Grónsko – Arctic circle trail

Zažite s nami jeden z najkrajších trekov za severným polárnym kruhom v divokej prírode Grónska

1.deň

Odlet do Kodane a prehliadka hlavného mesta Dánska. Náš fascinujúci zájazd sa začína.

2.deň

Odlet do Grónska. Takmer päťhodinový let ponad severný Atlantik. Preletíme nielen nad Škótskom, ale aj nad Faerskými ostrovmi a Islandom, až sa nakoniec pod nami objaví Grónsko. Najväčší ostrov na svete, ktorý je na 85 percent pokrytý ľadom. My však letíme na západný breh Grónska, kde je počas leta takmer všetko zelené. Nakoniec pristávame na najväčšom letisku Kangerlussuaqu. Ubytujeme sa a uskutočníme malú prechádzku po dedine, kde si dokúpime posledné zásoby na trek.

3.deň

Dnes sa vyberieme na najkrajšiu túru za polárnym kruhom. Čaká nás 160 kilometrov cez oblasti, kde nikoho nestretneme. Žiaden signál, civilizácia, dediny, mestá. Nič. Len my a nádherná príroda. V tento deň pôjdeme najprv popri zálive, ale rýchlo opustíme more a smerujeme do vnútrozemia. Čaká nás približne 22 kilometrov.

4.deň

Včera sme nezdolávali žiadne veľké prevýšenia, dnes sa trochu zapotíme. Popri malých jazerách sa dostávame do grónskej divočiny, kde vládnu soby, komáre a polárne zajace. Dnes máme v pláne okolo 20 kilometrov.

5.deň

Celodenný ľahký pochod popri jazere Amitsorsuaq. Po pravej strane tyrkysové vody a po ľavej zasnežené končiare nemenných hôr. Počujete to ticho? Ako znie? Postupne si zvykáme, že sme tu sami. Ak všetko pôjde podľa plánu, dnes dáme 22 kilometrov.

6.deň

Krásny, ale dlhý deň. Vstávame skoro, aby sme sa vybrali na najkrajšiu časť našej cesty. Po hodine príjemnej chôdze sa dostaneme do údolia, kde sa nám otvorí pohľad na ďalšie veľké jazero. To nás bude sprevádzať celý deň. Čaká nás 400 výškových metrov k horskému sedlu, ktoré nám odkryje najkrajšiu panorámu severskej prírody. Na záver dňa sa naučíme, ako prebrodiť rieku a unavení rozložíme tábor.

Tento deň bude najdlhší a najťažší, ale na výhľady najkrajší. V pláne máme 33 kilometrov.

7.deň

Krátky ostrý výstup na hrebeň hôr a potom dlhý zostup do doliny plnej mokradí a močarísk. Na konci dňa prídeme k najkrajšiemu kempu na našej trase. V nohách máme ďalších 22 kilometrov.

8.deň

Ľahký výstup do sedla a nato dlhý zostup do doliny. Terén okolo nás sa mení a namiesto hnedozelených močiarov nás dnes obkolesujú sivé skaly. V pláne máme 20 kilometrov.

9.deň

Toto bude deň vody. Niekoľkokrát prekročíme rieku. Aká bola tohtoročná zima? Ak tuhá, tak sa poriadne schladíme, ak krátka, len sa osviežime. Na konci dňa príde relatívne prudké stúpanie, a to nás v každom prípade zahreje. Dnes sme zdolali 22 kilometrov.

10.deň

Máme pred sebou záverečný deň. Balíme si batohy a hneď na začiatku prudko stúpame do horského sedla. Pod nami sa objaví nielen fjord, ale aj dlhá dolina, ktorá je zakončená veľkými skalami pri druhom najväčšom meste Grónska Sisimiute. Tento trek ročne prejde len 300 ľudí – a my sme medzi nimi. Ako chutí civilizácia? Na konci si poviete, že toto bola vaša najlepšia dovolenka 🙂

11.deň

Odlet do Kodane a presun do hotela

12.deň

Odlet domov

Galéria

Cena zahŕňa

 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Dvakrát ubytovanie v Kodani  (trojhviezdičkový hotel bez raňajok)
 • Raz ubytovanie v Kangerlussuaqu bez raňajok a raz ubytovanie v Sisimiute bez raňajok
 • Prehliadku miest
 • Dopravu na letiská v Kodani a v Sisimiute
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cesta v malej skupine do maximálne 7 osôb

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku (čím skôr sa prihlásite, tým skôr vieme získať výhodnejšiu letenku)
 • Poistenie
 • Stravu

Doplňujúce informácie:

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu – 180 €
 • Termín cesty sa môže zmeniť o 1-3 dni v závislosti od letov do Grónska
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov
 • Poznámka: Arctic Circle Trail patrí medzi najkrajšie treky za polárnym kruhom a nachádza sa v Grónsku. Ide o trek určený všetkým, ktorým neprekáža náhla zmena počasia, nepohodlie či pobyt mimo akejkoľvek civilizácie a vedia sa vysporiadať so všetkými nástrahami, ktoré pripraví len premenlivé severské počasie. Samozrejme, neprekáža im ani to, že nesú ruksak, kde majú všetky veci na 8 dní (váha ruksaka by nemala presiahnuť 18 kíl)
 • Aké nástrahy ma čakajú na treku? – Všetky:) Nielen veľké množstvo komárov, mušiek, ale aj neskutočne premenlivé počasie. Napríklad ráno môže byť pokojne 20° C, na obed začne snežiť a podvečer vyjde slnko, ale fúka veľmi silný studený nárazový vietor. Ak prší, chodník, po ktorom idete, sa mení na jeden veľký močiar. Treba rátať aj s brodením riek, kde môžete byť po pás vo vode.
 • Sprievodca – Počas celého treku je s vami sprievodca Travelistanu. Počas treku tiež dostanete všetky informácie, ako zvládať nástrahy počasia. Ako sa orientovať, ako myslieť, ako narábať s jednotlivými situáciami. Sami uvidíte, že tento trek vám dá omnoho viac než len prechod z bodu A do bodu B.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
24.06.2023 - 05.07.2023 Už len miest 2500 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.