Gibraltár, Maroko, Západná Sahara, Mauritánia a Senegal – africký road trip

Chceli by ste prejsť najepickejšiu cestu v západnej Afrike? Milujete púšte, neznáme miesta a exotické mestá?

Let do Španielska - Gibraltár - Trajekt do Mareka

Let do Malagy a následne presun na Gibraltár, kde si spravíme prehliadku tejto anglickej  kolónie. Podvečer presun trajektom cez gibraltársky prieliv do marockého mesta Tangier.

Marocký Tangier - Impozantná Casablanca

Poldenná prehliadka mesta Tangier, ktoré patrí medzi najhistorickejšie mestá v Maroku. Poobede presun rýchlovlakom do Casablanky. Vlakom, ktorý premáva 300 km/h prekonáme vzdialenosť 323 kilometrov za dve hodiny. Pohodlne popri pobreží do presláveného mesta.

Atlantický Agadir

Presunieme sa do známeho letoviska Agadir, kde sa schladíme v miestnych vodách Atlantického oceánu. Príprava na najťažšiu časť cesty.

Púšťou do Západnej Sahary

Dlhý, ale krásny deň. Čaká nás presun do západnej Afriky. Na pláne máme najväčšie mesto Západnej Sahary El-Aaiún. Krajiny, ktorá síce patrí Maroku, ale chcela by byť samostatná. Prostredie sa mení, mestá miznú a my máme pred sebou len púšť.

Prehliadka mesta Dakhla

Po púštnej diaľnici sa presúvame do ďalšieho mesta Dakhla. Na ľavej strane je Sahara a po pravej dramatické pobrežie Atlantického oceánu. Niekde sa saharský piesok zahryzne do chladných vôd a niekde sa prepadáva z vysokých a dramatických skál. Poobede prehliadka mesta.

Zo Západnej Sahary do Mauritánie

Posledný deň v Západnej Sahare. Nielenže dnes prekročíme hranice s Mauritániou, ale prejdeme aj cez územie Saharskej arabskej demokratickej republiky. Tiež ju nik neuznáva, no žije vo veľmi zvláštnom režime, ktorý si vysvetlíme na mieste. Pred nami exotická hranica s Mauritániou a za ňou svet, ktorý zrušil otroctvo až v roku 1981, ale viac-menej tu funguje do dnešných dní.

Noc v meste Nuadhibú.

Púštne mesto Nouakchott

Presun do hlavného mesta s exoticky znejúcim názvom  Nouakchott. Dôkladná prehliadka púštneho hlavného mesta, kde zastal čas. Hlavné námestie, prezidentský palác, trhovisko, hlavná trieda a miestna pláž, kde sa domáci stretávajú.

Dychberúci Saint Louis

Naša cesta pokračuje do Senegalu. Prešli sme cez západnú hranicu Sahary a vstupujeme do úplne iného sveta. Saint Louis leží pri hranici s Mauritániou a jednoznačne patrí medzi najkrajšie mestá v Senegale, kde si oddýchneme pri mori.

Senegalské uličky Saint Louis

Celodenná prehliadka mesta. Začneme pri rannom rybom trhu, kde každý deň priplávajú stovky miestnych lodí. Následne sa prejdeme historickým centrom mesta, ktoré mali Francúzi radšej ako dnes známejší Dakar.

Hlavné mesto Senegalu - Dakar

Krátky presun do hlavného mesta Senegalu – Dakar.

Ostrov Goreé

Celodenná prehliadka mesta. Pozrieme ostrov Goreé, odkiaľ odišlo niekoľko desiatok tisíc otrokov do Ameriky, centrum mesta, hlavné námestie, trhovisko, mešitu…

Návrat domov

Odlet domov.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Trajekt cez gibraltársky prieliv
 • Rýchlovlak na trase Tangier – Casablanca
 • Komplet dopravu
 • Sprievodcu z Travelistanu
 • Miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch s raňajkami
 • Všetky povolenia
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Cesta v malej skupine maximálne 12 osôb

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku
 • Víza do Mauritánie – platí sa na mieste
 • Cestovné poistenie
 • Stravu, okrem raňajok

Poznámka:

Počas cesty prejdeme v prenajatej doprave z Casablancy do Dakaru okolo 2 900 kilometrov. Napriek tomu, že cesty sú na tomto úseku viac – menej kvalitné, bude to náročná cesta. Cesta je navrhnutá tak, aby sme nemali pocit, že sme celý deň v aute a videli sme čo najviac. 

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
01.03.2024 - 12.03.2024zájazd garantovaný Vypredané
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456