávové plantáže a my si spravíme samozrejme aj ochutnávku tejto lahodnej guatemalskej kávy.

Guatemala je jedna z mála krajín, kde domorodí obyvatelia stále nosia tradičné farebné vyšívané kroje a aj preto je tak neuveriteľne fotogenická. Počas výletu si spravíme aj ľahký trek s najkrajšími výhľadmi na jazero a jeho vulkány.

Noc v Panajachel.

Koloniálne mesto Antigua a jej uličky

Presunieme sa do mesta Antigua vzdialeného len 2 hodiny cesty s panoramatickými výhľadmi.

Antigua je bývalé hlavné mesto krajiny a zaručene patrí medzi najkrajšie v celej Strednej Amerike. V poobedných hodinách si spravíme spoločnú prehliadku mesta. Pozrieme si najfotografovanejšiu ulicu del Arco, koloniálne domy, katedrály a barokové kostoly, skvelý miestny trh kde nájdeme od tradičných odevov, masiek, kožených výrobkov, hamák či jedla takmer úplne všetko.

Antigua je zároveň kulinárskou destináciu, plnou skvelých reštaurácií, kaviarní aj barov.

Výstup na dychberúcu sopku

Guatemala sa nachádza v zóne Ring of fire, alebo ohnivom kruhu a na jej území sa nachádza až 37 sopiek. Tento deň spoločne vystúpime na jednu z nich – Pacaya, alebo tí zdatnejší na sopku – Acatenango, vysokú 3976 m.n.n aby sme prespali tesne pod jej vrcholom s výhľadom na aktívnu sopku Fuego. Pozorovanie jej erupcií a ohnivej lávy bude pre nás jedným z najväčších zážitkov tejto cesty. (Výstup na Acatenango sa uskutoční iba v prípade erupciíí Fuega)

Oddych v mestečku Antigua

Oddychový deň v Antigue, túlanie sa krásnymi uličkami, návšteva múzea čokolády alebo jadeitu, prípadne výstup na kopec priamo nad mestom Cerro de la Cruz s výhľadom na mesto a okolité sopky. S týmto čarovným mestom sa nám bude ťažko lúčiť. 

Presun do okúzlujúceho Hondurasu

Presun a noc v meste Copán. Aj keď sa Honduras považuje za jednu z najnebezpečnejších krajín Strednej Ameriky, Copán, nachádzajúci sa tesne za hranicami s Guatemalou je absolútne bezpečný a pohodový. Zamilujeme si najmä príjemnú atmosféru a všadeprítomný chutný street food.

Mayské pyramídy Copán

Ranná návšteva mayských pyramíd, ukrytých v tropickej džungli, kde nám budú nad hlavami lietať desiatky papagájov Ara. Copán má najkrajšie a najmonumentálnejšie zachovalé stély v mayskom svete. Po prehliadke archeologickej zóny možnosť výletu do neďalekých dedín pomedzi banánové plantáže na koni prípadne termálne kúpele v srdci džungle.

Copán je neuveriteľne príjemné mesto s pekným námestím, kde si večer doprajeme skvelý street food, honduraskú cigaru a pivo Salva vida, čo znamená v preklade – záchrana života.

Plavba na Rio Dulce a ostrov Flores

Návrat do Guatemaly.

Čaká nás celodenný presun na ostrov Flores, ale ešte kým tam prídeme, zastavíme sa na veľmi netradičnom mieste. Na rieke Rio Dulce nasadneme na loď aby sme sa previezli k dedinke, ktorú obývaju afrokaribčania nazývaní Garifúnovia s vlastnou kultúrou a kuchyňou. Všade budeme počuť reagge hudbu a budeme mať pocit, že sme navštívili inú krajinu. V meste Livingstone treba ochutnať ich skvelú rybiu polievku s kokosovým mliekom.

Návrat po rieke Rio Dulce a príchod na ostrov Flores.

Div menom Tikal

Ostrov Flores na jazere Petén Itzá je skvelým východzím bodom pre návštevu snáď najkrajších pyramíd v Mayskom svete – Tikal.

Skoro ráno vyrazíme do tropického pralesa aby sme si pozreli a porozprávali príbehy o jednom z najvýznamnejších miest ríše mayov. Spoločne budeme prechádzať zelenou džungľou a stavby a námestia, ktoré tu vznikali už v 2 storočí pred p.n.l. Niektoré pyramídy sú tak vysoké, že po vystúpaní sa nám otvorí výhľad na okolitý prales s jej strateným mestom. Nezabudnuteľný zážitok.

Po návšteve Tikalu si vychutnáme oddych pri jazere a následne preletíme do Guatemala city kde strávime noc.

Karibský ostrov Roatán

Dnes nás čaká ranný let na nádherný karibský ostrov Roatán. O tomto ostrove sa hovorí, že je to najlepšie strážené tajomstvo Karibiku a naozajstný raj.

Relax na Roatáne

Ostrov Roatán má 154 km krásnych bielych pláží, ktoré obmýva gýčové azúrové more. Divoká zelená džungľa, exotické zvieratá, množstvo ostrovných aktivít spolu s úžasnou karibskou kuchyňou robí z tohto miesta jedno z najúžasnejších miest na návštevu v regióne. Dnes nás čaká zaslúžený relax a skvelý karibský rum.

Oddych na Roatáne

Práve tu sa nachádza druhá najdlhšia koraloví bariéra sveta, s dĺžkou 1000 km, ktorá sa tiahne od Mexika po Honduras. Preto dnes nasadneme na loďku s preskleným dnom aby sme tento bohatý podmorský svet a jeho krásy preskúmali. 

Potulky po Roatáne

Ostrov ponúka nesmierne veľa aktivít. Chcete ležať na pláži a len oddychovať? Môžete. Pre aktívnejších zorganizujeme šnorchlovanie či potápanie popri krásnych koraloch, zip line ponad džungľu, návštevu rezervácie s leňochodmi či plávanie s delfínmi.

Odlet z Hondurasu

Opálení, oddýchnutí s kopu neuveriteľných zážitkov z Guatemaly aj Hondurasu odlietame do Európy

Návrat domov

Príchod domov.

Galéria

Cená zahŕňa

 • Ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch
 • Transfer privátnou dopravou počas celej cesty
 • Slovenského Travelistan sprievodcu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Cestu v malej skupine do 14 osôb
 • Vstup do archeologickej zóny Tikal
 • Vstup do archeologickej zóny Copán
 • Lokálneho sprievodcu v archeologických zónach
 • Vnútroštátna letenka v Guatemale
 • Letenka na ostrov Roatán
 • Plavba po jazere Atitlán
 • Plavba po jazere Rio Dulce
 • Plavba loďou na ostrove Roatán

Cena nezahŕňa

 • Stravu počas zájazdu
 • Medzinárodnú spiatočnú letenku na trase Viedeň/Guatemala city a Roatán/Viedeň
 • Fakultatívny výstup na sopku v Guatemale
 • Fakultatívna jazda na koni v Hondurase
 • Fakultatívne výlety na Roatáne ako potápanie, návšteva rezervácie, zip line a iné
 • Cestovné poistenie
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko do Viedne alebo Budapešti

Poznámky

 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 590 €

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
10.05.2024 - 24.05.2024 Vypredané
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456