Gruzínsko – 4×4 Grand Tour

Gruzínsko začína byť v našich končinách nesmierne populárne. Ale čo takto prejsť ho na džípoch aj cez ťažko dostupné a tým pádom málo navštevované oblasti? S nami žiadny problém. Garantujeme vám, že vás Gruzínsko očarí.

1. deň

Prílet večer, prípadne v noci do Tbilisi.

2. deň

Prehliadka hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi. Uličky starého mesta, zvyšky pôvodných mestských hradieb, Námestie Slobody, zmes starej a modernej architektúry. Stredoveká perzská pevnosť Narikala je hlavnou historickou dominantou hlavného mesta Tbilisi.

(Prehliadka mesta môže byť rozdelená do dvoch častí na začiatok a na koniec cesty, podľa letenky.)

3. - 4. deň

Prevzatie áut a presun smerom na Arménsku náhornú planinu.

Príchod do Vardzie, ktoré je skalný, kláštorný mestom vytesaným v 12. storočí v stene hory Erušetu. Mesto založil kráľ Giorgi lll. a malo slúžiť ako hraničná pevnosť proti nájazdom Turkov a Peržanov. Zvyšky kláštorného komplexu patria dnes k najvýznamnejším historickým pamiatkam. Pôvodne bolo v skale vytesaných až 3000 miestností.

Nasleduje zastávka v Akhaltsikhe, kde záujemcovia môžu navštíviť zrekonštruovaný hradný komplex Rabati založený v 9.storočí.

Potom nás čaká Malý Kaukaz – prechod autami horským masívom Malého Kaukazu cez priesmyk Zekari do Kutaisi. Pokračovať budeme vápencovým kaňonom Okatse, ktorého hlavnou atrakciou je novo vybudovaný systém vysunutých chodníkov.

5. deň

Dlhý presun majestátnym údolím rieky Enguri do Mestie na Veľký Kaukaz. Mestia je hlavné centrum historickej provincie Horná Swanetia pre ktorú sú typické obranné kamenné veže z 10.-12. stor. Mestečko leží uprostred jedinečnej horskej scenérie a je obklopené horami Veľkého Kaukazu.

6. deň

Tento deň na nás čaká Ushguli, starobylá autentická dedina vysoko v horách pod najvyšším vrchom Gruzínska (Shkhara – Šchara 5201m). Ešte donedávna oblasť nebola dostupná autom čo prispelo k zachovaniu jej pôvodného stavu. Záujemci môžu absolvovať trek k ľadovcu Shkhara alebo iný.

7. deň

Prechod z Ushguli  úchvatnou horskou scenériou cestou cez vysoké horské sedlo do Dolnej Swanetie. (Sedlo je priechodné iba v letných mesiacoch.) Čaká na nás návšteva najväčšej jaskyne v Gruzínsku – Prometheovej jaskyne. Podvečer príchod do Kutaisi, bývalej metropoly Kolchidského kráľovstva.

8. - 9. deň

Dnes je na rade Mskheta, bývalé hlavné mesto a významné náboženské centrum od stredoveku do dnešných čias. Kazbegi je národný park severne od Tbilisi neďaleko ruských hraníc. Dominantou celej oblasti je vrch Kazbeg na ktorom bol podľa gréckej báje prikovaný Prometheus. Nad mestečkom Kazbegi (Stepantsminda) sa uprostred nádhernej scenérie nachádza kláštor Svätej Trojice. Možnosť treku smerom k hore Kazbeg.

10. deň

Návrat do Tbilisi a odlet domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Komplet dopravu prenajatými terénnymi autami
 • Poistenie áut
 • Pohonné hmoty
 • Ubytovanie s raňajkami (Ubytovanie v turistických hoteloch a rodinných penziónoch v dvojposteľových izbách so sociálnym zariadením.)
 • Vstupy do pamiatok a prírodných atrakcií
 • Slovenského Travelistan/Satipo sprievodcu
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Malú skupinu do maximálne 12 osôb/3 autá

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca. 100 – 500 eur)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu okrem raňajok
 • Vstupy a aktivity nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Poznámky:

Cesta je určená predovšetkým milovníkom horskej prírody, ale aj záujemcov o jedinečnú gruzínsku históriu a pamiatky. Výnimočnosť cesty je založené na doprave terénnymi autami, ktoré umožňujú navštíviť aj ťažšie dostupné a menej navštevované miesta a spoznať Gruzínsko dôkladnejšie a intenzívnejšie. Cesta je organizovaná v malej skupine (dve, maximálne tri autá). Autá môžu šoférovať samotní účastníci. Na cestách v aute sa trávi veľa času, aj preto ideálny variant je ak sa prihlási ucelená posádka auta. Jedinečná príležitosť zajazdiť si na skutočnom terénnom aute v nádhernom prostredí Veľkého a Malého Kaukazu.

Stredne náročná poznávacia cesta. Náročnosť je daná hlavne presunmi po nespevnených horských cestách, keďže takmer celá cesta sa absolvuje v prenajatých terénnych autách.

Cena platí pri minimálnom počte 7 účastníkov + sprievodca (dve terénne auta). Maximálny počet ľudí na zájazde je 12 (tri terénne autá). Po dohode so záujemcami je možné cestu zrealizovať aj pri menšom počte. V takom prípade sa konečná cena upravuje smerom nahor.

Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni).

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
27.05.2022 - 05.06.2022 Už len 2 miesta 1199 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.