Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko – skrz naskrz Kaukazom

Zažite spoločne s nami divoký južný Kaukaz, ktorý vás očarí nielen svojou rázovitosťou, históriou, horami, architektúrou, ale aj skvelým jedlom a vínom.

1.deň

Odlet do Azerbajdžanu (Nachčivan)

2.-3.deň

Prílet do Nachčivanu – Je to autonómna oblasť Azerbajdžanu, ktorá susedí s Tureckom, Iránom a Arménskom (hranice s touto krajinou sú uzavreté). Ide o najmenej navštevovanú oblasť Azerbajdžanu a zároveň o jeho najlepšie dotovanú oblasť. Prečo sem ideme? Tu budete atrakciou vy. Ľudia nás zastavujú, pýtajú sa, ako sa nám tam páči, čo si o ich meste myslíme a budú nás volať na čaj. Sami uvidíte, že tieto dni budú asi najlepšie z celého výletu.

Nielenže spravíme dôkladnú prehliadku mesta, ale aj okolia. Na tretí deň odletíme do hlavného mesta Azerbajdžanu Baku.

4.deň

Celodenná prehliadka hlavného mesta. Naším cieľom nie sú len známe ulice, promenády, ale aj menej známe oblasti, ktoré vás prekvapia.

5.deň

Odchod prenajatou dopravou do mesta Šeki, ktoré leží na Hodvábnej ceste. Hradby, paláce, ale aj starý karavanserail. Tu si povieme niečo o starých obchodných cestách.

6.deň

Prekročíme hranice s Gruzínskom a prepravíme sa do oblasti Kacheti, ktorá je považovaná za malé Toskánsko Gruzínska. Naším cieľom je Signagi, kde zostaneme dve noci.

7.deň

Celodenný výlet do vinárskej oblasti. Víno, dobré jedlo a hlavne smiech. Domáci nám pri víne prezradia svoje malé tajomstvá a hlavne im pripijeme skvelým nápojom. Viete, koľko trvá prípitok?

8.deň

Presun do hlavného mesta Tbilisi. Poobede prehliadka mesta

9.deň

Výlet po vysokohorskej ceste do mestečka Stepancminda. Po ceste sa zastavíme v starobylom meste Mccheta a v nejednom kostole či kláštore. Ak bude pekné počasie, uvidíme hlavný hrebeň Kaukazu.

10.deň

Ranný výlet ku kláštoru Cminda Sameba a na ceste naspäť sa zastavíme v Gori, kde sa narodil Stalin a Uplisciche. Večer príchod do Tbilisi a ideme ochutnať ďalšie skvelé gruzínske jedlá.

11.deň

Celodenná prehliadka Tbilisi, podvečer odchod vlakom do Jerevanu

12.deň

Ranný príchod do Jerevanu, ubytovanie sa v centre mesta a prehliadka mesta. Takisto sa zastavíme vo výrobni koňaku.

13.deň

Prenajatou dopravou smerujeme ku kláštoru Tatev. Po ceste si prezrieme Chor Virap, odkiaľ vidno horu Ararat, arménsky Vatikán Ečmiadzin a popoludní prídeme k najdlhšej lanovke, ktorá nás zoberie k starej stredovekej univerzite menom Tatev.

14.deň

Pri jazere Sevan navštívime arménske kostoly, chrámy a stredoveké cintoríny.

15.deň

Prílet domov

Galéria

Cena zahŕňa

  • Sprievodcu z Travelistanu
  • Prenajatú dopravu
  • Transfery z letiska
  • Ubytovanie v trojviezdičkových hoteloch s raňajkami v centre mesta
  • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

  • Víza do Azerbajdžanu
  • Medzinárodnú letenku
  • Vstupy
  • Poistenie

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
02.07.2022 – 16.07.2022 Voľný 1950 € Objednať
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456

i

Ceny ubytovania sú kalkulované pri obsadení izby 2 osobami. Ak cestuješ sám/a, môžeme ti skúsiť pohľadať spolubývajúceho rovnakého pohlavia. Ak však preferuješ samostatnú izbu, vypočítame ti cenu a pošleme v kalkulácii.