Borneo a Brunej

Navštívte orangutany v ich prirodzenom prostredí, pozorujte morské korytnačky alebo hľadajte s nami najväčšie kvety planéty v džungli! Hneď vedľa moderného sultanátu so zlatým palácom. Borneo a Brunej. Jeden z najexotickejších kútov sveta.

1. deň

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Ázie. Čaká vás najexotickejšia možná dovolenka. Ľudia, kultúra aj príroda, všetko bude úplne iné, než čo poznáte.

2. deň

Prílet do Kuala Lumpuru a prvý kontakt s nádhernou Malajziou. Prejdeme sa ulicami a trhmi mesta, vyskúšame hromadnú dopravu a ochutnáme miestnu kuchyňu. Táto krajina o sebe tvrdí, že je najautentickejšou Áziou. Súhlasíte?

3. deň

Prehliadka Kuala Lumpuru, ktoré je mixom moderného a tradičného – architektúra je nová, ale celé mesto Kuala Lumpur je postavené na starých kultúrach. Jaskyne Batu stelesňujú odkaz hinduizmu a indickej menšiny, národná mešita je zas symbolom moslimskej väčšiny, kým čínska štvrť stelesňuje podnikavých čínskych migrantov. Nad tým všetkým sa týčia ikonické dvojičky Petronas Towers. Od ošúchaných pouličných stánkov po vyligotané obchodné domy – v Kuala Lumpure za jeden deň zažijeme všetko.

4. deň

Prelietame na tretí najväčší ostrov sveta a náš zájazd naberá na obrátkach. Borneo je prírodným pokladom planéty. Nájdeme tu nádherné pláže, husté lesy a nedotknutú džungľu. To všetko sú však len kulisy pre množstvo divej zveri, ktorá tu žije vo voľnej prírode. Začíname v severovýchodnom meste Sandakan, malom prístave obklopenom lesmi.

5. deň

Dnes vyrážame na more za korytnačkami. Naším cieľom sú Korytnačie ostrovy, kam morské korytnačky prichádzajú klásť vajíčka a kde sa potom liahnu malé korytnačky. Pod dohľadom miestnych rangerov si pozrieme toto prírodné divadlo a vysvetlíme si, ako funguje životný cyklus korytnačiek.

6. deň

Vyrážame do okolia Sandakanu za orangutanmi. Čaká nás cesta do neďalekého lesného parku Kinabatangan, kde majú tieto ohrozené primáty najlepšie podmienky na celom ostrove. K orangutanom sa tu vieme dokonca aj priblížiť na niekoľko metrov a pozorovať ich zbližša ako kdekoľvek inde. Poobede sa zastavíme v Labuk Bay, centre na ochranu opíc nosáľov, ktorých ikonické nosy sú takmer také známe ako veľké ryšavé orangutany.

7. deň

Opúšťame Sandakan a presúvame sa cez husté lesy prenajatou dopravou do mesta Kota Kinabalu na opačné pobrežie Bornea. Vedeli ste, že aj sem sa dostali boje Druhej svetovej vojny? Zastavíme sa pri pozostatkoch zajateckého tábora, v ktorom Japonci držali austrálskych vojakov. Ako to bolo s vojnou v Pacifiku? Vysvetlíme si. Urobíme si čas aj na krátku prechádzku na okolité pahorky, kde môžeme nájsť rafflesiu, najväčšiu kvetinu na svete. Tento preslávený obrí kvet môže vážiť sedem kíl a nájdete ho aj na malajských bankovkách.

8. deň

Kota Kinabalu je exotické srdce Bornea situované priamo pod najvyššou horou juhovýchodnej Ázie, Mount Kinabalu. Vyrazíme na more na okolité nádherné ostrovy tvoriace morský národný park. Nádherné výhľady a krásne more, aj to je nezabudnuteľné Borneo. Podvečer sa prejdeme uličkami mesta a navštívime nočné trhy s jedlom, ktoré sú známe po celej Ázii.

9-10. deň

Preplavíme sa loďou do neďalekého miniatúrneho sultanátu Brunej a prezrieme si jeho hlavné mesto Bandar Seri Begavan. Palác sultána so zlatou strechou, mešity a moderná architektúra postavená na rope priamo uprostred exotického Bornea. Ten kontrast je neuveriteľný. Večer prelet do Kuala Lumpuru a posledná noc v juhovýchodnej Ázii.

11. deň

Opúšťame možno najexotickejší kút sveta a vydávame sa na cestu späť do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prelet z Kuala Lumpur na Borneo a späť
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Vstupy do národných parkov
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 12 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Sprepitné
 • Stravu okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • Jednolôžková izba: V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu
 • Cena platí pri minmálnom počte 6 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
07.09.2023 - 17.09.2023 Dostupné 2090 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.