Argentína, Uruguaj, Brazília, Paraguaj

Cesta 4 juhoamerickými krajinami, ktoré Vás bez pochyby očaria. Spoznáte šarmantné Buenos Aires, ospalé Montevideo, prehliadaný Paraguaj a nespútanú Brazíliu. Neváhajte.

Let do Argentíny

Odlet z Viedne do najkrajšieho mesta Južnej Ameriky – Buenos Aires.

Buenos Aires - metropola kontinentu

Začíname z ostra. Čaká nás bezpochyby najkrajšie mesto kontinentu, ktoré sa môže svojou krásou bez problémov porovnávať s Parížom, Madridom, Barcelonou či Rímom. Argentíčania sú na to patrične hrdí.

Zažijeme známu farebnú štvrť La Boca preslávenú imigrantskou históriou, farebnými uličkami a nesmrtel’ným Diegom Maradonnom. Práve tu začínal  božský Diego s futbalom.

Nevynecháme ani štvrť San Telmo, kde bolo dnes 14 miliónové Buenos Aires kedysi založené a v súčasnosti je známe ako miesto zrodu zmyselného tanca tango, ktorý preslávil Argentínu aj za hranicami. Taktiež sa prejdeme po najširšej ulici planéty, ktorej dominuje majestátny Obelisk a nazrieme do možno najkrajšieho kníhkupectva planéty. Čaká nás množstvo parkov, prekrásnej architektúry, štýlové podniky, skvelé argentínske vínko a fantastické stejky. Buenos Aires si zamilujete rovnako ako my.

3 noci v Buenos Aires.

Koloniálne mestečko Colonia del Sacramento

Ráno nastúpime na trajekt, ktorý nás prevezie krížom cez najširšiu rieku planéty Rio de la Plata na druhú stranu zálivu. Opúšťame Argentínu a vydávame sa do jedného z najmalebnejších mestečiek kontinentu. Colonia del Sacramento je historickým prístavom, kde sa miešali záujmy Španielov a Portugalcov, ktorí bojovali o túto oblasť. Dnes je vďaka svojim roztomilým koloniálnym domčekom jednou z najznámejších turistických destinácií Uruguaja a nepochybujeme, že sa bude páčiť aj vám. Budeme sa totiž túlať uličkami tohto ospalého mestečka, kde život plynie úplne iným tempom. Podobne ako v celom Uruguaji.

Noc v Colonia del Sacramento.

Ospalá metropola Uruguaja - Montevideo

Dnes nás čaká krátky presun z ospalej Colonie do hlavného mesta Uruguaja Montevidea. To je menším a ospalejším bratom okázelého Buenos Aires. Bude sa vám však páčiť. Uruguajci sa nikam neponáhl’ajú a svoj život si vychutnávajú pri kávičke, vínku, dobrom hovädzom mäse a samozrejme futbale. Prejdeme sa centrom a jeho parkami, nevynecháme najkrajšie námestie Plaza Independencia, miestnu tržnicu či nábrežie, pri ktorom sa budete cítit‘ ako pri mori. Stále však ide o najširšiu rieku sveta Rio de la Plata.

Noc v Montevideu.

Z Uruguaja do živého Sao Paulo

V tento deň sa presunieme do úplne iného sveta. Prelet z pomalého Montevidea do najväčšieho mesta kontinentu.

Pripravte sa na betónovú džungľu kamkoľvek sa pozriete. Vitajte v Sao Paulo, takmer 30-miliónovej metropole Brazílie, ktorá nespí cez deň ani v noci. Za škaredou betónou fasádou sa však skrýva prekvapivo príjemné veľkomesto, na ktoré nedajú jeho obyvatelia dopustiť. Avenida Paulista, hipsterské štvrte, koloniálne kostoly či rozľahlé parky. To všetko a omnoho viac ponúka tento juhoamerický kolos.

Vodopády Iguazú - div Južnej Ameriky

Opúšťame Sao Paulo a prelietame do pohraničia troch štátov – Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Práve tu nás čaká jeden zo 7 prírodných divov planéty – vodopády Iguazú. Podľa času príletu navštívime buď paraguajskú stranu a druhé najväčie mesto krajiny Ciudad del Este, alebo brazílsku stranu. Večer sa vydáme ochutnať tradičný brazílsky spôsob stolovania – churrascariu, kde vám budú nosiť mäso priamo k stolu na roštoch. Vy len jete, dokým neprasknete. Alebo radšej o trošku menej.

Noc vo Foz de Iguacu. 

Vodopády Iguazú - div Južnej Ameriky

Dnes nás čaká jeden z najväčších zážitkov našej cesty. Pripravte sa na celodennú návštevu argentínskej strany vodopádov Iguazu, ktorá tvorí takmer 80% celkovej rozlohy tohto divu sveta. Môžete sa tešiť na vodopády zhora, zdola, zboku a ak budete mať dostatok odvahy, tak vás v rýchločlne zoberieme aj priamo pod ne. Nezostane na vás nitka suchá. Ak budeme mať šťastie, možno uvidíme aj niektorých zástupcov tunajšej rozmanitej fauny. Medzi ne patria krokodíly kajman, korytnačky, tukany, leňochody, medvedíky coati či sumce. Večer si vychutnáme posledný zo skvelých argentínskych stejkov.

Noc vo Foz do Iguacu.

Mesto bohov - Rio de Janeiro

Opúšťame brazílsko-argentínsko-paraguajske pohraničie a prelietame smerom do mesta bohov. Pripravte sa na dychberúce Rio de Janeiro, kde sa ledabolo premiešava neskutočné bohatstvo s neuveriteľnou chudobou. To všetko zasadené do možno najkrajšej mestskej panorámy, aká na svete existuje. Rio jednoznačne treba vidieť.

Noc v Rio de Janeiro.

Copacabana - socha Ježiša Krista Spasiteľa - štadión Maracaná

Tri úžasné dni celé strávené v meste bohov. Čakajú nás legendárne pláže Copacabana a Ipanema, všadeprítomné favely, ikonická lanovka na vŕšky Morro da Urca a Pao de Acúcar (Cukrová homoľa) či bezkonkurenčný výhľad od sochy Ježiša Krista Spasiteľa, jedného zo 7. novodobých divov sveta. 

Samozrejme, že nevynecháme ani centrum mesta a jeho modernú katedrálu, koloniálnu štvrť, ktorá je dnes centrom zábavy, štadión Maracaná či Múzeum zajtrajška a modernú promenádu vybudovanú kvôli Olympíjskym hrám. Pre záujemcov existuje aj možnosť preletieť sa nad božským Riom vrtuľníkom či zavítať do neslávnej známej favely Rocinha. Poprípade len oddychovať na lehátku jednej z preslávených pláži s caipirinhou v ruke. Či sledovať krásnych a vypracovaných domácich obyvateľov pri športe priamo na pláži. Pridáte sa k nim? 

3 noci v Rio de Janeiro.

Rozlúčka s Rio de Janeiro

Rozlúčka s možno najkrajším mestom sveta a odlet domov do Európy.

Návrat domov

Návrat domov do Európy a koniec zájazdu. 

Galéria

Termíny a ceny

Dátum Dostupnosť Základná cena
28.01.2024 - 11.02.2024 Vypredané
Mám predbežný záujem

zadajte v tvare: 0908 123 456