Ekvádor a Galapágy katamaránom

Zažite spoločne s nami prírodný raj na Galapágoch a k tomu magický Ekvádor plný spojenia koloniálnej a indiánskej architektúry, sopiek či vodopádov. Budete očarení.

1. deň

Odlet z Európy a prílet do Quita, jedného z najvyššie položených hlavných miest sveta, ktoré sa krčí pod dominantným stratovulkánom Pichincha.

2. deň

Dnes náš čaká prehliadka jedného z najkrajších a najmalebnejších miest Južnej Ameriky. Quito vás svojou zmesou inkskej a koloniálnej architektúry očarí. Môžete sa tešiť na prekrásne kamenné uličky a mnohé kostoly, vďaka ktorým bolo Quito spolu s Krakowom zaradené ako vôbec prvé mesto na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Čakajú na nás zlatom vykladaný jezuitský kostol, frntiškánsky kostol a kláštor či vyhliadka na toto fascinujúce mesto. 

3. deň

Dnes sa presunieme von z Quita smerom k rovníku, ktorý sa nachádza len necelých 30 km od mesta. V neďalekom múzeu si vyskúšame experimenty, ktoré mätú väčšinu návštevníkov. Môže sa voda naozaj točiť inak na severnej a južnej strane rovníka? Poobede návrat do mesta a potulky po jeho magických uličkách.

4. deň

Asi 200 kilometrový presun do mestečka Baños de Agua Santa, ktoré sa nachádza učupené pod sopkou Tungurahua na hranici medzi ekvádorskými Andami a vstupom do večne zelenej amazónskej džungle. Ubytovanie na hoteli a spoznávanie tohto adrenalínového mestečka. na večeru môžeme ochutnať tradičné miestne jedlo – pečené morské prasiatko.

5. deň

Úžasný deň pred nami. Prenajmeme si bicykle a dáme si na nich zjazd po ceste vodopádov. Nachádza sa ich tu viac ako 60 a my si po ceste budeme môcť vyskúšať aj zipline krížom cez strmé údolie. Na konci údolia na nás bude čakať dychberúci vodopád Pailon del Diablo, ktorý vám vyrazí dych. Poobede návrat do Baños a oddych v kúpeloch priamo pod ďalším z vodopádov. Kto bude mať chuť, tak večer sa vyberieme na párty na jednom z miestnych párty autobusov nazývaných chivas.

6. deň

Opúšťame očarujúce Baños a smerujeme na juh krajiny do nemenej zaujímavej Cuency. Dnes strávime celý deň v autobuse, keďže nás čaká takmer 350 kilometrov krížom cez ekvádorské hory. Cuenca sa totiž nachádza vo výške nad 2500 metrov nad morom.

7. deň

Koloniálna Cuenca vás očarí svojou históriou. Môžete sa tešiť na monumentálne koloniálne budovy z čias španielskej správy či starú a novú katedrálu, trhy, kláštory, námestička, farebné domčeky či parky. Poobede potulky týmto fascinujúcim mestom, kávička, oddych či nákup suvenírov.

8. deň

V tento deň opúšťame skoro ráno ekvádorské hory a vydávame sa smerom na pobrežie. Cestou sa zastavíme v najväčšom incskom archeologickom nálezisku Ingapirca, ktoré nechal vystavať incský vládca Huayna Capac v 15. storočí. Následne asi 4 hodinový presun do najväčšieho mesta Ekvádora – Guayaquilu. Poobede krátka prehliadka tohto prístavného mesta.

9. - 12. deň

Prelet z Guayaquilu na jeden z prírodných rajov tejto planéty – Galapágy. Práve tu vznikla vďaka unikátnej faune teória Charlesa Darwina o vývine druhov. A my si porozprávame prečo.

Krátky presun z letiska do prístavu a nalodenie na náš 16- miestny katamarán, ktorý bude našim domovom najbližšie štyri noci. Takto si najlepšie užijeme náš čas na Galapágoch a dostaneme sa aj na miesta, ktoré by pre nás inak boli neprístupné. Uvidíte takto omnoho viac.

Počas tohto času sa môžete tešiť na plavbu na zodiakoch, oddych na katamaráne, šnorchlovanie či potápanie pre záujemcov a dychberúcu divokú prírodu, ku ktorej sa dostanete doslova na dotyk. Ak budeme mať šťastie uvidíme nielen delfíny, ale aj kormorány, plameniaky, uškatce, žraloky, raje, manty,  vodné či obrie korytnačky ale aj hravé tulene, ktoré sa budú chcieť s nami zabávať. A snáď omnoho viac. Galapágy sa vám dostanú pod kožu. 

13. deň

Návrat našim katamaránom do prístavu a presun na letisko. Odlet do Quita a ubytovanie na hoteli. Posledné nákupy, rozlúčka s Quitom a možno aj nejaká party 😉

14. deň

Odchod na letisko a let z Quita smerom do Európy. 

Galéria

Cena zahŕňa:

 • 2 miestne prelety (Guayaquil – Galapágy a Galapágy – Quito)
 • Komplet dopravu po Ekvádore
 • Ubytovanie v 3* hoteloch a hosteloch vo vlastnej izbe so sociálnym zariadením
 • Raňajky
 • Komplet stravu počas pobytu na katamaráne na Galapágoch
 • Poistenie proti insolventnosti
 • Slovenského Travelistan sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca. 600 – 1000 eur)
 • Cestovné poistenie
 • Stravu okrem uvedenej
 • Výlety nad rámec programu
 • Sprepitné
 • Dopravu na letisko Schwechat vo Viedni a späť (cca. 30 €)
 • Povinné alebo dobrovoľné testovanie PCR (podľa aktuálnych podmienok)

Poznámky:

 • Cesta v malej skupine do maximálne 16 osôb
 • Cena platí pri minimálnom počte 8 účastníkov
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu – 250 eur

Cena zájazdu je kalkulovaná pri obsadenosti kajuty na Galapágoch dvoma osobami. Samostatne cestujúce osoby budú počas tejto plavby ubytované s inou osobou rovnakého pohlavia (v rámci skupiny alebo pomimo). V prípade záujmu o samostatnú kajutu pre jednu osobu je nutné zaplatiť plnú sumu za osobu navyše.

Termín zájazdu sa môže zmeniť kvôli dostupnosti leteniek, ktorá je závislá od zníženej frekvencie letov počas pandémie (max. +/- 3 dni).

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
21.03.2022 - 03.04.2022 Voľný 3650 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.