Fidži, Tonga a potápanie s veľrybami

Pridajte sa k nám na jedno z najúchvatnejších safari, aké planéta Zem ponúka. Desiatky ton vážiace veľryby budú k vám takmer na dotyk. Nezmeškajte šancu zažiť ich vo voľnej prírode.

Let do Tichomoria

Dlhý let do Tichomoria. Podľa ceny leteniek využijeme na prestup Singapur, Tchaj-pej alebo Soul a spravíme v jednom z týchto miest prehliadku mesta.

Prílet na Fidži

Prílet na Fidži. Prvé exotické vône a chute. Po rýchlej pasovej prehliadke si vyzdvihneme autá a vyrážame na veľký okruh ostrovom. Čaká nás presun do mesta Sigatoka, kde sa nachádzajú najväčšie pieskové duny v Tichomorí. Veľké piesočné duny, ktoré sa zarezávajú do Tichého oceánu. Noc v Sigatoke.

Hlavné mesto Biausevu

Naša cesta pokračuje po pobreží Pacifiku. Nielenže sa zastavíme na plážach, ale prejdeme sa aj k najkrajšiemu vodopádu na hlavnom ostrove Biausevu. Krátky, nenáročný trek v tropickom prostredí vás milo prekvapí. Poobede prídeme do hlavného mesta Suva. Noc v Suva.

Vodopády, prales a kúpanie

Krížom cez ostrov na sever. Dnešný deň nebude len o presune, ale aj o ďalších vodopádoch, pralese a samozrejme kúpaní sa v tyrkysovom mori neďaleko ostrova Malake.

Presun do mesta Nadi

Doobeda kúpanie a poobede presun do mesta Nadi, kde sa nachádza najväčší hinduistický chrám. Noc v Nadi

Výlet k súostroviu Yasawa

Celodenný výlet katamaránom k súostroviu Yasawa. Kúpanie sa, šnorchlovanie, návšteva opusteného ostrova, ktoré sa počas dňa stratí v mori.

Ostrov Tonga

Prelet na ostrov Tonga. Krátky dvojhodinový prelet do exotického hlavného mesta Nuku´alofa. Jediná tichomorská monarchia. Dôkladná prehliadka hlavného mesta a príprava na ďalší deň.

Asi najkrajší tichomorský let malým lietadlom ponad malé ostrovy. Pod nami sa mihá tyrkys v rôznych odtieňov a vy neviete, kam sa máte pozerať. Už samotný let je veľkým zážitkom. Avšak vrcholom cesty sú veľryby. Priplávajú sem len na dva mesiace v roku.

V cene máme 3 celodenné plavby, počas ktorých sa budeme potápať/šnorchlovať s veľrybami pod dôkladným dohľadom inštruktora. Len si predstavte, že sa pozeráte zo vzdialenosti 5 metrov na takmer 100 tonové veľryby, ktoré sem chodia rodiť, páriť sa a vychovávať mladé. Ide asi o najkrajšie podmorské safari na svete.

Počas 2 voľných dní budeme spoznávať ostrov Ha´apai. Ktorá pláž je najkrajšia? Severná alebo južná? Veď uvidíme.

Odlet do mesta Nuku´alofa

Odlet do hlavného mesta Nuku´alofa

Prílet do Nadi

Prelet do Nadi a následne domov do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

  • Slovenského Travelistan sprievodcu
  • Ubytovanie s raňajkami (na Fidži budeme bývať v apartmánoch a na ostrove Ha´apai v bungalovoch)
  • Obojsmernú letenku na Ha´apai
  • 3 celodenné výlety k veľrybám
  • Prenajatie auta
  • Celodenný výlet k súostroviu Yasawa
  • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • Medzinárodnú letenku (cca 1200 – 1800 Eur)
  • Poistenie
  • Inú stravu

Poznámka

Potápanie/šnorchlovanie k veľrybám nie je náročné. Nemusíte mať žiadnu predchádzajúcu skúsenosť. Musíte vedieť plávať, mať skúsenosti so šnorchlovaním a nezľaknúť sa hlbokého oceánu.

Ide o aktívny druh dovolenky. Súčasťou itineráru nie sú len veľryby, ale aj spoznávanie malých ostrovoch, ktorým pôjdeme pod kožu. V prípade, že máte záujem o oddychový zájazd pri mori v luxusných hoteloch, prosím, vyberte si z našej bohatej ponuky iný zájazd.

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
09.09.2024 - 27.09.2024zájazd garantovaný Vypredané
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456