Borneo a Brunej

Navštívte orangutanov v ich prirodzenom prostredí, pozorujte morské korytnačky alebo hľadajte najväčšie kvety planéty v džungli. To všetko hneď vedľa moderného sultanátu so zlatým palácom. Borneo a Brunej. Jeden z najexotickejších kútov sveta.

Let do Ázie

Odlet z Viedne alebo Budapešti do Ázie. Čaká na vás najexotickejšia dovolenka. Všetko bude iné od toho ako to poznáte. Ľudia, kultúra aj príroda. 

Kuala Lumpur - metropola Malajzie

Prílet do Kuala Lumpuru a prvý kontakt s nádhernou Malajziou. Prejdeme sa ulicami, navštívime mestské trhy, vyskúšame hromadnú dopravu a ochutnáme miestnu kuchyňu. Táto krajina o sebe tvrdí, že je tou najautentickejšou Áziou. Súhlasíte?

Kuala Lumpar - moderné a koloniálne

Prehliadka Kuala Lumpuru, v ktorom sa tradičné prvky miešajú s modernými. Hoci architektúra je pomerne nová, mesto Kuala Lumpur leží na starých kultúrach.

Jaskyne Batu stelesňujú odkaz hinduizmu a indickej menšiny. Národná mešita je zas symbolom moslimskej väčšiny. Čínska štvrť zas stelesňuje podnikavých čínskych migrantov. Ošúchané pouličné stánky nahradia vyligotané obchodné domy. Nad všetkým sa týčia ikonické dvojičky Petronas Towers. V Kuala Lumpure za jeden deň zažijeme všetko.

Presun na ostrov Borneo

Prelet na tretí najväčší ostrov sveta. Zájazd naberá na obrátkach.

Borneo je prírodným pokladom planéty. Nájdeme tu nádherné pláže, husté lesy a nedotknutú džungľu. To všetko sú len kulisy pre množstvo divej zvery, ktorá tu žije vo voľnej prírode. Začíname v severovýchodnom meste Sandakan, malom prístave obklopenom lesmi.

Korytnačie ostrovy - impozantné divadlo

Vyrážame na more za korytnačkami. Naším cieľom sú Korytnačie ostrovy, kam morské korytnačky prichádzajú klásť vajíčka. Následne sa tu liahnu malé korytnačky. Pod dohľadom miestnych rangerov si pozrieme toto prírodné divadlo. Vysvetlíme si, ako funguje životný cyklus korytnačiek.

Sandakan - orangutany z pohľadníc

Vyrážame za orangutanmi do okolia Sandakanu. Čaká nás cesta do neďalekého lesného parku Kinabatangan, kde majú tieto ohrozené primáty najlepšie podmienky na celom ostrove. Čaká nás aj centrum záchrany orangutnov Sepilok, kde sa k týmto majestátnym zvieratám dokonca priblížime len na niekoľko metrov.

Po stopách tajomnej histórie Bornea

Opúšťame Sandakan a presúvame sa cez husté lesy do mesta Kota Kinabalu na opačné pobrežie Bornea. Vedeli ste, že aj tu cítiť pach z druhej svetovej vojny? Zastavíme sa pri pozostatkoch zajateckého tábora, v ktorom Japonci držali austrálskych vojakov. Ako to bolo s vojnou v Pacifiku?

Prejdeme sa aj na okolité pahorky. Môžeme tam nájsť rafflesiu, najväčšiu kvetinu na svete. Tento preslávený kvet môže vážiť až sedem kíl. Zahliadnete ho aj na malajzijských bankovkách.

Kota Kinabalu - exotické srdce ostrova

Kota Kinabalu je exotické srdce Bornea situované priamo pod najvyššou horou juhovýchodnej Ázie, Mount Kinabalu. Vyrazíme na okolité ostrovy, ktoré sú súčasťou morského národného parku. Nádherné výhľady a krásne more, aj to je nezabudnuteľné Borneo. Podvečer sa prejdeme uličkami mesta a navštívime nočné trhy s jedlom, ktoré sú známe po celej Ázii.

Sultanát menom Brunej

Preplavíme sa loďou do neďalekého miniatúrneho sultanátu Brunej a prezrieme si jeho hlavné mesto Bandar Seri Begavan. Palác sultána so zlatou strechou, mešity a moderná architektúra postavená na rope priamo uprostred exotického Bornea. Ten kontrast je neuveriteľný.

Večer prelet do Kuala Lumpuru a posledná noc v juhovýchodnej Ázii.

Návrat domov

Opúšťame možno najexotickejší kút sveta a vydávame sa späť do Európy.

Galéria

Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* hoteloch s raňajkami
 • Prelet z Kuala Lumpuru na Borneo a späť
 • Prenajatú súkromnú dopravu
 • Vstupy do národných parkov
 • Skúseného Travelistan sprievodcu
 • Cestu v malej skupine maximálne 12 ľudí
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku (cca 900 eur)
 • Víza
 • Cestovné poistenie
 • Vstupy do pamiatok
 • Sprepitné
 • Stravu, okrem raňajok

Doplňujúce informácie:

 • V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu je doplatok 300 eur na celú dĺžku pobytu
 • Cena platí pri minimálnom počte 6 účastníkov

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
28.08.2024 - 08.09.2024 Dostupné 2190 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.